Konferencja w 70 rocznicę zakończenia II wojny światowej - zaproszenie


Instytut Nauk Historycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału Doktorantów i Doktorów w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Wyzwoleni, ale nie wolni (1945-1989). Konferencja w 70 rocznicę zakończenia II wojny światowej. 

Konferencja odbędzie się w 23 maja 2015 roku w sali 201 budynku nr. 23 przy ul. Wóycickiego 1/3. Organizatorzy dla uczestników przygotowali obrady w czterech panelach dotyczących kolejno: aparatu władzy i represji, społeczeństwa, gospodarki i kondycji materialnej oraz życie w PRL-u.

logo3_4

Panele:

1. aparat władzy i represji

- prawodawstwo, sądy i prokuratura, w tym wojskowe, działalność aparatu represji, więziennictwo; aparat partyjno-administracyjny

2. społeczeństwo

- Kościół i związki wyznaniowe, opór-przystosowanie, życie codzienne, struktury społeczne, emigracja, ucieczki z kraju

3. gospodarka-kondycja materialna

- kwestia własnościowe; industrializacja, rolnictwo; gospodarka nakazowo-rozdzielcza, niedoborów, itd.; społeczeństwo a konsumpcja

4. Życie w PRL-u (oral history)

- tematy oparte na wywiadach, które wnoszą coś nowego; nie są kalką informacji z dotychczas wydanych pamiętników, dzienników, itp.

Na Państwa zgłoszenia czekamy do 25 stycznia 2015 roku, do godziny 23.59. Prosimy o przesyłanie formularza, zawierając, między innymi propozycję tematu wystąpienia wraz ze streszczeniem  (maksymalnie 1000 znaków ze spacją), wyłącznie drogą elektroniczną na adres: konferencjauksw@wp.pl

Czas wystąpienia 15 minut. Prosimy uprzejmie o zachowanie dyscypliny.

Przewidujemy opłatę konferencyjną w wysokości 100 zł, z której pokrywamy koszty wydania monografii. Noclegi i posiłki uczestnicy organizują we własnym zakresie.

O przyjęciu propozycji tematu poinformujemy na stronie konferencji do dnia 1 lutego 2015 roku. Komitet Organizacyjny zastrzega sobie prawo do selekcji nadesłanych propozycji tematów. Po ogłoszeniu zaakceptowanej listy tematów, nie będziemy odpowiadali na maile z zapytaniami o uzasadnienie nie przyjęcia.

Osoby zakwalifikowane otrzymają wymogi redakcyjne oraz numer konta, na który należy dokonać opłaty za publikację. Opłatę należy dokonać do 10 lutego 2015 roku. Artykuł do publikacji (od 0,5-1 arkusza wydawniczego) z recenzją pracownika naukowego (minimum doktor), należy przesłać drogą elektroniczną na adres konferencjauksw@wp.pl do 28 lutego 2015 roku.

Formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo pod linkiem:

http://konferencjauksw.vgh.pl/news.php

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Komitet Organizacyjny

patronat-medialny-sprawuje-historia-logo

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz