Cena wolności. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 11-20 telenoweli o carskiej Rosji w TVP


Cena wolności to rosyjska telenowela osadzona w realiach XIX-wiecznej Rosji carskiej. Serial można oglądać na TVP1. Odcinki produkcji są obecnie nadawane w poniedziałek-środę oraz w piątek i sobotę o godz. 20.35, trwają ok. 60 minut. 

Cena wolności odcinek 11
(poniedziałek, 22 czerwca, godz. 20:35 TVP1)

Natalia wypożycza z lombardu suknie, w które ubiorą się panie na ślub-maskaradę. Nikita, narzeczony Wieruszki, wstawia się za Poliną, jednak bez rezultatu. Jewdokia opowiada o uroczystości zbiegłemu Stiepanowi. Ten nie może zrozumieć, dlaczego hrabia chce wydać dziewczynę za mordercę, Jefima. Postanawia udać się na posterunek i opowiedzieć żandarmom o zabójstwie księcia Sergieja. Po ślubie dochodzi do aresztowania pana młodego.

Cena wolności odcinek 12
(wtorek, 23 czerwca, godz. 20:35 TVP1)

Hrabia bardzo denerwuje się aresztowaniem Jefima i Stiepana - świadka morderstwa Siergieja Gołowina. Nie rezygnuje z pomysłu ożenienia brata z księżniczką Nikitską. Postanawia urządzić bal, na którym chce ogłosić jego zaręczyny. Tymczasem Dymitr, który obiecał Polinie, że pomoże jej odzyskać wolność, stara się dotrzymać przysięgi. Próbuje dowiedzieć się, co się stało z aktem wyzwolenia Lebiediewej. Od ojca Michaiła uzyskuje informację, że Polina jest córką księcia Aleksieja Gołowina i chłopki pańszczyźnianej. Notariusz Borys zaczyna mieć kłopoty i musi uciekać wraz z żoną.

Cena wolności odcinek 13
(środa, 24 czerwca, godz. 20:35 TVP1)

Hrabia Kreczetski zaprasza gości z całego powiatu na bal. Polina pomaga hrabinie w organizacji przyjęcia. Dymitr obiecuje bratu, że zaręczy się z Katieriną, jeżeli da on Polinie wyzwolenie. Andriej obiecuje, że to zrobi, ale służącemu każe potajemnie wynająć w Jamburgu mieszkanie dla kobiety. Wszystko podsłuchuje zaufana pokojówka Anny. Hrabina postanawia ukrócić mężowi jego miłostki. Policja łapie Lowkę Kapowa. Borys z żoną uciekają, chroniąc się w domu publicznym. W zamian za mieszkanie notariusz ma wyprostować akty darowizny, które właścicielka burdelu otrzymała od gości.

Cena wolności odcinek 14
(piątek, 26 czerwca, godz. 20:35 TVP1)

Na balu zjawia się tłum gości. Po ogłoszeniu zaręczyn Dymitra z Katieriną, Polina jest zrozpaczona i czuje się zdradzona. Wsiada na konia i wyrusza na przejażdżkę. Nocą po zakończeniu przyjęcia, zadowolona z obrotu spraw Katierina nie może zasnąć. Wychodzi i spotyka hrabiego Andrieja, z którym miło spędza czas. Kreczetski zgodnie z danym słowem wystawia i poświadcza notarialnie dokument uwalniający Polinę. Nie można go jednak wręczyć, ponieważ dziewczyna znikła. Poszukiwania nie dają rezultatu. Niebawem do pałacu przyjeżdża karciany kolega księcia Siergieja, Zimin, który proponuje Dymitrowi sprzedaż listów kompromitujących Katierinę. Młody Kreczetski go jednak wyrzuca. Nikitska, widząc całą scenę, domyśla się, co zaszło i postanawia wyjechać.

Cena wolności odcinek 15
(sobota, 27 czerwca, godz. 20:35 TVP1)

Poszukujący Poliny Dymitr natrafia w lesie na ślady zbiegłych chłopów, którym hrabina Anna zapłaciła za porwanie swojej niewolnicy. Polina trafia do klasztoru. Przeorysza opowiada dziewczynie historię jej zmarłej matki, którą kiedy była w ciąży, próbował zgwałcić hrabia Andriej. Książę Gołowin przygarnął swoje nowo narodzone dziecko, ale jego matka dobrowolnie opuściła pałac i znalazła schronienie w zakonie. Polina, nie wiedząc, że jest już wolna, udaje się do Petersburga na poszukiwanie Tatiany. Liczy, że przyjaciółka jej pomoże.

Czytaj takżeReforma uwłaszczeniowa cara Aleksandra II. Dała wolność zniewolonym chłopom

Cena wolności odcinek 16
(poniedziałek, 29 czerwca, godz. 20:35 TVP1)

Andriej zdwaja poszukiwania Poliny. Tymczasem poddani zaczynają się buntować. Anna w połogu traci dziecko. Wkrótce, zmęczona nerwową atmosferą w domu, wstępuje do zakonu. Katierina oficjalnie zrywa zaręczyny z Dymitrem. Wieruszka, która przebywa z mamą i narzeczonym w Petersburgu, próbuje odnaleźć Tatianę. Niestety przez nieostrożność wpada w ręce bandy Lowki Kapowa. Przestępcy sprzedają dziewczynę do domu publicznego. W tym samym przybytku zjawia się Polina, ale dowiaduje się, że Tatiana już tu nie mieszka. Gdy przypadkiem spostrzega Wieruszkę, postanawia sama zatrudnić się u madame. Notariusz zostaje aresztowany. Zgadza się wydać Kapowa w zamian za wolność i nową tożsamość.

Cena wolności odcinek 17
(wtorek, 30 czerwca, godz. 20:35 TVP1)

Julie, która pracuje w zakładzie madame, pomaga uciec Wieruszce i Polinie. Tropem dziewcząt podąża banda Kapowa, ale nieoczekiwanie ratuje je Dymitr. Polina dostaje wreszcie upragniony akt uwolnienia i domyśla się, ile kosztowało to ukochanego. Hrabia Andriej prowokuje pojedynek z Dymitrem i przypadkowo rani Nikitę. Borys wydaje Kapowa policji. Tatiana liczy na pomoc swojego kochanka Gleba. On jednak ją zbywa. Zrozpaczona kobieta rzuca się z mostu. Wieruszka, chcąc zmienić swoje żyje, zatrudnia się jako pomoc doktora. Skruszony Nikita wyznaje jej miłość. Wtedy okazuje się, że dziewczyna przyjęła już oświadczyny lekarza.

Cena wolności odcinek 18 (ostatni)
(środa, 1 lipca godz. 20:35 TVP1)

Księżniczka Katierina wdaje się w romans z Andriejem i zamieszkuje u niego. W jej ręce wpada porwany donos Kreczetskiego, oskarżający Dymitra o zabójstwo księcia Siergieja. Śledczy Wieszniakow zgodnie z danym słowem uwalnia Borysa. Notariusz nie może pogodzić się ze śmiercią Tatiany. W procesie Dymitra zeznają przekupieni lub zastraszeni przez hrabiego świadkowie. Jednak oświadczenie Borysa pogrąża Andrieja, który zostaje zesłany na Syberię. Katierina podąża za kochankiem. Polina i Dymitr biorą ślub. Szczęśliwi małżonkowie dostają od Katieriny list z prośbą o przyjazd.

Streszczenie odcinków 1-18 dostępne jest tutaj.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

2 komentarze

  1. Anna pisze:

    Piękny serial . Więcej takich proszę .

  2. Anna pisze:

    Piękny serial . Proszę więcej takich filmów .

Zostaw własny komentarz