Tak będzie wyglądało Muzeum Polskiej Wódki [galeria]


W Dawnej Warszawskiej Wytwórnia Wódek „Koneser” do 2017 r. powstanie Muzuem Polskiej Wódki. Właśnie rozstrzygnięto konkurs, który wyłonił projekt stałej ekspozycji. Wykona go Nizio Design International. Z kolei logotyp i identyfikację wizualną stworzył Andrzej Pągowski.

muzeum_polskiej_wodki_logo

Niegdyś w Wytwórni „Koneser” produkowano Wyborową, Luksusową czy Żytniówkę. Teraz BBI Development kosztem kilkudziesięciu milionów złotych stworzy unikatowe muzeum, które może okazać się wielkim hitem. Będzie elementem kompleksu luksusowych apartamentów i biur, które buduje w tym miejscu deweloper.

Ekspozycja MPW podzielona będzie na kilka tematycznych sal, opowiadających m.in. o początkach i historii gorzelnictwa w Polsce, czy obecności wódki w kulturze. W muzeum poznamy także dokładnie, jak przebiega proces produkcji tego alkoholu.

Podobne muzea od lat działają w innych państwach. Dla przykładu, w Edynburgu swoją siedzibę ma muzeum whisky, w Hasselt - muzeum jeneveruw, a w Hawanie muzeum rumu. Natomiast w Łańcucie działa Muzeum Gorzelnictwa.

Muzeum Polskiej Wódki Warszawa Nizio 01

Muzeum Polskiej Wódki Warszawa Nizio 2

Muzeum Polskiej Wódki Warszawa Nizio 3

Muzeum Polskiej Wódki Warszawa Nizio 4

Muzeum Polskiej Wódki Warszawa Nizio 5

Muzeum Polskiej Wódki Warszawa Nizio 6

Muzeum Polskiej Wódki Warszawa Nizio 7

Muzeum Polskiej Wódki Warszawa Nizio 8

Muzeum Polskiej Wódki Warszawa Nizio 9

Muzeum Polskiej Wódki Warszawa Nizio

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz