Szturm na Reichstag przez Rosjan. Inicjatywa wybudowania makiety pod Moskwą za sprawą rosyjskiego MON


Minister Obrony Rosji Siergiej Szojgu poinformował niedawno, iż niebawem ma powstać makieta Reichstagu w podmoskiewskim parku ”Patriot”. Powstający obiekt zostanie wykorzystany przez rosyjską organizację paramilitarną ”Junarmiejcy” w celu ćwiczenia szturmu.

Budujemy Reichstag - nie w całości, lecz po to, by członkowie naszej Junarmii mogli szturmować nie byle co, tylko konkretne miejsce - mówił minister

W planach Siergieja Szojgu jest również wybudowanie w podmoskiewskiej wiosce Kubince kopii osady partyzanckiej, w której mają odbywać się zajęcia przygotowujące m.in. do samodzielnego wykonania ładunku wybuchowego.

Warto pamiętać, że w 1945 roku doszło do zdobycia Reichstagu przez Armię Radziecką. Wydarzenie to podkreślało mocarstwową potęgę Związku Radzieckiego, oraz było skrupulatnie  wykorzystywane w celach propagandowych. Czy faktycznie ma być to obiekt stricte militarny? Czy też jest to znak wobec zmiany polityki w stosunku do Niemiec?

Zniszczony Reichstag po zdobyciu przez wojska radzieckie

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

2 komentarze

  1. Bartnus pisze:

    Będą grać w Medal of Honor 4D?

  2. Bilbo pisze:

    Ci Rosjanie są coraz bardziej chorzy. Putin jest ogromnym zagrożeniem dla Europy, a głupi Niemcy chcą robić z nim coraz większe interesy. Przecież takimi pomysłami on się śmieje im w twarz.

Zostaw własny komentarz