Noc Muzeów w Bydgoszczy 2016. Zobacz tegoroczny program


Tegoroczna bydgoska Noc Muzeów odbędzie się w nocy z 21 na 22 maja 2016 r. W jej ramach będzie można bezpłatnie zwiedzać wszystkie bydgoskie muzea i wiele innych instytucji kulturalnych, które dodatkowo przygotowały atrakcyjny program dla wszystkich uczestników.

BydgoszczSzczegóły dotyczące programu dotyczącego tegorocznej Nocy Muzeów w Bydgoszczy opublikowaliśmy ➤ tutaj. Możesz dołączyć do wydarzenia także na ➤ Facebooku.

Pierwsza Noc Muzeów odbyła się w Berlinie w 1997. Ze względu na sukces tej imprezy kolejne miasta zaczęły je powielać. W Polsce pierwszą Noc Muzeów zorganizowano w 2003 r. w Muzeum Narodowym w Poznaniu. W ubiegłym roku swoje Noce Muzeów zorganizowało kilkadziesiąt polskich miast.

Formuła tego wydarzenia od lat pozostaje niezmienna, uczestnicy w ciągu kilku nocnych godzin zwiedzają różne instytucje i placówki, które często przygotowuję wydarzenia specjalnie na ten jeden dzień w roku. Organizatorami nocy są władze samorządowe, które koordynują przedsięwzięcie w ramach swoich kompetencji.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

6 komentarzy

  1. Adam pisze:

    Jeżeli idzie o mnie to oferta tej strony kompletna padaczka ‚nie zachęciliście mnie do zostania w Bydgoszczy a strona nie ma logicznego układu Żegnam

  2. grzegorz pisze:

    chciałbym poznać szczegóły programu. Gdzie go znajdę?

  3. Anonim pisze:

    Józef herold <3 forever !!!!!!!!!

Zostaw własny komentarz