Święto Marynarki Wojennej 2018. ORP Błyskawica będzie strzelać z pokładowych armat


Uroczystości z okazji święta Marynarki Wojennej, połączone z obchodami 100-lecia jej istnienia odbędą się 24 czerwca 2018 r. w Gdyni. Dla uczczenia tej rocznicy ORP Błyskawica odda uroczysty salut składający się z 21 wystrzałów.

ORP Błyskawica / fot. Antoni Dubowicz/Wikipedia

Program:

- godz. 12:00 – uroczysty apel, odsłonięcie Pomnika Polski Morskiej, salut świąteczny z pokładu ORP Błyskawica oraz defilada (Skwer Kościuszki w Gdyni). Planowane jest wystąpienie ministra obrony narodowej.

- godz. 14:20 – Wielka Parada Morsko –Lotnicza z udziałem okrętów zaproszonych Marynarek Wojennych na wodach Zatoki Gdańskiej (Bulwar Nadmorski w Gdyni);

- godz. 15:45 – pokaz dynamiczny ratownictwa morskiego z udziałem śmigłowca i grupy nurków-minerów (Molo południowe – okolice Akwarium Gdyńskiego).

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Bilbo pisze:

    Bardzo smutne to święto, zważywszy na coraz gorszy stan polskiej Marynarki Wojennej.

Zostaw własny komentarz