Rekonstrukcja Bitwy Pod Gorlicami - Sękowa 2018


Kolejna rekonstrukcja stoczonej przez trzy armie: austro-węgierską, pruską i rosyjską bitwy pod Gorlicami odbędzie się w Sękowej w dniu 29 kwietnia 2018 r.

Program:

11.00 - modlitwa ekumeniczna w intencji poległych w bitwie pod Gorlicami (cmentarz wojenny nr 91)

12.00 - musztra paradna w wykonaniu Karpackiego Ośrodka Wsparcia Straży Granicznej (Rynek w Gorlicach)

15.00 - rekonstrukcja bitwy pod Gorlicami (Sękowa)

Dzień wcześniej, w sobotę 28 kwietnia zostanie odprawiona msza w intencji poległych (cmentarz wojenny nr 80).

Wydarzenie przygotowywane jest w ramach projektu transgranicznego „Historia znana i nieznana – pamiątki I wojny światowej polsko- słowackiego pogranicza”.

Zapraszamy do Sękowej na rekonstrukcje bitwy pod Gorlicami 29 kwiecień godzina 15:00  – Pańskie Pola naprzeciw kompleksu sportowo rekreacyjnego w Sękowej. Będzie to drugie wydarzenie w ramach wspólnego projektu transgranicznego „Historia znana i nieznana – pamiątki I wojny światowej polsko- słowackiego pogranicza.

Miejsce: Sękowa, Pańskie Pola
Data i godzina: 29 kwietnia 2018 r.
Szczegóły: sekowa.pl

* * *

Zobacz więcej ciekawych wydarzeń historycznych w naszym kalendarzu. Tam też znajdziesz informacje o tym jak zgłosić nam historyczne przedsięwzięcia, o których napiszemy lub zaproponować nam patronat medialny nad wydarzeniem. Możesz wysłać nam także Twoją relację z wydarzenia, którą chętnie opublikujemy. Bądź na bieżąco i polub nas także na Facebooku.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Jarosław Centek pisze:

    Chciałbym tylko wskazać, że armia niemiecka NIE RÓWNA się armia pruska. Pod Gorlicami były też oddziały bawarskie.

Zostaw własny komentarz