Rosyjska ambasada znowu prowokuje. Tym razem przypomina Polakom zajęcie Zaolzia


Rosyjska ambasada nie przestaje prowokować. Tym razem na swoim profilu na Twitterze umieściła zdjęcia przedstawiające zajęcie przez Polaków Zaolzia.

Pierwsza fotografia przedstawia grupę polskich żołnierzy przed urzędem pocztowym w Ligotce Kameralnej. Na drugim zdjęciu uwieczniono paradę wojska pancernych, składających się z czołgów lekkich 7TP, która odbyła się w czeskim Cieszynie. Oba zdjęcia ambasada podpisała Na rok przed wybuchem II wojny światowej. Października 1938.

Była to ponownie odpowiedź na wpis Łukasza Adamskiego, w którym pytał ambasadę o to gdzie, kiedy i z kim Związek Radziecki przeprowadził pierwszą paradę zwycięstwa w II wojnie światowej.

Dyskusja, w której Rosjanie w taki sposób zareagowali dotyczy pomnika gen. Czerniachowskiego w Pieniężnie, który ma zostać zdemontowany.  Nie podoba się to stronie rosyjskiej, która m.in. wezwała polską ambasador do swojego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. W poprzednich wpisach, o których pisaliśmy tutaj, ambasada opublikowała m.in. zdjęcie Józefa Becka w towarzystwie Adolfa Hitlera.

rosjyjskaambasdaa04

fot. twitter.com/rusemb_pl

fot. twitter.com/rusemb_pl

fot. twitter.com/rusemb_pl

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

2 komentarze

  1. Lis pisze:

    Mam problem z Zaolziem, bo rzeczywiście w SKALI MINIATUROWEJ przypomina to BRZEŚĆ, ale nie sposób tego porównać biorąc pod uwagę ludobójstwo na Polakach - Katyń. Nie da się porównać Zaolzia do polskich terenów zajętych przez ZSRR i polityki ZSRR wobec Polaków.

  2. Anonim pisze:

    Lis: czeskie wspomnienia z tego okresu są nazwijmy to mało pozytywne dla Polaków. Nowe władze polskie robiły co się dało by podkreślić polskość tych terenów oraz by sprawić by Czesi albo wybyli albo stali się Polakami...

Zostaw własny komentarz