Gdzie na majówkę 2018? Nasze propozycje na długi weekend majowy z historią


Gdzie na majówkę 2018? W Polsce w długi weekend majowy odbywać się będzie wiele wydarzeń związanych z historią. Dla Was wybraliśmy kilkanaście imprez historyczne, które warto odwiedzić podczas tegorocznej majówki.

Byczyna (województwo opolskie)

Międzynarodowy Turniej Rycerski w Byczynie 2018

Międzynarodowy Turniej Rycerski w Grodzie Rycerskim pod Byczyną odbędzie się w dniach 5-6 maja 2018 r. Imprezie towarzyszyć będzie jarmark średniowieczny i rzemiosł dawnych, pokazy tańców dawnych czy nauka strzelania z łuku.

Chęciny (województwo świętokrzyskie)

Majówka na Zamku Królewskim w Chęcinach 2018

Na Zamku Królewskim w Chęcinach podczas długiego weekendu majowego, w dniach 29 kwietnia - 3 maja 2018 r. odbędzie się historyczna majówka.

Dybów (województwo kujawsko-pomorskie)

III Majówka z historią na zamku Dybowskim

Fundacja „Zamek Dybów i Gród Nieszawa„ w dniach 28-29 kwietnia 2018 r. zaprasza mieszkańców Torunia i turystów na dziedziniec i tereny zielone wokół zamku Dybów, gdzie wspólnie z przyjaciółmi przygotuje wiele ciekawostek w ramach ”Majówki z historią”.

Gdańsk (województwo pomorskie)

Majówka 2018 w gdańskiej Twierdzy Wisłoujście

Gdańsk. 150 rekonstruktorów wzięło udział w Festiwalu “Twierdza Wisłoujście szykuje się do bitwy”

Twierdza Wisłoujście - jeden z najmłodszych Pomników Historii - otwiera się ponownie dla turystów. Z okazji tegorocznej majówki Muzeum Gdańska przygotowało liczne atrakcje w dniach 1-6 maja 2018 r. Do Twierdzy będzie można dopłynąć kutrem od strony Nowego Portu, a w samej fortyfikacji będzie można zrelaksować się przy ognisku i wziąć udział w zajęciach warsztatowych nawiązujących do historii zabytku oraz Gdańska.

Gniew (województwo pomorskie)

Majówka z historią na Zamku Gniew 2018

Majówka z historią na Zamku Gniew potrwa od 28 kwietnia do 3 maja 2018 r. Główną atrakcją będzie konny spektakl plenerowy.

Grodziec (województwo dolnośląskie)

Majówka 2018 na Zamku Grodziec 

W dniach 1-3 maja na Zamku Grodziec potrwa majówka, której jedną z atrakcji będą pokazy walk rycerskich.

Iłża (województwo mazowieckie)

XXI Turniej Rycerski na Zamku w Iłży 2018

XXI Turniej Rycerski na zamku w Iłży odbędzie się w długi weekend majowy, w dniach 5-6 maja 2018 r. Na zamek zjadą wojowie z kilku krajów Europy, liczni rzemieślnicy, kupcy, piękne damy… wszystko po to, aby w tak wyjątkowym miejscu stworzyć niepowtarzalne widowisko.

Janowiec (województwo lubelskie)

Majówka historyczna 2018. Pokazy na Zamku w Janowcu

Muzeum Nadwiślańskie i Stowarzyszenie Chorągiew Husarska Ziemi Lubelskiej zapraszają w dniach 2-3 maja na Zamek w Janowcu na rekonstrukcje i pokazy historyczne.

Janów Podlaski (województwo lubelskie)

Majówka 2018 na Zamku w Janowie Podlaskim

Zamek Janów Podlaski i i Stowarzyszenie Turystyczno-Kulturalne w Janowie Podlaskim zapraszają na „Majówkę 2018”. W trzydniowym programie zaplanowano ciekawe atrakcje dla starszych i młodszych majówkowiczów.

Kazimierz Dolny (województwo lubelskie)

VIII Kazimierskie Spotkanie z Historią

VIII Kazimierskie Spotkania z Historią odbędą się w dniach 5-6 maja 2018 r.

Kliczków (województwo dolnośląskie)

Majówka Historyczna 2018 na Zamku Kliczków

Majówka Historyczna, która odbędzie się 1 maja 2018 nawiązywać będzie do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Szczęk mieczy, tętent końskich kopyt, lśniące zbroje, rekonstrukcje walk i bitew historycznych oraz konkursy i pokazy przeniosą widzów w odległe czasy rycerzy, księżniczek, zbrojnych krucjat, dzielnych wojowników i walk, które na zawsze zmieniły bieg historii Polski.

Książ Wielkopolski (województwo wielkopolskie)

Bitwa o Książ 1848 – widowiskowa inscenizacja historyczna 2018

Masz ochotę przenieść się z nami do innej epoki? Cofnąć się o jakieś … 170 lat? W takim razie zapraszamy Cię już dziś na niezwykle widowiskową inscenizację Bitwy o Książ, która rozegrała się 29 kwietnia 1848 r. To wydarzenie z udziałem grup rekonstrukcyjnych przypomnimy 28 kwietnia (sobota) na Mogiłach w Książu Wlkp. Towarzyszyć mu będą także inne atrakcje: miasteczko ginących zawodów, darcie pierza, klepanie kosy, muzyka z epoki. Spotkasz znachorkę, kuglarza i skosztujesz zupy gulaszowej prosto z kotła. Warto nie przegapić takiego wydarzenia!

Legnickie Pole (województwo dolnośląskie)

III edycja imprezy Legnickie Pole 1241 - 2018

Inscenizacja historyczna Legnickie Pole 1241 - „Tu można stracić głowę!” odbędzie się w dniach 4-5 maja 2018 r. Główną atrakcją będzie inscenizacja średniowiecznej bitwy.

Ogrodzieniec (województwo śląskie)

Majówka na Zamku Ogrodzieniec 2018

Majówka 2018 na Zamku Ogrodzieniec to 3 imprezy: Rycerskie zmagania dla dużych i małych (1 maja), Wieczór z duchami (2 maja) oraz Husaria „Skrzydlaci Rycerze” (3 maja).

Otwock Wielki (województwo mazowieckie)

Kozacy w Otwocku Wielkim czyli Ogniem i Mieczem w Pałacu 2018

Sękowa (województwo małopolskie)

Rekonstrukcja Bitwy Pod Gorlicami - Sękowa 2018

Stębark (województwo warmińsko-mazurskie)

Majówka z Łukiem i Koniem Grunwald 2018 - VII Międzynarodowe Zawody Historycznego Łucznictwa Konnego

Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku w dniach 3-6 maja 2018 r. zaprasza na „Majówkę z łukiem i koniem” - VII Międzynarodowe Zawody Historycznego Łucznictwa Konnego.

Sucha (województwo dolnośląskie)

Twierdza Smaków - I Dolnośląski Festiwal Kuchni Historycznej

I Dolnośląski Festiwal Kuchni Historycznej Twierdza Smaków odbędzie 1-3 maja 2018 na Zamku Czocha. Festiwal dawnych smaków i kuchni historycznej - wykłady, warsztaty, prezentacje i mnóstwo degustacji.

Toruń (województwo kujawsko-pomorskie)

Majówka rycerska – Wspólna historia Czech i Polski. Jarmark Średniowieczny 2018

Majówka rycerska 2018 to inscenizacja historyczna organizowana jest przez Centrum Kultury Zamek Krzyżacki oraz Rotę Zbrojną Grodu Lubicz finansowana przez Gminę Miasta Toruń. Tematem przewodnim tegorocznej majówki będzie wrzesień 1410, czas po bitwie pod Grunwaldem.

Warszawa (województwo mazowieckie)

V Warszawskie Dni Kawaleryjskie w Łazienkach Królewskich w Warszawie 2018

W dniach 1-6 maja 2018 r. kawalerzyści-ochotnicy przeniosą gości w magiczne lata 20., aby jeszcze raz poczuć klimat przedwojennej Warszawy. Warszawskie Dni Kawaleryjskie w Łazienkach Królewskich w Warszawie odbędą się już po raz piąty. Podczas tegorocznej edycji Szwadron Honorowy 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich im. płk. Jana Kozietulskiego będzie obchodzić 14. rocznicę swojego powstania.

Wola Jabłońska (województwo wielkopolskie)

VII Międzynarodowy Festiwal Historyczny

Wolsztyn (województwo wielkopolskie)

XXV Parada Parowozów w Wolsztynie 2018

W dniach 28 kwietnia 2018 r. w wolsztyńskiej Parowozowni odbędzie się jubileuszowa XXV Parada Parowozów, podczas której Wolsztyn znów stanie się światową stolicą pary.

* * *

Zobacz więcej ciekawych wydarzeń historycznych w naszym kalendarzu. Tam też znajdziesz informacje o tym jak zgłosić nam historyczne przedsięwzięcia, o których napiszemy lub zaproponować nam patronat medialny nad wydarzeniem. Możesz wysłać nam także Twoją relację z wydarzenia, którą chętnie opublikujemy. Bądź na bieżąco i polub nas także na Facebooku.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz