„Jak Sowieci przetrwali dzięki oszustwu. Sowiecka decepcja strategiczna” M. Świerczek - premiera


Nakładem Wydawnictwa Fronda ukazała się książka autorstwa Marka Świerczka pt.: „Jak Sowieci przetrwali dzięki oszustwu. Sowiecka decepcja strategiczna”. Patronat medialny nad publikacją sprawuje Historia.org.pl - Polski Portal Historyczny. 

Materiały partnera

Jak zapewnić nowopowstałemu bolszewickiemu państwu okres oddechu dla ustabilizowania sytuacji wewnętrznej? Można rozpocząć globalną akcję dezinformacyjną, by wprowadzić w błąd rządy i koncerny mediowe świata. Można też umiejętnie posłużyć się decepcją.

Decepcję od dezinformacji różni skala informacyjnego wpływu - odbiorca jest starannie wyselekcjonowany, a nie masowy: otoczenie wysoko sytuowanych agentów wpływu, „pożyteczni idioci”, naukowcy, ludzie kultury, pojedynczy przedstawiciele mediów, wschodzący ludzie władzy. Sowieci powoli opanowywali systemy informacyjne innych państw, które z wolna zaczęły przyjmować punkt widzenia inicjatorów wielkiego oszustwa.

Marek Świerczek udowadnia, że słynna operacja „Trust„ była tylko jedną z wielu akcji skutecznie mamiących państwa demokratyczne. W latach 1928–1933 sowieckie służby odpaliły m.in. Spisek Lockharta, „Sindikat„ 1, 2 i 4, operacje „Krot„, „D-7”, „Zamorskoje”, gigantyczny montaż ”Tarantella” i ”Maki-Miraż”

Twórcy bolszewickich operacji specjalnych czerpali pełnymi garściami z dorobku carskich służb, ale ani III Oddział, ani cesarska Ochrana nigdy nie osiągnęły nawet w najmniejszym stopniu rozmachu i skuteczności służb sowieckich. O tej skuteczności i rozmachu, o nieprzerwanej ciągłości, której doświadczamy również w dzisiejszych czasach traktuje ta książka.

Tytuł: „Jak Sowieci przetrwali dzięki oszustwu. Sowiecka decepcja strategiczna”
Autor: Marek Świerczek
Wydawnictwa: Fronda
Liczba stron: 548
EAN: 9788380795945
Data premiery: 21 stycznia 2021 r.
Cena okładkowa: 59,90 zł

 

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

6 komentarzy

  1. asd pisze:

    Szkoda że taka droga ta książka

  2. zdziwiony pisze:

    Działanie stare jak świat. Każdy może stosować ale nie każdemu się udało. Rosyjscy komuniści odnieśli sukces. Ograli polityków Zachodu choć przecież to byli świetnie wykształceni, zaprawieni w walkach politycznych fachowcy. O co pretensje? Grę skutecznie przejęli amerykanie i do dziś miliony naiwniaków śni swój „American dream”.

Zostaw własny komentarz