Chwyta za serce i wyciska łzy. Powstaniec Warszawski poprowadził wnuczkę do ołtarza


Mało jest tak prawdziwie wzruszających filmów w Internecie jak ten, w którym major Bronisław Karwowski ps. Grom odprowadza swoją wnuczkę do ołtarza. Zasłużony kombatant kilka dni później zmarł, ale jego historia i wspomnienie tego ślubu będą w nas trwać.

Ślub odbył się w połowie sierpnia. Na koncie Narodowych Sił Zbrojnych na Twitterze opublikowano wspólną fotografię dziadka w mundurze i wnuczki w sukni ślubnej z welonem.

Żołnierz zmarł niedługo po ślubie, 1 września 2018 r.  Jego pogrzeb odbył się 3 września 2018 r. na cmentarzu parafialnym w Dąbrowie Białostockiej. Majora pożegnano asystą wojskową i salwą honorową.

Bronisław Karwowski obchodził w tym roku 94 urodziny. Był uczestnikiem Powstania Warszawskiego. W 1942 wstąpił do organizacji „Polska Niepodległa”, wiosną 1945 przeszedł do Narodowego Zjednoczenia Wojskowego (NZW). Po wojnie w roku 1949 wyrokiem sądu wojskowego został skazany na karę 10 lat więzienia, utratę praw publicznych, obywatelskich i honorowych na 3 lata oraz przepadek mienia na rzecz Skarbu Państwa. Ostatecznie Najwyższy Sąd Wojskowy w Warszawie zamienił wyrok na karę 4 lat pozbawienia wolności, które spędził do 1952 w więzieniu we Wronkach. Po 1989 r. był członkiem Rady Naczelnej Związku Żołnierzy NSZ.

Przygotujcie chusteczki:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

2 komentarze

  1. Bilbo pisze:

    Wspaniałe wydarzenie. Precz z komuną !!!

Zostaw własny komentarz