Stulecie Winnych 3. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 31-35 kostiumowego serialu w TVP


Stulecie Winnych to opowieść o losach trzypokoleniowej rodziny Winnych, która zamieszkuje podwarszawski Brwinów. Winni prowadzą zwyczajny żywot, choć w niełatwych czasach - przyszło bowiem im żyć podczas zawieruchy wojennej. Serial można oglądać na TVP1. Odcinki produkcji są obecnie nadawane w niedzielę o godz. 20:15, trwają ok. 55 minut. 

Stulecie Winnych / fot. TVP

Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

Stulecie Winnych odcinek 31
(niedziela, 4 kwietnia, godz. 20:15 TVP1)

Kasia po ukończeniu studiów debiutuje w teatrze. Jej kreacja Królowej w „Balladynie” zbiera entuzjastyczne recenzje. O względy zdolnej, początkującej aktorki zaczyna zabiegać gwiazdor i amant Adam Komornicki. Kasia jednak jest nieczuła na jego zaloty, doskonale wie bowiem, że mężczyzna jest żonaty z popularną aktorką Iną, poza tym słynie z lekkiego podejścia do życia i kobiet. Uczucie Ireny i Ignacego wciąż się rozwija. Kazimierz jest szantażowany przez oficera prowadzącego. Stanowi coraz większe zagrożenie dla rodziny Winnych.

Stulecie Winnych odcinek 32
(poniedziałek, 5 kwietnia, godz. 20:15 TVP1)

Kasia poddaje się urokowi Adama i rozpoczyna romans z gwiazdorem. Podoba jej się popularność i ciągła zabawa. Lubi bycie w centrum zainteresowania. Ewa i Basia po skończeniu medycyny znajdują pracę w tym samym szpitalu. Ewę dręczą koszmary związane z dzieciństwem. Próbuje poruszać temat swojej przeszłości z Anią, ale matka za każdym razem odpowiada wymijająco. Tłumaczy, że rozgrzebywanie starych ran sprawia jej ból. Rozpoczynają się przygotowania do obchodów tysiąclecia państwa. Ania z tej okazji zaprasza do szkoły Iwaszkiewicza. Michał pragnie wyjść z cienia Andrzeja Wolskiego. Jasiek i Lotta są skupieni na wychowaniu małego Antosia. Dziewczyna ma żal do partnera, że nie uznaje jej niemieckiego pochodzenia.

Stulecie Winnych odcinek 33
(niedziela, 11 kwietnia, godz. 20:15 TVP1)

Cenzura zdejmuje „Dziady” z desek Teatru Narodowego. Kasia wraz z Michałem juniorem zaczynają chodzić na demonstracje. Zbierają również podpisy pod petycją w sprawie przywrócenia spektaklu. Mania i Ryszard martwią się o córkę. Basia nie może zajść w ciążę. Bardzo cierpi z tego powodu. Sytuację pogarsza jej coraz poważniejszy konflikt z teściową, która wciąż nie akceptuje synowej. Na każdym kroku daje jej to odczuć. 8 marca 1968 roku Ewa pełni dyżur w szpitalu na Lindleya. Kiedy zaczynają przywozić rannych pod uniwersytetem studentów, sytuacja staje się poważna. Pobitych i poranionych pacjentów trzeba umieszczać na korytarzu. Ania budzi się z poczuciem, że dzieje się coś złego.

Stulecie Winnych odcinek 34
(niedziela, 18 kwietnia, godz. 20:15 TVP1)

Ewa wciąż rozpamiętuje dramatyczne wydarzenia podczas zamieszek na uniwersytecie. Do tego dochodzi żal do Ani o to, że tak długo ukrywała przed córką jej prawdziwe pochodzenie. Dziewczyna zastanawia się, czy nie wyjechać do Izraela i tam poszukać informacji na temat swojej przeszłości. Również Michał junior nie potrafi odnaleźć się w nowej rzeczywistości, jaka nastała po wydarzeniach marcowych. Mania i Ryszard są zaniepokojeni zachowaniem Kasi. Robią, co mogą, by córka odzyskała równowagę i wyszła z kryzysu.

Stulecie Winnych odcinek 35
(niedziela, 25 kwietnia, godz. 20:15 TVP1)

Z powodu wyjazdu Ewy Ania jest o krok od załamania nerwowego. Milczenie córki sprawia jej ogromny ból. Zmartwień przyprawia kobiecie również syn, który wyjechał na Wybrzeże. Ma on objąć funkcję kierownika muzycznego teatru w Gdyni. Na miejscu Michał junior poznaje Agnieszkę, pochodzącą ze znanej rodziny stoczniowców Guzowskich. Chłopak rozmyśla o swoich bliskich, dla których najważniejszymi wartościami są tradycja, szacunek do pracy i uczciwość. W 1970 roku dochodzi do strajków w stoczni i żołnierze otwierają ogień do robotników. Lotta wyjeżdża razem z Antosiem. Jasiek jest zrozpaczony. Uświadamia sobie, jak bardzo kocha żonę i syna. Pod wpływem wyrzutów sumienia Władek namawia go, by walczył o rodzinę. Kasia samotnie wychowuje Małgosię. Może liczyć jedynie na pomoc rodziców. Dziewczyna popada w alkoholizm, staje się zgorzkniała i ma trudności ze znalezieniem pracy. Nie ma już śladu po jej dawnej radości życia. Mania, czując, że nie podoła opiece nad Małgosią, rozważa rezygnację z pracy.

Streszczenie odcinków 36-40 dostępne jest tutaj.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz