Do wygrania: „Ryszard III i książęta w Tower” - Alison Weir


Nakładem wydawnictwa Astra ukazała się książka Alison Weir pt.: „Ryszard III i książęta w Tower”. W naszym konkursie możecie wygrać trzy egzemplarze tej książki.

 

By mieć szansę na wygranie jednej z trzech książek należy w terminie do 3 maja 2015 r. poprawnie odpowiedzieć na pytania:

  1. Czyimi synami byli syłynni książęta z Tower?
  2. Kto pokonał Ryszarda III i zasiadł na jego tronie po bitwie pod Bosworth?
  3. Jak nazywała się żona Ryszarda III?

 

Ponadto zapisz się do naszego newslettera i potwierdź rejestrację. Oczywiście jeśli wcześniej tego nie zrobiłeś/aś.Tutajmożesz zobaczyć wszystkie aktualne trwające konkursy, które organizujemy. Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się ramce poniżej.

O książce Ryszard III i książęta w Tower

ryszard-iii-i-ksiazeta-w-tower-b-iext28074514Książka Ryszard III i książęta w Tower przybliża ponure okoliczności śmierci króla-chłopca Edwarda V i jego młodszego brata Ryszarda, księcia Yorku. Historia śmierci małoletnich książąt jest jedną z najbardziej fascynujących tajemnic morderstw w dziejach Anglii. To opowieść pełna dramatyzmu, intryg, zdrad i przemocy.
W swojej publikacji Alison Weir analizuje ponownie wszystkie dowody dotyczące udziału w zbrodni wuja zamordowanych chłopców, króla Anglii Ryszarda III, którego szczątki nie tak dawno zostały odkryte w Leicester, co na nowo wznieciło debatę na temat jego roli w zniknięciu chłopców pod koniec lata 1483 roku. Autorka doskonale rekonstruuje ciąg wydarzeń prowadzących do zabójstwa i ujawnia, dlaczego i z czyjego rozkazu zginęli książęta.

Tytuł: Ryszard III i książęta w Tower
Autor: Alison Weir
Wydawnictwo: Astra
Liczba stron: 360
Indeks: 16518070

Cena: 49,99 zł

 

Astra logo na niebieskim

 

 

patronat-medialny-sprawuje-historia-logo


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

1 komentarz

  1. Kalina pisze:

    Z zainteresowaniem rzuciłam się na książkę pani Weir w nadziei, ze odkryla jakies nowe materiały źródłowe, które pozwolily jej utwierdzić się w dotychczasowym przekonaniu o winia krola Ryszarda, lub pójść po rozum do glowy i zgodzić się z zawodowymi historykami (którym pani Weir nie jest), ze jak nie wiedzieliśmy nic pewnego w tej sprawie, tak nadal nie wiemy. Dramatem jest jednak nie to, ze Alison Weir nadal „wie”, co się stało, ale to, ze po partacku obchodzi się zarówno z materiałem źródłowym jak i z dotychczasowa historiagrafia i stanem badań na ten temat. Pani Weir jest po prostu AMATORKĄ, która w sposób, nie przecze, zgrabny potrafi pisać o historii. Ale jest również amatorka nieuczciwa, która nagina treść źródeł kronikarskich do swoich tez, a miejscami je wręcz fałszuje, co jej się zdarza w przypadku cytowania np. Croyland Chronicle. Jeśli dodamy do tego załosne naiwności interpretacyjne godne najgorszej literatuty tzw. kobiecej, będziemy mieli obraz twórczości, która nie powinna była w ogóle zaistnieć w swietle wielu nowych ustaleń na temat ostatniego Plantageneta.

Zostaw własny komentarz