„Gdańsk. Kolorowy portret MIASTA” – J. Myjak – recenzja


Gdańsk to trzecia kolorowanka z serii Kolorowy portret miasta wydanej przez Wydawnictwo Olesiejuk. Tym razem najmłodsi poza kuchnią i strojami, mogą poznać oraz pokolorować m.in. zegar astronomiczny.

978-83-274-4186-7Książka nie różni się od dwóch wcześniejszych wydanych w tej serii o Poznaniu oraz Krakowie. Tak jak one jest podzielona na dwie identyczne części. Znajdziemy tutaj zarówno kolorowanki, jak i wycinanki. Standardowo w tych drugi jest tradycyjny strój i pocztówka. Do pokolorowania jest m.in. fontanna Neptuna, Brama Mariacka oraz ratusz. Wszystkie obrazki są opatrzone podpisami, na które składają się nazwy obiektów, ale przede wszystkim ciekawostki.

Wspomniane ciekawostki zasługują na szczególne wyróżnienie. Gdańsk sprawia wrażenie najlepiej wydanej książki z tej serii. Przede wszystkim, dlatego że choć jest to kolorowanka, to tak jak z poprzednich publikacji mogą korzystać z niej zarówno najmłodsi, jak i nieco starsze dzieci. Jednak zawarte w tej pracy ciekawostki przydadzą się przede wszystkim osobom w wieku 8-13 lat. Przedstawiono np. postać Jana Heweliusza oraz fragment mapy Księżyca, informacje o Stoczni Gdańskiej, a także o Westerplatte.

Kolorowanka jest starannie wykonana. Jak już wspomniano książka nadaje się do wykorzystania podczas zajęć z dziećmi. Powinna przydać się zwłaszcza na lekcjach historii w klasach IV-VI. Dwuczęściowy podział publikacji ponownie może być wykorzystany do porównania prac, gdy mamy dwoje dzieci lub do wykonania pierwszej części przed wycieczką do Gdańska, a drugiej po zwiedzeniu.

Plus Minus

Na plus:

+ ciekawy sposób przedstawienia tematu

+ podwójne rysunki

+ format

+ czytelne ilustracje

+ solidne wykonanie

Na minus:

- brak

Tytuł: Gdańsk. Kolorowy portret MIASTA

Autor: Joanna Myjak

Wydawca: Wydawnictwo Olesiejuk

Rok wydania: 2016

ISBN: 978-83-247-4186-7

Liczba stron: 72

Oprawa: broszurowa

Cena: 12,99 zł

Ocena recenzenta: 10/10

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Opinie i ocena zawarte w recenzji wyrażają wyłącznie zdanie recenzenta, nie musi być ono zgodne ze stanowiskiem redakcji. Z naszą skalę ocen i sposobem oceny możesz zapoznać się tutaj. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanej recenzji, by to zrobić wystarczy podać swój nick i e-mail. O naszych recenzjach możesz także porozmawiać na naszym forum. Na profilu "historia.org.pl" na Facebooku na bieżąco informujemy o nowych recenzjach. Możesz także napisać własną recenzję i wysłać ją na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz