Królowa piękności streszczenie i godziny emisji odcinków 6-10 kostiumowej telenoweli w TVP


Królowa piękności to nowa serial emitowany przez TVP2. Akcja opowieści rozgrywa się w ZSRR lat 60-tych. Odcinki produkcji są nadawane o godz. 20.55 lub 21.50, trwają ok. 55 minut.

Królowa piękności / fot. TVP

Królowa piękności odcinek 6
(czwartek, 7 stycznia, godz. 21:50 TVP2)

Katia dowiaduje się, że już nigdy nie będzie mogła mieć dzieci. O swój dramat obwinia Wienia, który radził jej poddać się aborcji. Ich rozmowę podsłuchuje Dina, która zdradza sekret Panowej swojemu kochankowi Sznyriewowi. Do Walerego przyjeżdża żona, Galina. Tymczasem on opiekuje się schorowaną Wierą, która jest w nim zakochana. Wkrótce przedstawia Irinie swojego przyjaciela, pisarza Heka. Feliks obwinia ojca o śmierć ponad tysiąca rozstrzelanych niewinnych ludzi.

Królowa piękności odcinek 7
(piątek, 8 stycznia, godz. 21:50 TVP2)

Walerka i Katia spotykają się z niemieckim komunistą Klausem Müllerem. Przebiegły dziennikarz robi im prowokacyjne zdjęcia. Gdy potem żona zarzuca mu zdradę, opowiada jej o pracy dla KGB i akcji przeciwko Niemcowi. Feliks ma kłopoty z alkoholem. Sznyriow używa swoich wpływów, by wysłać go do Londynu. Żanna jest zazdrosna o Wienię. Uważa, że zakochał się w Katii. Niebawem utwierdza się w swoich podejrzeniach. Irina flirtuje z Giekiem. Jej ojciec obiecuje mu karierę w zamian za ożenek. Marianna przyjmuje oświadczyny Edwarda, ale w dniu ślubu zmienia zdanie. Związkowy Dom Mody przechodzi pod zarząd Państwowego Komitetu Przemysłu Lekkiego i ma zaprezentować nową kolekcję przed specjalną komisją.

Królowa piękności odcinek 8
(wtorek, 12 stycznia, godz. 21:50 TVP2)

W Londynie Sznyriow pokazuje Feliksowi zdjęcia Katii i Müllera. Krutskij podejmuje decyzję o pozostaniu w Wielkiej Brytanii, czym sprowadza poważne kłopoty na swoją rodzinę. Jego ojciec zostaje zdymisjonowany i wyrzucony z partii, a w domu odbywa się rewizja. Katia zostaje przewieziona na przesłuchanie do KGB. Nie może już pracować jako modelka. Niebawem Feliks ginie pod kołami samochodu. Jego ojciec wie, że nie mógł to być wypadek. Zrozpaczona matka umiera, a generał Krutskij dostaje udaru, po którym jest sparaliżowany. Dina i Sznyriow świętują swój sukces.

Królowa piękności odcinek 9
(środa, 13 stycznia, godz. 21:50 TVP2)

Lubę porzuca mąż. O swoje nieszczęście dziewczyna oskarża siostrę. Sąsiedzi odwracają się od Panowów. Nie chcą zadawać się z rodziną zdrajczyni. Tymczasem Katię odwiedza Wołodia Firsow, który niegdyś był w niej zakochany. Niebawem kobieta fotografuje schadzkę Sznyriewa z kochanką, licząc, że to pomoże jej wrócić do pracy w domu mody. Irina i Hek pobierają się. Kobieta postanawia z pomocą ojca wydać książkę napisaną przez męża. Walerka prosi o jej rękopis. Stwierdza, że autorem jest Feliks Krutskij. Oszukana Irina szuka pocieszenia w objęciach Jurija.

Królowa piękności odcinek 10
(czwartek, 14 stycznia, godz. 21:50 TVP2)

Katia uprzedza żonę Sznyriewa, Tamarę, że zamierza wykorzystać kompromitujące go zdjęcia. W efekcie mężczyzna zrywa z Diną i rozkazuje zwolnić ją z domu mody. Katia przekazuje negatywy Walerce. Dowiaduje się, że może wrócić do pracy, ale nie będzie miała prawa do wyjazdów za granicę. Niebawem w Moskwie zjawia się zakochany w Panowej francuski fotograf Rem. Kobieta pozuje mu do półnagich fotografii. Powierza też Remowi rękopis Feliksa, prosząc, by wydał książkę na Zachodzie.

Streszczenie odcinków 11-12 dostępne jest tutaj.

Królowa piękności

Lata 60. XX w. Do Moskwy przybywa Jekaterina Panowa, piękna dziewczyna z prowincji, która wkrótce podbija świat mody. Zostaje pierwszą Rosjanką, która z dumą prezentuje się na wybiegach Paryża. Sławie i uwielbieniu towarzyszy jednak okrucieństwo, zazdrość i intryga.

Zobacz także → Hotel Vidago Palace zastąpi Królową piękności. Serial opowie o Portugalii w latach 30. XX wieku

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz