Zniewolona. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 31-40 telenoweli o carskiej Rosji w TVP


Zniewolona to ukraińska telenowela osadzona w realiach XIX-wiecznej Rosji carskiej. Serial można oglądać na TVP1. Odcinki produkcji są nadawane codziennie poza czwartkiem o godz. 20.35, trwają ok. 50 minut. 

Zniewolona / fot. TVP

Zniewolona odcinek 31
(środa 14 sierpnia, godz. 20:35 TVP1)

Zniewolona odcinek 32
(środa 14 sierpnia, godz. 20:35 TVP1)

Zniewolona odcinek 33
(środa 14 sierpnia, godz. 20:35 TVP1)

Zniewolona odcinek 34
(środa 14 sierpnia, godz. 20:35 TVP1)

Zniewolona odcinek 35
(środa 14 sierpnia, godz. 20:35 TVP1)

Halina odwiedza Jakowa. Prosi, by ten nie wysyłał Panasa do wojska ze względu na ich niedawny ślub. Mężczyzna godzi się na tę prośbę, ale zmusza Halę, by po raz kolejny mu się oddała. Upojony narkotykami Grigorij Czerwiński atakuje Nataszę, która spada z wysokich schodów. Lutowicz, który zamordował w domu publicznym Wasilinkę, przychodzi do stręczycielki, Madame Makarowej, i żąda wysokiego comiesięcznego haraczu. Katierina przysłuchuje się tej rozmowie i próbuje zastraszyć przestępcę. Nie uświadamia sobie, że jako świadek zbrodni znajdzie się w niebezpieczeństwie. Gdy gazety publikują jej portret, Katia decyduje się na ucieczkę.

Zniewolona odcinek 36
(piątek 16 sierpnia, godz. 20:35 TVP1)

Madame Makarowa, właścicielka domu publicznego, z pomocą Potapa więzi Katię. Sutenerka chce sprzedać dziewczynę bogatemu Holendrowi. Mężczyzna żąda, by Katia udawała małą dziewczynkę i ofiarowała mu swoją niewinność. Odurzona środkami nasennymi i alkoholem, Katia broni się i ucieka z pokoju Holendra. Wpada na Andrieja Żadana, który udziela jej pomocy. Jakow stara się o nakaz werbunku dla Panasa. Mieszkańcy Czerwinki dowiadują się o zdradzie Halki. Zraniony małżonek chce ją wyrzucić z domu, ale wtedy zjawiają się wojskowi z rozkazem wcielenia go do armii. Natalia wybacza mężowi jego brutalne zachowanie. Pod wpływem emocji i niedawnego upadku dochodzi u niej do poronienia. Tylko dzięki pomocy lekarza kobieta pozostaje przy życiu. Medyk informuje Grigorija, że jego żona nigdy nie będzie mogła zajść w ciążę.

Zniewolona odcinek 37
(sobota 17 sierpnia, godz. 20:35 TVP1)

Oburzony Holender oskarża właścicielkę domu publicznego Madame Makarową o oszustwo. Andriej spłaca mężczyznę z nadwyżką i organizuje dla niego huczną zabawę, a nazajutrz przekonuje Makarową, by uwolniła Katię. Gdy dziewczyna dowiaduje się, że zawdzięcza Żadanowi wolność, ucieka z obawy, że będzie chciał ją wykorzystać. Zgłasza się do służby w majątku Korieniewych. Dzięki listowi polecającemu od Nikołaja otrzymuje tam posadę guwernantki młodego dziedzica, Wołodii. Wzburzony ogłoszeniem w gazecie ojciec Natalii robi awanturę Grigorijowi. Natalia, która niechcący wszystko słyszy, prosi ojca, by zabrał ją do domu. Czerwiński popada w obłęd i znowu zaczyna pić. Poprzysięga sobie, że odnajdzie Katię.

Zniewolona odcinek 38
(niedziela 18 sierpnia, godz. 20:15 TVP1)

Grigorij dowiaduje się, gdzie przebywa Katierina i natychmiast do niej jedzie. Wicegubernator chce wyrzucić Katię z pracy. Dla wszystkich staje się oczywiste, co Nikołaj i Jelena czują do siebie. Ponieważ lekarz stwierdził, że Natalia nie może mieć dzieci, Aleksander nie wypłaca posagu Czerwińskiemu. Rozwścieczony Grigorij odsyła rzeczy żony do Nieżyna. Gdy Jakow zabiera rodzinie Panasa krowę i oszczędności, Halka stara się o pracę jako służąca, ale nikt nie chce jej zatrudnić. Wbrew obietnicy złożonej Afanasijowi, próbuje ukraść z domu pana trochę jedzenia. Przyłapuje ją Pawlina. Żadan przeznacza pieniądze na fabrykę perfum, o której marzy Olga. Ojciec każe jej wyjść za mąż przed Bożym Narodzeniem. Olga odwiedza Żadana w szpitalu i daje mu do zrozumienia, że chce zostać jego żoną.

Zniewolona odcinek 39
(poniedziałek 19 sierpnia, godz. 20:35 TVP1)

Grigorij, szukając Katieriny, dostaje mnóstwo fałszywych wiadomości o niej. Jeden list jednak napawa go nadzieją. Wołodia pod okiem Katii przygotowuje się do występu przed swoim ojcem chrzestnym. Okazuje się, że jest nim Andriej Żadan. Mężczyzna uzmysławia sobie, że widział Wierbicką w domu publicznym. Wieczorem u Korieniewów zbiera się śmietanka towarzyska. Olga obnosi się ze swoimi feministycznymi poglądami. Katierina przyłapuje Jelenę i Nikołaja w niezręcznej sytuacji. Natalia, wbrew woli ojca, postanawia wstąpić do klasztoru. Orysia wraca do Czerwinki. Halina zostaje najmitką w odległym chutorze. Mimo zaawansowanej ciąży bardzo ciężko pracuje. Kobieta prosi Nazara, by wziął Oleksę do pomocy i wyuczył chłopca na kowala.

Zniewolona odcinek 40
(wtorek 20 sierpnia, godz. 20:35 TVP1)

Andriej Żadan w obraźliwy sposób wypomina Katii jej przeszłość i żąda, by natychmiast opuściła ona dom Korieniewa. Nikołaj znajduje Rieszetnikowa umierającego w przytułku. Próbuje namówić go do złożenia zeznań obciążających Grigorija. Nikołajowi coraz trudniej zapanować nad miłością do żony wicegubernatora, którą spotyka na co dzień. Młodemu Czerwińskiemu udaje się dotrzeć do Madame Makarowej, ale nie uzyskuje od niej żadnych informacji na temat Katii. Wieczorem idzie z Kadosznikowem na bal do wicegubernatora. Tam spostrzega Wierbicką. Jednak z powodu choroby traci przytomność. Okazuje się, że stan zapalny w nodze mężczyzny może skończyć się gangreną.

Streszczenie odcinków 41-50 dostępne jest tutaj.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

5 komentarzy

 1. HALINA pisze:

  Piekny serial kostiumowy oderwal nas od brudnej codziennej polityki

  • wanda pisze:

   To prawda. Mąż się wyśmiewał ze mnie, ze oglądam takie filmy i że tak zachowują się kobiety na emeryturze.Poprosiłam go, by oglądnął chociaż jeden odcinek, po moim krótkim streszczeniu 🙂 Dziś pierwszy siada przed te4lewizorem 🙂

 2. marta pisze:

  sliczny film

 3. Stefania pisze:

  Dzieki za film, za piekna gre aktorska, scenerie, jak nam te realia slowianskie odpowiadaja - brawo,

 4. Anonim pisze:

  w dupie mam to wszystko

Zostaw własny komentarz