Fototapety z dawnymi fotografiami, czyli kawałek historii na Twojej ścianie


Historia obfituje w niesamowite wydarzenia, wiekopomne chwile i wielkie odkrycia. Już w szkole poznajemy kalendarium najważniejszych zdarzeń, dzięki którym obecny świat wygląda tak, a nie inaczej. Gdyby nie pomysłowość ludzi do tworzenia wynalazków ułatwiających codzienność i odwaga do odbywania dalekich i niebezpiecznych podróży w nieznane, dzisiejsze życie wyglądałoby zupełnie inaczej. Zafascynowani przeszłością, wpadliśmy na pomysł, by wprowadzić ją do teraźniejszości i to w niezwykle oryginalny sposób. Jaki? Pomogą nam w tym unikalne, historyczne fototapety.

Fotografia na zawsze zrewolucjonizowała nasz świat. Dziś trudno sobie wyobrazić wyjście na spacer czy do restauracji bez zrobienia przynajmniej kilku zdjęć telefonem, który mamy zawsze pod ręką. Dawniej uwieczniano tylko najważniejsze wydarzenia, o których wiadomo było, że przejdą do historii, a zwykłym ludziom robiono zdjęcia tylko od wielkiego dzwonu – ślubu czy pogrzebu, o czym mogą świadczyć fotografie pośmiertne. Jeśli jesteśmy zafascynowani odkrywaniem przeszłości właśnie poprzez oglądanie starodawnych zdjęć w książkach lub archiwach, to z pewnością spodobają nam się historyczne fototapety. Dzięki temu, że powstają z autentycznych przedstawień, prezentują się naprawdę zachwycająco. Dodatkowym atutem jest to, że fototapety, będąc wielkoformatową ozdobą wnętrza, biorą całkowicie we władanie przestrzeń, w której się znajdą, dlatego zyskamy ciekawszy efekt niż w przypadku małego zdjęcia w ramce. Pojawia się teraz pytanie, co może się znaleźć na ścianie naszego pokoju. Możliwości mamy naprawdę wiele, bo przecież historia pełna jest inspirujących wydarzeń.

Wydarzenie zwykłe, a jednak niecodzienne

We współczesnym świecie, w którym tyle się dzieje, musi się wydarzyć coś naprawdę oszałamiającego, by przykuło uwagę naszą i mediów. Kiedyś zachwyt i podziw budziło wodowanie wielkiego, nowo wybudowanego okrętu, lot samolotem, a nawet samo oglądanie startu tej niesamowitej maszyny, która pomimo olbrzymiej wagi wzbijała się w powietrze, jakby była lekka jak piórko. Dla nas to codzienność, kiedyś takie momenty na długo zapadały w pamięć i z przejęciem pokazywane były właśnie na czarno-białych fotografiach w prasie. Jeśli chcemy przenieść się, jak za pomocą teleportu, do dawnych czasów, w których o wiele łatwiej było o zachwyt, to w naszym salonie powinna się znaleźć zapierająca dech w piersiach fototapeta. Każdy z nas interesuje się inną dziedziną czy okresem historycznym, dlatego poszukajmy takiego wydarzenia, które jest nam szczególnie bliskie.

Źródło: redro.pl/fototapety/

Zabytkowe oblicza znanych maszyn

Pewnie wielu z nas pamięta charakterystyczne telefony z obrotowymi tarczami, a u niektórych z nas może takie egzemplarze znajdują się jeszcze na strychu. Wcześniej stosowano telefony na korbkę, którymi łączono się z centralą, a gdy cofniemy się jeszcze o kolejne lata, ujrzymy nie plastikowe, lecz przepięknie zdobione aparaty ze słuchawką odkładaną na metalowe widełki. Większość sprzętów, których dzisiaj używamy na co dzień, ma za sobą długą drogę. Moglibyśmy wymienić maszynę do pisania, rower, komputer czy samochód. Ten ostatni wydaje się, że odbył prawdziwy maraton, zanim stał się tym, czym jest dzisiaj. Jego początków należy przecież upatrywać w konnych dorożkach, kierowanych przez elegancko ubranych woźniców. Fototapeta z zabytkowym dyliżansem przypadnie do gustu nie tylko zagorzałym miłośnikom historii, ale z pewnością spodoba się także pozostałym domownikom. A jeśli nie samochód? Fototapety mogą przedstawiać także starodawne modele samolotów lub okrętów, a także mniejsze urządzenia jak aparaty fotograficzne czy gramofony o niezwykle ozdobnych tubach.

Historia na zamówienie w trzech krokach

A jeśli przeglądając historyczne albumy lub archiwa znaleźliśmy unikalne zdjęcie, pochodzące z naszego rodzinnego miasta lub wydarzenia, które jest nam szczególnie bliskie i jesteśmy nim poruszeni do głębi? Nic nie stoi na przeszkodzie, by taka fototapeta ozdobiła nasz pokój. Jedyne, co musimy w takiej sytuacji zrobić, to złożyć zamówienie na ścienną dekorację zrobioną właśnie z wybranej przez nas fotografii. Od zapierającego dech w piersiach efektu dzielą nas zaledwie trzy kroki. Pierwszym jest znalezienie dobrej jakości zdjęcia, drugim przesłanie go do internetowego sklepy, który oferuje takie usługi, a trzecim? Po prostu zamontowanie fototapety w wybranym przez nas miejscu. Takie rozwiązanie sprawdzi się jednak nie tylko w domowym zaciszu. Będzie także znakomitym pomysłem, jeśli prowadzimy instytucję kultury, biuro informacji turystycznej lub historyczne muzeum i chcemy, by miejsce nabrało niepowtarzalnego klimatu.

Źródło: redro.pl/fototapety/

Choć historia należy do przeszłości, nie możemy zaprzeczyć, że jest wciąż obecna w naszym życiu, bo wszystko, co nas teraz otacza, jest wynikiem tego, co wydarzyło się 10, 50 czy 1000 lat temu. Wprowadzając unikalne, historyczne fototapety do naszego mieszkania, stworzymy pomost pomiędzy tym, co było, a tym, co jest teraz.

Tekst powstał we współpracy z redro.pl

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

2 komentarze

  1. Anonim pisze:

    Nie wiem czy do wnętrza prywatnego to jest fajne, ale do biura lub lokalu albo biblioteki rewelacja!

  2. Rycerz pisze:

    Ciekawe jak to wygląda nie na zdjęciach „pokazowych” ale na „zwykłej” ścianie. Sam pomysł fajny

Zostaw własny komentarz