W ostatni weekend maja otwarte zostanie Muzeum Warszawy


Trwający trzy lata remont Muzeum Warszawy dobiega końca. Uroczystości z powodu otwarcia placówki zaplanowano na 26-28 maja.  

Trwająca od 2014 roku rekonstrukcja, przeprowadzana w ramach projektu „OdNowa”, obejmowała modernizację zabytkowych obiektów muzeum i realizację  nowej wystawy głównej.

„To dla nas moment szczególny. Muzeum Warszawy w swojej 80-letniej historii ponownie otwiera podwoje na Rynku Starego Miasta. Ta odnowa naszych kamienic to modernizacja wszystkich kondygnacji naziemnych” - powiedziała PAP Ewa Nekanda-Trepka, dyrektor Muzeum Warszawy, podczas konferencji prasowej podsumowującej projekt.

Koszt projektu wyniósł ponad około 64 mln zł, który finansowany był ze środków Urzędu m. st. Warszawy, Norweskiego Mechanizmu Finansowego i Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
Dzięki licznym udogodnieniom, od teraz muzeum jest w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Na zwiedzających gości czeka ponad 7 tysięcy eksponatów w 200 pomieszczeniach. Odwiedzający zobaczą na początku również księgarnię z czytelnią varsavianistyczną, kawiarnię i punkt widokowy, zaś pozostałe eksponaty zostaną zaprezentowane w drugiej połowie roku.

Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum.Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Bilbo napisał(a):

    3 lata trwa remont nienajwiększego muzeum? Ta Hanka już ostro przegina, ale cóż ... znajomi i rodzina muszą zarobić, taka to już przypadłość PO.

Zostaw własny komentarz