Wielka Gra Historyczna: pytanie 35 [+wyniki]


Dzisiejszą nagrodą jest przewodnik po najnowszej książce Dana Browna „Inferno”, wydany przez wydawnictwo Astra. Aby go otrzymać należy, jak zawsze w Wielkiej Grze Historycznej, odpowiedzieć na trzy poniższe pytania. Nagrodę dnia wygrywa osoba, która najszybciej udzieliła poprawnych odpowiedzi. Każda poprawna odpowiedź liczona jest do nagrody głównej.

tajemnice-inferno-b-iext24268711Tytuł: Tajemnice Inferno
Podtytuł: Śladami Dantego i Dana Browna
Autor: Burstein Dan, De Keijzer Arne
Wydawca: Astra
Data premiery: 2013-12-06
Ilość stron: 250

Opis:

Tajemnice Inferno to unikalny przewodnik, który zabiera czytelnika w podróż do świata stworzonego przez Dana Browna w jego najnowszej książce zatytułowanej Inferno. Autorzy starają się wyjaśnić czytelnikom tło głównych wydarzeń fabuły, analizują odniesienia do Boskiej komedii Dantego, symbole, wydarzenia historyczne oraz teorie filozoficzne, dzieła sztuki i architektury, które Dan Brown zręcznie wykorzystuje w swej powieści. Jest to również intelektualnie porywająca opowieść o dziele Dantego, jego czasach i ideach, które tworzyły wówczas ożywczy ferment we Florencji u progu Renesansu, a ich znaczenie dziś okazuje się nie mniej istotne.

Dan Burstein i Arne de Keijzer to światowi znawcy literatury Dana Browna, a ich pierwszy nieautoryzowany przewodnik, Tajemnice kodu przez pół roku utrzymywał się na szczycie listy bestsellerów New York Timesa. Po nim zaś pojawiły się kolejne przewodniki, w tym odnoszące się do „Aniołów i demonów„ oraz ”Zaginionego symbolu”. Na ich podstawie wyprodukowano filmy dokumentarne, a książki wspomnianych autorów przetłumaczono w sumie na ponad 30 języków.

Dla każdego miłośnika prozy Dana Browna Tajemnice Inferno to lektura niezbędna, zmuszająca do myślenia i zachęcająca do sięgnięcia do źródeł – nieśmiertelnej Boskiej komedii Dantego.

Regulamin Wielkiej Gry Historycznej

Sponsorzy:

Poprawne odpowiedzi:

  1. Które z włoskich stronnictw politycznych działających w XII i XIII wieku opowiedziało się po stronie Państwa Kościelnego w walce przeciwko władzy cesarskiej we Włoszech?
    c) Gwelfowie
  2. Z ilu pieśni składa się „Boska Komedia” Dantego?
    - 100
  3. Podaj imię i nazwisko fikcyjnej postaci, będącej głównym bohaterem większości powieści autorstwa Dana Browna.
    - Robert Langdon

Zwycięzcą nagrody dnia został Bronisław Sztandera z Polic. Gratulujemy również wszystkim użytkownikom biorącym udział w grze i przypominamy, że o zwycięstwie nie decyduje jedynie poprawność odpowiedzi, ale również szybkość. Każda poprawna odpowiedź jest zaś liczona do nagrody głównej. Zachęcamy do śledzenia pojawiających się informacji, następne pytanie zostanie opublikowane pomiędzy 17 a 18 godz.

Przyjmowanie odpowiedzi na pytania z 28.12.2014 zostało już zakończone

I edycja Wielkiej Gry Historycznej dobiegła końca. Wszystkim biorącym udział gratulujemy wiedzy i refleksu.

Zachęcamy do śledzenia także innych naszych konkursów. Nagrody czekają :)


Zostaw własny komentarz