Bogowie Wojny w Lublinie. Spektakl rekonstrukcji historycznych


Jubileuszowy XX Powszechny Zjazd Historyków Polskich odbędzie się w dniach 18-20 września w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Weźmie w nim udział około 500 historyków. Kongresowi towarzyszyć będzie Festiwal Historii bez Liku w dniach 18-22 września. Wydarzenia objęte są Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.  W największym spektaklu rekonstrukcji historycznych w Polsce „Bogowie Wojny” weźmie udział ponad 200 aktorów. Już 20 września na stadionie Arena Lublin będzie można zobaczyć widowisko z udziałem najlepszych rekonstruktorów z całej Europy.

Materiały organizatora

Widowisko jest częścią Festiwalu Historii bez Liku, który odbędzie się w dniach 18-22 września w Lublinie. „Bogowie Wojny” to opowieść o korzeniach współczesnej Europy. Widzowie na własne oczy zobaczą, jak wykuwała się historia naszego świata. W czasie spektaklu zobaczymy spektakularne walki rodem z antyku i średniowiecza, które zostaną odtworzone przez najlepszych europejskich rekonstruktorów.

W programie:

  1. Zapierające dech w piersiach starcie rzymskiego legionu z okresu wczesnego cesarstwa (II poł. I wieku n.e.) z wojownikami germańskimi, a następnie oblężenie przez Rzymian germańskiej osady.
  2. Pełną zwrotów akcji walkę gladiatorów podczas wiernie zrekonstruowanych rzymskich igrzysk.
  3. XIII-wieczny turniej rycerski z widowiskową oprawą (m.in. pokaz żonglowania chorągwiami), w którym naprzeciwko siebie stanie aż 8 trzyosobowych pocztów.

Walki, oblężenia i turnieje odbędą się w akompaniamencie muzyki granej na żywo. Dodatkowo atmosferę podsyci zespół bębniarzy odgrywający swoje partie w scenach walki. Całość uzupełni widowiskowa gra świateł. Ceny biletów na spektakl zaczynają się już od 20 zł.

W ramach Festiwalu Historii bez Liku odbędą się także Targi Książki i Prasy Historycznej. Fani historii oraz literatury spotkają się w dniach 18-20 września w Centrum Spotkania Kultur. Pojawi się również literatura piękna, obyczajowa, faktu, fantastyka oraz kryminał, literatura o tematyce religijnej, a także książki dla dzieci. Warto odnotować, że wydarzenie jest całkowicie darmowe! Pełna lista wystawców znajduje się tutaj.

Jednak to nie wszystko. „Prawdziwych” Greków, Kartagińczyków, legionistów z Legio XXI Rapax, bojowych Gotów oraz starożytnych rzemieślników będzie można spotkać w specjalnie zaaranżowanej wiosce historycznej, która stanie na Błoniach przy Arenie Lublin. W ramach Festiwalu zobaczymy także antyczną perfumerię oraz rzymskie ubiory. Wydarzenie to również okazja do posmakowania greckich przysmaków z czasów Arystotelesa czy Platona. Wejście do wioski historycznej będzie całkowicie darmowe.

Festiwal Historii bez Liku to również Żywa Lekcja Historii dla uczniów szkół z Lublina i województwa Lubelskiego. Najmłodsi zostaną oprowadzeni po wiosce przez antycznego wojownika i w każdym z namiotów wezmą udział w warsztatach m.in. z przygotowania perfum czy zbrojenia dla rzymskiego legionisty.

Równocześnie w dniach 18-20 września w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbędzie się Jubileuszowy XX Powszechny Zjazd Historyków Polskich. Organizatorami Festiwalu Historii bez Liku oraz XX Powszechnego Zjazdu Historyków Polskich są Polskie Towarzystwo Historyczne oraz Grupa MTP.

Więcej informacji o Żywej Lekcji Historii: historiibezliku.pl/bilety/

Bilety na widowisko „Bogowie Wojny”: tobilet.pl/events/spektakl-rekonstrukcji-historycznych/

Więcej informacji o Festiwalu Historii bez Liku: www.historiibezliku.pl

Gdzie i kiedy?

Miejsce: Arena Lublin w Lublinie
Data i godzina: 20 września 2019 r.
Szczegóły: historiibezliku.pl

Kalendarz i mapa wydarzeń historycznych

Zobacz więcej ciekawych wydarzeń historycznych w naszym kalendarzu, w którym zebraliśmy mnóstwo informacji o terminach tegorocznych: rekonstrukcji, turniejów, pokazów, festiwali, zlotów i innych imprez historycznych. Tam też znajduje się udostępniona mapa, na której zaznaczyliśmy lokalizacje wszystkich zebranych przez nas wydarzeń. Dzięki mapie łatwo znajdziesz ciekawe wydarzenie historyczne w Twojej okolicy.

Patronaty i promocja

Wszystkich organizatorów przedsięwzięć historycznych zapraszamy do zakładki patronat medialny. Znajdują się tam informacje o tym jak zgłosić nam historyczne imprezy, które chcielibyście by nasz portal objął swym patronatem medialnym. Niezależnie od patronatu możecie wysyłać nam informacje o imprezach, zdjęcia lub relacje z wydarzeń, które chętnie opublikujemy. O wydarzeniach możecie także powiadomić nas na dedykowanej temu grupie na Facebooku.

 

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. daperot pisze:

    Wejściówki są nadal dostępne na Empik Bilety po 20 zł. Też będziemy. Prawdopodobnie nie byłem jeszcze nigdy na rekonstrukcji na zbliżonym poziomie. Kupa aktorów. Sami jesteśmy ciekawi, jak to wyjdzie. To miało swoje poprzednie edycje, tak?

Zostaw własny komentarz