DO WYGRANIA: „Święte i tygrysice. Piastówny i żony Piastów 1138–1320”


Nakładem Wydawnictwa Astra ukazała się książka Święte i tygrysice. Piastówny i żony Piastów 1138–1320. W naszym konkursie możecie wygrać egzemplarz tej ciekawej pozycji.

Zadania konkursowe

By mieć szansę na wygranie jednego egzemplarza książki Święte i tygrysice. Piastówny i żony Piastów 1138–1320 należy w terminie do 27 lutego 2018 r. poprawnie odpowiedzieć na pytanie:

 1. Kim, w sensie prawnym, była w latach 1384-1386 Jadwiga Andegaweńska? Prosimy o uzasadnienie odpowiedzi.

Odpowiedzi należy przesyłać na adres: konkursy@historia.org.pl. Szczegóły znajdziesz w ramce na dole strony.

TUTAJ możesz zobaczyć wszystkie aktualnie trwające konkursy, które organizujemy. Natomiast wyniki opublikujemy na tej stronie.

Nagrody

Egzemplarz książki Święte i tygrysice, która ukazała się nakładem wydawnictwa Astra.

O książce

Jak to się stało, że w czasach zdominowanych przez mężczyzn możni zgodzili się, aby na tronie Piastów zasiadła kobieta? W dodatku kobieta, której władza formalnie nie różniła się od zasięgu władzy królów? Chociaż legendy uczyniły Jadwigę Andegaweńską jedną z najbardziej rozpoznawalnych kobiet u władzy, w istocie nie miała ona sprzyjających okazji, by się wykazać – zmarła młodo, w wieku około dwudziestu sześciu lat. Więcej zamieszania na scenie politycznej wywołały niesłusznie pozostające w jej cieniu przodkinie z dynastii Piastów – święte i tygrysice, bohaterki i intrygantki, waleczne matki i żony, skandalistki i domniemane trucicielki, które nigdy nie otrzymały tytułu przysługującego królom.

Tytuł: Święte i tygrysice. Piastówny i żony Piastów 1138–1320
Autor: Barbara Faron
Wydawnictwo: Astra
Liczba stron: 380
Oprawa: twarda z obwolutą
Data premiery: 2017
Cena: 49,99 zł


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

3 komentarze

 1. Klaudia pisze:

  Dlaczego nie można zapisać się do newslettera ?

  • Wojtek Duch pisze:

   Nie jest to koniecznie by wziąć udział w konkursie.

   • barnaby pisze:

    „Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe oraz w momencie losowania miały potwierdzoną rejestrację w naszym newsletterze.”

    jak nie jak tak

Zostaw własny komentarz