Niemcy sfinansują remonty zabytków w Polsce


Rząd Republiki Federalnej Niemiec wprowadził specjalny program wspierania opieki nad zabytkami w Polsce. Mowa jest dokładnie o remontach zamków i kościołów. Akcja dotyczyć będzie województwa opolskiego.

Program finansowej pomocy w odbudowie i renowacji zabytków w regionie Śląska Opolskiego jest obecnie jednym z ważniejszych punktów współpracy między województwem opolskim a Landem Nadrenia Palatynat. Środki finansowe pozyskuje strona niemiecka (nadreńska), a wykłada je rząd w Berlinie. Aby plan przeprowadzenia renowacji się powiódł musi jeszcze zostać podpisana umowa z danym kościołem, stowarzyszeniem lub właścicielem zabytku.

Jednym z pierwszych projektów będzie remont dachu kościoła w Jarnołtówku (powiat nyski). Koszt wymaganych prac oszacowano na 700 tys. złotych. Niemcy w tej sytuacji mogą dołożyć do 200 tys. złotych pod warunkiem, że znajdzie się ktoś kto weźmie na siebie odpowiedzialność za te inwestycje. Najprawdopodobniej renowację w Jarnołtówku będzie współfinansować region partnerski powiatu nyskiego - Mainz - Bingen.

Więcej informacji: http://www.radio.opole.pl/2015/lipiec/gospodarka/niemcy-beda-finansowac-remonty-zabytkow-w-polsce.html

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Bilbo pisze:

    Nie podoba mi się ten projekt.

Zostaw własny komentarz