Królowa piękności streszczenie i godziny emisji odcinków 1-5 kostiumowej telenoweli w TVP


Królowa piękności to nowa serial emitowany przez TVP2. Akcja opowieści rozgrywa się w ZSRR lat 60-tych. Odcinki produkcji są nadawane o godz. 20.55, trwają ok. 55 minut.

Królowa piękności / fot. TVP

Królowa piękności odcinek 1
(poniedziałek, 4 stycznia, godz. 20:55 TVP2)

Rok 1961. Katia Panowa dorasta na rosyjskiej prowincji w rodzinie, w której nie brak konfliktów. Ojciec dziewczyny jest zazdrosny o przeszłość matki, co nieustannie daje jej odczuć. Katia wierzy, że czeka ją inny, lepszy los. Odrzuca zaloty miejscowych kawalerów. Marzy o tym, by pracować w Paryżu jako modelka. Po kolejnej awanturze w domu postanawia sama zadbać o odmianę swojego życia. Podejmuje decyzję o wyjeździe do Moskwy.

Królowa piękności odcinek 2
(wtorek, 5 stycznia, godz. 20:55 TVP2)

Katia przyjeżdża do Moskwy. Udaje się do Związkowego Domu Mody i prosi o pomoc naczelnego projektanta. Udaje się jej dostać pracę i pokój w mieszkaniu komunalnym. Gdy zdjęcie dziewczyny pojawia się w prasie, kontaktuje się z nią Feliks Krutskij, uznany redaktor jednej z moskiewskich gazet. Kocha się on w dziewczynie od czasu, gdy poznał ją podczas pracy nad reportażem o wiodącym kołchozie. Jego rodzice jednak chcą, by poślubił młodą aktorkę Mariannę Nieczajewą, kuzynkę znanej bolszewickiej działaczki, o której Feliks zamierza napisać książkę. W redakcji zjawia się Walerka, który chce mieszkać i pracować w stolicy. Poznaje córkę głównego redaktora, Irinę, która marzy o zamążpójściu.

Królowa piękności odcinek 3
(wtorek, 5 stycznia, godz. 21:50 TVP2)

Porzucona przez Feliksa Marianna zaczyna romansować z Walerką. Nieoczekiwanie aktorkę odwiedza jego żona, ale nawet jej wizyta nie zniechęca kochanków. Feliks jedzie z Katią do jej rodzinnego domu, gdzie prosi ukochaną o rękę. Następnie zabiera narzeczoną do swoich rodziców. Mimo obaw dziewczyna zostaje zaakceptowana przez przyszłego teścia. Jednocześnie surowy mężczyzna żąda, by rzuciła pracę modelki. Tymczasem do domu mody wraca Nina, którą Katia zastępowała. Jest wrogo nastawiona do młodszej koleżanki.

Królowa piękności odcinek 4
(środa, 6 stycznia, godz. 20:55 TVP2)

Katia bierze udział w swoim pierwszym pokazie. Wypada znakomicie i zyskuje możliwość, by wyjechać do Paryża. Niebawem dowiaduje się, że jest w ciąży. Decyduje się na aborcję, nie chcąc stracić życiowej szansy. Nie mówi o tym Feliksowi, za którego wkrótce wychodzi za mąż. Dziewczyna zostaje jednak wyłączona z delegacji, która ma zaprezentować się we Francji. Szantażuje Sznyriowa, by dołączył ją do grupy wyjeżdżających modelek. Wiera wyznaje Stiepanowi, że doniosła KGB na swojego pierwszego męża. Redaktor naczelny gazety, w której pracuje Walerka, namawia go, by ożenił się z jego córką Irą. Obiecuje mu błyskotliwą karierę.

Królowa piękności odcinek 5
(środa, 6 stycznia, godz. 21:50 TVP2)

Pokaz mody w Paryżu okazuje się sukcesem. Prasa jest zachwycona Katią. Podczas wyjazdu dziewczyna dostaje wiadomość o śmierci matki. Niebawem przy jej grobie spotyka malarza Gonczarowa. Dowiaduje się, że jest jego córką. Walerka zaczyna zalecać się do Iry, nie przerywając romansu z Marianną. Nie radzi sobie z tą sytuacją i prosi o radę szefa redakcji. Ten podpowiada mu, co musi zrobić, by nie stracić pracy. Wkrótce oszukana Marianna zrywa z kochankiem. Postanawia poślubić Edwarda Akapowa.

Streszczenie odcinków 6-10 dostępne jest tutaj.

Królowa piękności

Lata 60. XX w. Do Moskwy przybywa Jekaterina Panowa, piękna dziewczyna z prowincji, która wkrótce podbija świat mody. Zostaje pierwszą Rosjanką, która z dumą prezentuje się na wybiegach Paryża. Sławie i uwielbieniu towarzyszy jednak okrucieństwo, zazdrość i intryga.

Zobacz także → Hotel Vidago Palace zastąpi Królową piękności. Serial opowie o Portugalii w latach 30. XX wieku

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz