Znamy termin tegorocznej Nocy Muzeów w Warszawie 2017. Darmowe zwiedzanie 20 maja


Warszawski ratusz poinformował dziś, że tegoroczna Noc Muzeów 2017 odbędzie się 20 maja. Miasto zachęca teraz muzea, galerie oraz inne instytucje kultury do zgłaszania deklaracji uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Muzeum Powstania Warszawskiego podczas Nocy Muzeów / fot. Adrian Gryciuk, CC-BY-SA 3.0

Warszawa tym samym rozpoczyna oficjalne przygotowania do tegorocznej Nocy Muzeów jako jedno z pierwszych miast w Polsce. Do tej pory znamy jeszcze oficjalną datę Nocy Muzeów w Gdańsku, która również odbędzie się w nocy z 20 na 21 maja oraz w Krakowie, który tradycyjnie organizuję imprezę dzień przed Warszawą.

Władze Warszawy zgłoszenia przyjmują tylko do 12 lutego. Można je kierować na adres: noc.muzeow@infoqultura.pl.

W ubiegłym roku w warszawskiej Nocy Muzeów wzięło udział 250 różnych instytucji. Można było zwiedzać muzea i galerie, ale też Sejm, Senat, Fabrykę Czekolady E. Wedel, Ogród Botaniczny, Pałac Kultury i Nauki, Centrum Pieniądza NBP czy Centrum Nauki Kopernik.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz