Tydzień z Francją Ludwika XIV - do wygrania „Wersal. Prawo krwi”


Nakładem wydawnictwa Książnica ukazała się książka Elizabeth Massie pt.: Wersal. Prawo krwiW naszym konkursie możecie wygrać ezgemplarz tej nowej powieści opowiadającej historię dworu jednego z najsłynniejszych władców Francji, Ludwika XIV.

By mieć szansę na wygranie książki należy w dniu 17.03.2016 do godziny 20:00  poprawnie odpowiedzieć na pytanie:

Gdzie urodził się drugi syn Ludwika XIV i Marii Teresy, Filip Karol?

Nagrodę wygrywa osoba, która jako pierwsza udzieli prawidłowej odpowiedzi.

Ponadto zapisz się do naszego newslettera i potwierdź rejestrację. Oczywiście jeśli wcześniej tego nie zrobiłeś/aś.Tutajmożesz zobaczyć wszystkie aktualne trwające konkursy, które organizujemy. Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się ramce poniżej.

O książce Wersal. Prawo krwi

wersalPo śmierci matki Ludwik XIV może wreszcie rządzić samodzielnie. Pamiętając o niedawnych buntach społecznych, młody król pragnie za wszelką cenę wzmocnić władzę monarszą i utrzymać szlachtę pod kontrolą. Planuje budowę pałacu w Wersalu, z dala od Paryża, chcąc uczynić z niego złotą klatkę dla arystokratów.
W nowej siedzibie monarchy uczciwość i lojalność ścierają się z kłamstwem i podstępem, namiętności i żądze rozpalają krew. Wkrótce okazuje się, że Ludwik jest uzdolnionym strategiem i makiawelicznym władcą. Będąc najpotężniejszym królem Europy, musi jednak zdecydować, komu może zaufać: swoim ministrom i doradcom, bratu, wiernemu pokojowcowi czy kolejnym kochankom?
Powieść, oparta na nakręconym z rozmachem serialu Canal+, ukazuje pikantne szczegóły życia na dworze Króla Słońce.

Tytuł: Wersal.Prawo krwi
Autor: Elizabeth Massie
Wydawnictwo: Książnica
Liczba stron: 304

Cena: 39,90zł

Konkursów podczas Tygodnia francuskiego z Francją Ludwika XIV szukajcie codziennie w godzinach 9:00-11:00

książnica

Sponsorem konkursu jest wydawnictwo Książnica


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

1 komentarz

  1. ja pisze:

    „Nagrodę wygrywa osoba, która jako pierwsza udzieli prawidłowej odpowiedzi”

    „Wśród osób, które udzieliły prawidłowej odpowiedzi rozlosowaliśmy książki.”

    która wersja jest prawdziwa ?

Zostaw własny komentarz