III edycja Galaktycznego Uniwersytetu


W maju tego roku już po raz trzeci fani Gwiezdnych Wojen oraz młodzi badacze z całego kraju spotkają się na Wydziale Historycznym UAM, aby dyskutować o wątkach naukowych w tej najpopularniejszej na świecie space operze.

W przeciwieństwie do poprzednich edycji, tegoroczna konferencja będzie trwała tylko jeden dzień, organizatorzy zapowiadają jednak większe nagromadzenie atrakcji dla uczestników. Osoby, które 11 maja 2018 r. odwiedzą Wydział Historyczny UAM w Poznaniu, poza uczestnictwem w obradach konferencyjnych, mogą liczyć także na wysłuchanie dyskusji w panelu eksperckim (w którym wystąpią profesorowie z różnych dyscyplin nauki), strefę gier planszowych, wystawę gwiezdnowojennych figurek oraz dodatkowe, jeszcze nie ogłoszone oficjalnie punkty programu.

Dla zaproszonych szkół licealnych organizatorzy przygotowali warsztaty edukacyjne. Wydarzenie kierowane jest nie tylko do studentów oraz uczniów poznańskich szkół, ale także osób spoza Poznania i wszystkich zainteresowanych tematem.

Abstrakty (do 2000 znaków) powinny:

  • odnosić się do Star Wars w ujęciu naukowym
  • mieć związek z historią

Abstrakty z proponowanym tematem referatu można przesyłać do 20 kwietnia na adres mailowy: galaktycznyuam@gmail.com.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz