Zniewolona. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 41-50 telenoweli o carskiej Rosji w TVP


Zniewolona to ukraińska telenowela osadzona w realiach XIX-wiecznej Rosji carskiej. Serial można oglądać na TVP1. Odcinki produkcji są nadawane codziennie poza czwartkiem o godz. 20.35, trwają ok. 50 minut. 

Zniewolona / fot. TVP

Zniewolona odcinek 41
(środa 21 sierpnia, godz. 20:35 TVP1)

Grigorij zmusza Katię do ucieczki. Nikołaj Doroszenko i Żadan próbują pomóc dziewczynie. Ekonom Jaszka, by zemścić się na Halce, przekonuje okolicznych gospodarzy, by nie najmowali kobiety do pracy. Pozbawia też rodzinę jej męża wszelkich środków do życia. Nikołaj kontynuuje starania, by przywrócić honor zmarłemu przyjacielowi Aleksiejowi Kosaczowi. Chce, by Rieszetnikow zeznawał w sądzie przeciwko młodemu Czerwińskiemu.

Zniewolona odcinek 42
(piątek 23 sierpnia, godz. 20:35 TVP1)

Katierina ukrywa się w domu Żadana. Kupiec, którego Grigorij poznał w drodze z Kijowa, sprowadza do Czerwinki sektę. Czerwiński dostaje się w sidła jej przywódcy. Nikołaj stwierdza, że nie potrafi żyć bez Jeleny. Postanawia się z żoną wicegubernatora związać. Olga Płatonowa nadal próbuje skłonić Żadana, by się jej oświadczył. Kiedy dowiaduje się, że u Andrieja mieszka młoda kobieta, natychmiast chce sprawdzić, kim ona jest. Rozpoznaje guwernantkę Korieniewów.

Zniewolona odcinek 43
(sobota 24 sierpnia, godz. 20:35 TVP1)

Członkowie sekty odprawiają nad Grigorijem tajemnicze rytuały. Otumaniony Czerwiński wyrzuca Jaszkę z pracy. Dzięki protekcji Nikołaja Katierina otrzymuje posadę nauczycielki języka francuskiego w Warszawie. Dziewczyna przygotowuje się do wyjazdu do Polski. Zamierza zabrać ze sobą Miszę, syna Nastii, jednak z powodu alkoholizmu jego matki uznaje, że odda obydwoje pod opiekę sióstr w klasztorze. Olga Płatonowna realizuje plan pozbycia się Wierbickiej z domu Żadana. W wyniku intrygi Andriej się jej oświadcza, a Katia zostaje odprawiona.

Zniewolona odcinek 44
(niedziela 25 sierpnia, godz. 20:15 TVP1)

Przyjaciel Żadana przerywa jego przyjęcie zaręczynowe i informuje, że Katia została uprowadzona. Andriej mówi Oldze, że tak jak chciała ożeni się z nią, choć bez miłości. Następnie udaje się na poszukiwania Wierbickiej. Członkowie sekty na dobre rozpanoszyli się w Czerwince. Przejmują kontrolę nie tylko nad majątkiem Grigorija, ale także jego wolą i decyzjami. Wyrzucony z pracy Jakow szuka przebaczenia u Halki. Nikołaj Doroszenko tuż przed egzekucją ratuje młynarza, jedynego świadka zabójstwa Aleksieja Kosacza.

Zniewolona odcinek 45
(poniedziałek 26 sierpnia, godz. 20:35 TVP1)

Andriej Żadan poszukuje porwanej Katii. Niestety, bez rezultatu. Po zakończeniu przyjęcia zaręczynowego wydaje się, że wicegubernator Korieniew, chrzestny Olgi Płatonownej, jest umierający. Lekarze ukrywali to na jego prośbę. Młynarz opowiada Nikołajowi, że był świadkiem gwałtownej kłótni Grigorija Czerwińskiego z Aleksiejem Kosaczem. Po narodzinach córki Halka godzi się z Afanasijem. Olga zrywa zaręczyny z Żadanem. Jednocześnie naprowadza mężczyznę na trop porywacza Katii. Chce on wywieźć Wierbicką do Czerwinki, by uzyskać obiecaną nagrodę. Członkowie sekty uważają kobiety za przyczynę wszelkiego zła. Chcą rytualnie pozbawić Katię życia.

Zniewolona odcinek 46
(wtorek 27 sierpnia, godz. 20:35 TVP1)

Katierina trafia do Czerwinki. Przebywający tam skopcy uznają dziewczynę za wcielenie zła i urządzają nad nią egzorcyzmy. Grigorij, będąc pod wpływem morfiny, znów ma przewidzenia. Dodatkowo odczuwa chorą nogę i prosi przywódcę sekty o pomoc. Młodemu Czerwińskiemu grozi bankructwo. Okoliczni właściciele, na czele których staje wygnany Jaszka, chcą zagarnąć majątek bez licytacji. Nikołaj Doroszenko zgłasza do Zgromadzenia Szlacheckiego sprawę dezercji, kradzieży orderów i zamordowania Aleksieja Kosacza. Natalia nie może tego wybaczyć bratu. Tymczasem skopcy mają plan, jak uwolnić Grigorija od źródła jego choroby i grzechów. Porywają i wywożą Katię. Podąża za nimi mały Oleksa, braciszek męża Halki.

Zniewolona odcinek 47
(środa 28 sierpnia, godz. 20:35 TVP1)

Żadan i poddani Czerwińskiego rozprawiają się ze skopcami. Uwalniają przetrzymywaną przez dwóch sekciarzy Katierinę. Podczas ucieczki dziewczyna wpada do lodowatej rzeki, co skutkuje ciężką chorobą. Pielęgnuje ją ranny Andriej. Chirurg wyjmuje z nogi Grigorija kulę. Teraz, gdy wychodzi na jaw, że pocisk nie jest angielski, dla wszystkich staje się jasne, że mężczyzna sam się postrzelił. Czerwiński zostaje wezwany przed zgromadzenie szlacheckie. Jelena czyta list, który mąż zostawił na wypadek śmierci. Okazuje się, że wiedział o jej uczuciu do Nikołaja i sprawił, by ten znikł z ich życia. Katierina i Żadan chcą wyjechać z domu Czerwińskich. Przeszkadza im Susłow, który oznajmia, że kupi majątek.

Zniewolona odcinek 48
(piątek 30 sierpnia, godz. 20:35 TVP1)

Nikołaj udowadnia przed zgromadzeniem szlacheckim, że Grigorij sam się postrzelił, ukradł ordery i zabił Aleksieja Kosacza. Wkrótce Czerwiński dowiaduje się, że jego majątek ma trafić na licytację. Popełnia samobójstwo. Zdruzgotana Natalia wstępuje do zakonu. Doroszenko zamierza wyjechać do Europy. Plany krzyżuje mu pojawienie się Eleny. Żadan negocjuje z Susłowem w sprawie Katii. Przez jego zagrywki nie może wziąć udziału w aukcji. Niespodziewanie jednak Andriej zostaje współwłaścicielem banku. Dzięki temu jest w stanie wpłynąć na przebieg transakcji. Kupuje Czerwinkę i daje wolność poddanym, na koniec oświadcza się Wierbickiej. Po ceremonii ślubnej dochodzi do nieoczekiwanych zdarzeń.

Streszczenie odcinków 31-40 dostępne jest tutaj.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

26 komentarzy

 1. Kiti pisze:

  Nie ma 50 odcinków

 2. Cucio pisze:

  Skąd te 59 odcinków wam się wzięło ???

 3. Ka pisze:

  Jakich „zdarzeń”? Ciekawe...

 4. Maja pisze:

  Bardzo lubie oglądać ten serial . najbardziej lubie natalie doroszenko ale lubie też gregorija czerwiskiego .dziękuje z tą prace włorzoną nad tym serialem.bardzo chciałam bym was spotkać.dziękuje

 5. Eli pisze:

  Początek serialu ok,ej Teraz sama bajka

 6. Ola pisze:

  Super serial!Godny uwagi!Świetne kreacje aktorskie głównych bohaterów oddają klimat niezapomnianego XIX wieku,w którym rozgrywa się akcja serialu.Bajeczne i fantazyjne kostiumy lokalnej społeczności.

 7. Emilia pisze:

  Отвратительный финал. За что убили Григория? Это единственный персонаж, который очень изменился за 2 сезона. Я надеялась, что они таки будут вместе с Китти, но они свели её с каким-то малознакомым Жаданом.

 8. ela pisze:

  jesli sie nie podoba to zmien kanal

 9. Danuta pisze:

  Uważam że serial jest świetny oddaje wierność epoki
  można przy nim oglądać wspaniale kreacje,piekne pałace,życie lekkich kobiet i na moment przenieść sie w tamte bezpowrotne czasy a szkoda

 10. marta pisze:

  piekny serial

 11. Anka . pisze:

  Wspaniały serial ...wspaniali aktorzy.

 12. ala pisze:

  Fajny , ciekawy dla kobiet.

 13. Wanda pisze:

  Piękny serial.Dzięki bajkowemu scenariuszowi i pięknym kostiumom zniewolił nas na 2 miesiące. Równie piękni aktorzy i charakteryzacja,genialnie dobrani do granych przez siebie ról. Najpiękniejszy Żadan.

 14. jolanta krawczyk pisze:

  wspaiały sertal

 15. Ewa pisze:

  Fajnie się ogląda dobry serial

 16. Basia pisze:

  Niech w Polsce nauczą sie jak robi sie ciekawy, krótki serial. Bo to co kręcą w Polsce jest badziewiem! Seriale po ponad 1000 odcinków, bezwartościowe, przeważnie o życiu współczesnym.Po co nam takie seriale? Wiemy jak żyje się współcześnie bez tej szmiry!! Najbardziej nienawidzę seriali polskich o lekarzach. Aktorzy udający „mądrych„lekarzy puszą się jacy to oni są dobrzy, a przecież wiemy jaka jest w Polsce służba zdrowia”

  • Anonim pisze:

   POPIERAM Nie dam grosza na abonament póki będą produkować takie kurewskie już seriale jak barwy... m jak.. na dobre itp. Może tvp wyprodukowałaby coś równie ciekawego jak Zniewolona a nie tasiemce na których aktorzyny rezydencje zbudowali i żyją dostatnio bo trwają już niektóre z 20 lat. Co się tyczy Zniewolonej bardzo mi się podobał, ale zmniejszyłabym ilość scen takich agresywnych na rzecz troszkę sielańskich by ukoić niejedno smutne serce. Zakończenie mi się w ogóle nie podoba, wolałabym taki prawdziwy happy end jak w amerykańskich komediach romantycznych.

 17. Kasia pisze:

  Ciekawi mnie ba4dzo ostatni odcinek

 18. Bilbo pisze:

  Akurat serial historyczny TVP „Korona królów” na pewno badziewiem nie jest.

 19. ELZA pisze:

  Swietny serial pokazuje jak zyli kiedys ludzie.Panowie i biedota taka jest prawda tak bylo.Chlop panszczyzniany harowal dla pana i jeszcze dawal danine nie wspone o batach za nic .Wspaniali aktorzy nic dodac nic ujac poprostu extra.

 20. Natalia pisze:

  Żadan umrze?

 21. All pisze:

  Niby to ostatni odcinek serialu ma takie zakończenie iż wiadomo, ze będą następne odcinki, gdyż wątki nie zostały rozwiązane. Bardziej wartościowe są filmy, czy seriale oparte na utworach literackich, wówczas całość jest logiczna i spójna, sylwetki bohaterów dopracowane psychologicznie, a tutaj...cóż... radosna twórczość scenarzystów, każdy kolejny odcinek pisze ten, kto pierwszy wstanie. W zasadzie zakończenie może sobie dopisać każdy z nas sam, takie, jakie mu akurat pasuje, np. Katia, wolna i bogata wdowa-dziewica, wyjeżdża do Szwajcarii studiować medycynę.

 22. Baśka pisze:

  Czy mały Oleksa przeżył?

Zostaw własny komentarz