Stulecie Winnych 3. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 27-30 kostiumowego serialu w TVP


Stulecie Winnych to opowieść o losach trzypokoleniowej rodziny Winnych, która zamieszkuje podwarszawski Brwinów. Winni prowadzą zwyczajny żywot, choć w niełatwych czasach - przyszło bowiem im żyć podczas zawieruchy wojennej. Serial można oglądać na TVP1. Odcinki produkcji są obecnie nadawane w niedzielę o godz. 20:15, trwają ok. 55 minut. 

Stulecie Winnych / fot. TVP

Stulecie Winnych odcinek 27
(niedziela, 7 marca, godz. 20:15 TVP1)

Rodzina Winnych przygotowuje się do zbliżającego się ślubu Stanisława i Andzi. Nieoczekiwanie przyszła panna młoda stawia ultimatum. Po czterech latach Michał wychodzi z więzienia. Wita go stęskniona Ania. Wraz ze śmiercią Stalina następuje w Polsce odwilż. Ania, Mania i Ryszard są w Warszawie świadkami przemówienia Gomułki, które daje im nadzieję na złagodzenie reżimu i wolność. Tymczasem na wsi Ewa, Kasia i Basia, dorastające córki Ani i Mani, zaczynają się interesować Benkiem, przystojnym synem Andzi. Między dziewczętami dochodzi do rywalizacji.

Stulecie Winnych odcinek 28
(niedziela, 14 marca, godz. 20:15 TVP1)

Winni tracą dom w pożarze. Michał junior nie jest zadowolony z tego, że znów musi zaczynać grę na skrzypcach. Do Brwinowa niespodziewanie wraca Jasiek. Dostaje ważną funkcję w powstałym w pałacu Wieruszów PGR-ze. Mężczyzna nawiązuje znajomość z Lottą - Niemką, która po wojnie pozostała w Polsce. Szybko znajdują nić porozumienia. Władek nie zgadza się z komunistyczną rzeczywistością. Mimo starszego wieku nie pozwala synowi, by pomagał mu przy uprawie roli. Kazia nie wie, czy stanąć po stronie męża, czy syna. Kazimierz wychodzi z więzienia. Po raz kolejny burzy spokój rodzinie Winnych. Ewa i Basia przygotowują się do egzaminów na studia. Ku uciesze Ani i Mani ich córki dostają się na medycynę. Kasia natomiast zamierza zostać aktorką.

Stulecie Winnych odcinek 29
(niedziela, 21 marca, godz. 20:15 TVP1)

Kasia gra w szkolnych etiudach. Zwraca coraz większa uwagę kolegów i koleżanek ze studiów. Andzi nie podobają się zaloty Benka do Soni. Prosi Stanisława, by coś z tym zrobił. Lotta zachodzi w ciążę. Jasiek ukrywa przed otoczeniem, że to on jest ojcem dziecka. Stara się o przeniesienie w Bieszczady. Ewa zaczyna zastanawiać nad swoim pochodzeniem. Czuje się obca wśród Winnych i podejrzewa, że nie mówią jej oni wszystkiego. Kazimierz osacza rodzinę Winnych. Szantażuje Anię, która boi się byłego męża.

Stulecie Winnych odcinek 30
(niedziela, 28 marca, godz. 20:15 TVP1)

Jasiek wciąż ukrywa przed partyjnymi kolegami, że ma syna z Lottą. Władek nie akceptuje jego związku z Niemką. Mężczyźni pozostają w niezgodzie. Kazia po raz kolejny jest rozerwana pomiędzy miłością do syna i męża i bardzo cierpi z tego powodu. Tymczasem relacja Ireny i Ignacego szczęśliwie się rozwija. Basia zakochuje się w pewnym studencie medycyny. Przypadkowo poznaje matkę chłopaka, która ewidentnie nie darzy jej sympatią. Ewa kontynuuje odkrywanie swojej przeszłości. W snach powracają do niej te same wizje i mroczne wspomnienia. Do Michała dochodzą wieści o pojawieniu się Kazimierza. Zdaje sobie sprawę, że Ania pogrąża się w kłamstwie i przestaje jej ufać.

Streszczenie odcinków 31-35 dostępne jest tutaj.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz