W Wielkopolsce powstaje kolejny zamek. Tym razem będzie to ogromny hotel o czterech wieżach


Po słynnym zamku w Stobnicy w Wielkopolsce powstaje kolejny tego typu obiekt. Tym razem jest to budynek o czterech potężnych wieżach, który będzie ogromnym hotelem. Nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że ostatni raz w Wielkopolsce tyle zamków budowano za czasów Kazimierza Wielkiego.

Hotel Cztery Wieże w Katarzyninie / fot. Google Maps

Inwestycja powstaje na trasie łączącej Kościan z Gostyninem. Zlokalizowana jest w niedużej miejscowości Katarzynin. Budowla, której charakterystycznym elementem są ogromne baszty będzie hotelem o nazwie „Cztery Wieże”. Inwestycja w maju tego roku osiągnęła już docelowy kształt i wygląd zewnętrzny, ale nie jest znana dokładna data zakończenia budowy.

W przeciwieństwie do zamku w Stobnicy ten w Katarzynie nie jest budowlą nawiązującą do gotyckich rozwiązań. Bliżej jej renesansowym zamkom nad Loarą, takim jak zamek w Chambord. W budynku znajdą się 52 pokoje zapewniające 110 miejsc noclegowych. Dodatkowo w hotelu będą dwie dwupoziomowe sale balowe z tarasami zewnętrznymi oraz dwie sale konferencyjne. Ponadto goście otrzymają dostęp do kręgielni, basenu, kortu tenisowego oraz strefy SPA.

W wielkopolskiej Puszczy Noteckiej trwa także budowa innego zamku. Ten jednak powstaje w nawiązaniu do gotyckich zamków obronnych. Na zdjęciach przedstawiający zamek w Stobnicy widać wysokie mury i wieże obronne oraz zarysy strzelistych dachów.

Hotel Cztery wieże w trakcie budowy

 

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Antynazi pisze:

    Co za czasy,komuniści budują zamki i pałace.

Zostaw własny komentarz