Kraków następną stolicą archiwistyki


Po Poznaniu czas na Kraków – zadecydowali delegaci z trzynastu ośrodków podczas sejmiku na tegorocznym Ogólnopolskim Zjeździe Studentów Archiwistyki.

Katedra na Wawelu / fot. Wojtek Duch

Katedra na Wawelu / fot. Wojtek Duch

Wczoraj obrady zakończył XVIII OZSA. Jednym ze smaczków konferencji, podobnie zresztą jak co roku, był wybór kolejnego organizatora imprezy. Do walki o miano ugoszczenia studentów z Polski stanęły dwa ośrodki: Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie oraz Uniwersytet Wrocławski. Przedstawiciele wyżej wymienionych uczelni zaprezentowali własne wizje organizacji kolejnej edycji kultowego zjazdu, po czym doszło do debaty, w czasie której obie strony zaakcentowały największe atuty swoich kandydatur. Delegatów w większym stopniu przekonały argumenty UP (w stosunku głosów 10:3) i to właśnie w Krakowie odbędzie się dziewiętnasta odsłona archiwistycznego zjazdu. Tym samym dojdzie do swoistego precedensu, gdyż dwie najważniejsze konferencje studenckie w Polsce odbędą się w tych samych miastach, co w 2016 roku: OZHS w Poznaniu, zaś OZSA w Krakowie. Patronat medialny nad obiema imprezami objął nasz portal.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

8 komentarzy

 1. Bilbo pisze:

  Może coś o referatach, a nie lokalizacji kolejnego zjazdu?

  • Mickey pisze:

   Biblio dalej nie znalazł pierścienia? Ledwo, co organizują, ale specjalnie dla malkontentów i trolli przygotują rozpiskę. Apel. Nie przejmujcie się czy to ludzie z portalu czy organizatorzy czy ktokolwiek takimi komentarzami, są smutni ludzie, którzy wszystko będą hejtować 😉

 2. Caryca pisze:

  Hmmmm, ciekawe co można powiedzieć o referatach na rok przed konferencją? Może program już?

 3. Bilbo pisze:

  Ale jaki hejt? Fajnie, że następnym miejscem zjazdu będzie Kraków, ale chyba o wiele ważniejsze były referaty. Po prustu, chciałbym się dowiedzieć czegoś na ich temat.

  • Ania pisze:

   „i to właśnie w Krakowie odbędzie się dziewiętnasta odsłona archiwistycznego zjazdu”

   ODBĘDZIE SIĘ - czas przyszły dokonany

   Wniosek - jeszcze się nie odbyło, więc jak można pytać jakie „były referaty”? o.0

 4. Komar pisze:

  Pierwsze zdanie powyższej informacji brzmi:
  „Wczoraj obrady zakończył XVIII OZSA.”
  Rozumiem, że Bilbo pytał o treść wygłoszonych tam referatów, a przynajmniej o ich omówienie. A pozostali komentatorzy udają, że nie wiedzą, o co chodzi. A może naprawdę nie wiedzą, o co chodzi? Bo nie potrafią skojarzyć? Bo w powyższej informacji zakończony właśnie zjazd jest potraktowany nie jako prezentacja osiągnięć naukowych, tylko jako towarzyskie spotkanie archiwistów. Ta uwaga dotyczy wielu konferencji naukowych: osoba postronna ma małe szanse, aby dowiedzieć się, co na tych konferencjach prezentowano. Chyba, że zapłaci za materiały. I to właśnie jest znak czasu: że informacja (także informacja naukowa) jest towarem.

 5. Bilbo pisze:

  Oczywiście, że chodzi mi o odbyty zjazd, a nie przyszły w Krakowie. Ponieważ jestem absolwentem historii ze specjalizacją archiwistyczną, który pracuje w archiwum, jestem zainteresowany tematyką referatów.

 6. Caryca pisze:

  Nieporozumienie wyniknęło nie z braku wiedzy bądź jej udawania, co ze skrótu myślowego zastosowanego przez Bilbo, prawda Komarze? Sam tłumaczysz co napisał („Rozumiem, że Bilbo pytał o treść wygłoszonych tam referatów...”). Sam tytuł artykułu „Kraków następną stolicą archiwistyki” odnosi się do zapowiedzi przyszłego organizatora i nie wiem, skąd wzięło się przypuszczenie, że znajdzie się tu relacja z tegorocznego zjazdu. Odsyłam do artykułu z tegorocznymi organizatorami (aczkolwiek nie czytałam, więc nie mogę zapewniać o jego zawartości).

Zostaw własny komentarz