Odkrywaj z nami ślady historii! Wystartuj w grze historycznej


Rok 2014 jest rokiem szczególnym dla portalu historia.org.pl. Już 10 lat spędzamy z Wami na odkrywaniu śladów historii. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was wiele niespodzianek.

historiaorg_

W najbliższy poniedziałek rozpoczynamy przygodę z grą historyczną, gdzie czeka na Was wiele cennych nagród, w tym prawie 100 książek oraz e-czytniki.

W dniach 24 listopada 2014 - 4 stycznia 2015 będziecie mieli okazję przekonać się, jak wiele wiecie na temat historii. Oprócz samej wiedzy, pod uwagę będzie brany również czas udzielenia odpowiedzi. Każdego dnia pomiędzy godz. 17:00 i 18:00 na portalu będą publikowane trzy pytania. Osoba, która najszybciej udzieli prawidłowej odpowiedzi w danym dniu, otrzyma od nas nagrodę książkową. Grę historyczną wygrywa osoba, która na jego koniec zbierze najwięcej punktów.

Sponsorzy konkursu: Wydawnictwo Astra, Wydawnictwo Albatros, Wydawnictwo Novae Res, Wydawnictwo Magnum, Wydawnictwo Bellona.

Przypominamy też o trwającym do końca listopada konkursie na ciekawostkę historyczną.

Życzymy powodzenia:)

Regulamin Wielkiej Gry Historycznej:

1. Organizatorem Wielkiego Konkurs Historyczny (zwanego dalej „Konkursem„) jest portal historia.org.pl (zwany dalej ”Organizatorem”).

2. Uczestnikami Konkursu mogą być wyłącznie pełnoletnie osoby fizyczne, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, mające miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w konkursach wyłącznie za zgodą swoich rodziców lub opiekunów prawnych.

3. Wyrażenie zgody na uczestnictwo w konkursie następuje poprzez podanie swojego maila w formularzu odpowiedzi na pytania.

4. Jedna osoba może uczestniczyć w konkursie za pośrednictwem wyłącznie jednego maila. Punkty przypisywane są wyłącznie do danego maila. Zabronione jest dzielnie się i upublicznanie odpowiedzi. Osoby łamiące ten zapis regulaminu będą dyskwalifikowane.

5. Każdego dnia od 24 listopada do 4 stycznia o różnych porach organizator na portalu historia.org.pl w dziale „Konkursy” będzie publikował od 1 do 3 pytań konkursowych. Pytania będą miały konstrukcję testu jednokrotnego wyboru lub formułę pytania otwartego. Możliwość odpowiedzi na dane pytanie będzie do końca dnia, w którym zostało opublikowane.

6. Odpowiedzi na pytania udziela się za pośrednictwem specjalnego formularza, gdzie należy wybrać właściwą odpowiedź z podanych wariantów lub wpisać ją w odpowiednią rubrykę. Raz wysłanej odpowiedzi nie można modyfikować.

7. Pytania dotyczyć będą historii począwszy od starożytności po rok 2000.

8. Osoba, która danego dnia najszybciej odpowie poprawnie na pytanie/a otrzymuje nagrodę dnia w postaci książki historycznej. Zwycięzca dnia zostanie powiadomiony o tym mailowo. W odpowiedzi na naszego maila zwycięzca powinien podać w ciągu 7 dni swoje dane tj. imię, nazwisko, adres i telefon. Brak podania danych oznacza rezygnację z przyjęcia nagrody.

9. Uczestniczy wyrażają zgodę na publikowanie wyników z podaniem ich imienia, nazwiska i miejscowości.

10. Za każdą poprawną odpowiedź uczestnik otrzymuje punkt do klasyfikacji generalnej.

11. Turniej wygrywa osoba, która na jego koniec zbierze najwięcej punktów. W razie remisu decydować będzie szybkość odpowiadania na pytania. Narody otrzymają także osoby, które zajmą miejsce od drugiego do dziesiątego.
1. 1 miejsce: e-czytnik, dziesięć książek historycznych
2. 2 miejsce: siedem książek historycznych
3. 3 miejsce: pięć książek historycznych
4. 4-5 miejsce: trzy książki historyczne
5. 6-10 miejsce: jedną książkę historyczną

12. Odpowiedzi oceniane będą wg klucza przygotowanego przez Jury Konkursu (zwanego dalej „Jury”), wyznaczonego przez organizatora. Na czele jury stoi Sylwia Szyc – redaktor naczelna portalu.

13. Uczestnicy wyrażają zgodę na przetwarzanie ich danych wyłącznie w celach związanych z Konkursem. W tym otrzymywanie do zakończenia Konkursu informacji związanych z jego przebiegiem.

14. Wyrażenie zgody na uczestnictwo w Konkursie jest równoznaczne ze zgodą na dopisanie podanego adresu e-mail do naszego newslettera.

15. Regulamin niniejszy obowiązuje od momentu jego opublikowania lub zmiany. Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w niniejszym Regulaminie. Zmiany Regulaminu są wiążące od momentu ich zamieszczenia w Portalu. Organizator zaleca potencjalnym Uczestnikom sprawdzenia informacji o konkursach i regulaminu konkursowego.

16. W razie reklamacji związanych z Konkursem należy skontaktować się z jego Jury – wielkikonkurs@historia.org.pl – podając swój e-mail użyty w Konkursie. Jury rozpatrzy reklamację ciągu 72 godzin od otrzymania e-maila. Jeśli reklamacja dotyczyć będzie odwołania od klucza odpowiedzi to ew. zmiana klucza lub jego rozszerzenie będzie skutecznie wyłącznie wobec reklamujących. W przypadku innych osób obowiązywać będzie klucz wcześniej przygotowany przez Jury. W kwestii klucza odpowiedzi reklamacja powinna zostać przedstawiona do jury w ciągu 48 godzin od publikacji klucza odpowiedzi dla danego pytania. W przypadku innych decyzji Jury ten czas wynosi 72 godziny.

17. W kwestiach nieuregulowanych w regulaminie mają zastosowanie odpowiednio zapisy regulaminu konkursów organizowanych przez historia.org.pl – https://historia.org.pl/…/regulamin-konkursow-organizowanyc…/.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

5 komentarzy

 1. mrQ pisze:

  A coś więcej o zasadach? Trzy pytania od razu i trzeba na wszystkie odpowiedzieć poprawnie żeby dostać książkę? Czy Trzy pojedynczo i pierwsza odp na każde pytanie to książka?

 2. Sylwia Szyc pisze:

  Każdego dnia będą zadawane trzy pytania. Aby wygrać książkę należy odpowiedzieć poprawnie na wszystkie trzy pytania. Zwycięzcą zostaje osoba, która najszybciej udzieliła poprawnych odpowiedzi.

 3. Zulus pisze:

  Kto odprowadza podatek dochodowy od pierwszej nagrody?

 4. martyna pisze:

  czy trzeba sie jakoś zapisywać na ten konkurs/ew. aby otrzymywać powiadomienia/przypomnienia o pytaniach.

Zostaw własny komentarz