Zidentyfikowano nowe ofiary zbrodni komunistycznych


21 kwietnia w Pałacu Prezydenckim zostaną ogłoszone imiona i nazwiska kolejnych, zidentyfikowanych dzięki badaniom DNA, ofiar zbrodni komunistycznych – dowiedziała się PAP. W uroczystości weźmie udział prezydent Andrzej Duda.

Identyfikacje będą dotyczyć szczątków ofiar, które zostały wydobyte w toku prac archeologiczno-ekshumacyjnych, które od 2012 r. prowadzi Instytut Pamięci Narodowej. Do tej pory – jak dowiedziała się nieoficjalnie PAP – specjaliści genetycy, którzy identyfikują szczątki ofiar w ramach Polskiej Bazy Genetycznej Ofiar Totalitaryzmów, działającej przy Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie, ustalili tożsamość 14 osób.

Osiem z nich to ofiary zbrodni komunistycznych, a sześć – zbrodni niemieckich. Wydobyto je podczas prac ekshumacyjnych na Łączce Cmentarza Wojskowego na Powązkach w Warszawie i w Białymstoku.

Rozpoczęcie kolejnych poszukiwań na Łączce Cmentarza Wojskowego na Powązkach w Warszawie zostało rozpoczęte wczoraj. Dotyczą one m.in. gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila„, rtm. Witolda Pileckiego, a także płk. Łukasza Cieplińskiego i jego współpracowników z IV Zarządu Głównego Zrzeszenia ”Wolność i Niezawisłość”.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Bilbo pisze:

    Ciekawe, czy wreszcie trafili na rtm. Pileckiego i gen. Fieldorfa.

Zostaw własny komentarz