Kozacka miłość. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 131-140 kostiumowej telenoweli w TVP


Kozacka miłość to rosyjsko-ukraiński serial kostiumowy osadzony w realiach na przełomie XIX i XX wieku. Serial można oglądać na TVP2. Odcinki produkcji są obecnie nadawane od poniedziałku do piątku o godz. 18:45, trwają ok. 45 minut. 

Kozacka miłość / fot. TVP

Szczegóły wkrótce. Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

Kozacka miłość odcinek 131
(piątek, 11 czerwca, godz. 18:45 TVP2)

Olga znajduje schronienie u matki Stiepana. Gruszynowi bardzo zależy, by ocalić związek dziewczyny i Nikoły. Serefim tymczasem robi wszystko, co w jego mocy, by trzymać Gruszeńkę z dala od Fiedii. Wnuczka jednak nie potrafi mu się oprzeć. Kolewanow zaprasza do siebie Ilję. Na jego prośbę Alona zabawia gościa, a on wówczas udaje się na wiele godzin do adwokata Kuczniewa. Wspólnie spędzony czas skłania Rogożyna i Skorniakową do szczerej rozmowy, która pozwala naprawić ich relację. Mężczyzna nawet się jej oświadcza.

UWAGA → nowe odcinki będą miały premierę po zakończeniu Euro 2020. Wówczas poznamy dokładne daty ich emisji.

Kozacka miłość odcinek 132
(czwartek, czerwca, godz. 18:45 TVP2)

Ilia bierze ślub z Aloną, ale ten ślub jest elementem planu Kolewanowa. Zazdrosny Nikoła chce się rozprawić ze Stiepanem i Olgą. Stiepan zachowuje spokój i udaje mu się powstrzymać kozaka przez popełnieniem nieodwracalnego postępku. Gruszeńka wyznaje dziadkowi, że kocha Stiepana. Aby ratować wnuczkę, Serafim godzi się z Fiodorem.

Kozacka miłość odcinek 133
(piątek, czerwca, godz. 18:45 TVP2)

Fiodor poznaje Gruszeńkę z Marysią. Siemion odchodzi od Ustinii. Bułyga ratuje Jewgienijowi życie, a ten pomaga zbiegowi wrócić do miasta. Ilia i Alona wybierają się w podróż poślubną, ale Kolewanow podstępem zatrzymuje młodą parę w mieście.

Czytaj takżeKozacy - geneza, organizacja i historia. Jak powstała Kozaczyzna?

Kozacka miłość odcinek 134
(piątek, czerwca, godz. 18:45 TVP2)

Serafim grozi Stiepanowi z powodu Gruszeńki. Gruszeńka wraca do Anfisy, która chce pomóc dziewczynie w walce o ukochanego. Kolewanow wciąż intryguje, by doprowadzić Ilię do samobójstwa. Marysia odkrywa duszę przed Gruszeńką. Jej wyznania robią wielkie wrażenie na młodszej siostrze.

Kozacka miłość odcinek 135
(piątek, czerwca, godz. 18:45 TVP2)

Kolewanow knuje intrygę, starając się doprowadzić Ilię Rogożyna do samobójstwa. Bułyga ukrywa się przed policją. Szpieguje Gruszeńkę i podstępnie wyznacza jej spotkanie. Gruszeńka nie zwraca uwagi na zaloty Kolewanowa.Zmusza on Anfisę, by sprowadziła Gruszeńkę do jego domu pod zmyślonym pretekstem. Mucha znajduje pieniądze ukryte przez matkę Alony. Marfusza przekonuje go, by oddał je Tichonowi. Jednakże są inni chętni do przywłaszczenia cudzych pieniędzy.

Kozacka miłość odcinek 136
(piątek, 9 lipca, godz. 18:45 TVP2)

Nieświadoma podstępu Bułygi Gruszeńka udaje się na wyznaczone przez niego spotkanie. Karasik w porę ratuje ją przed szaleńcem. Stiepan odkrywa następną ofiarę. Zbrodniarz jednak ucieka i chowa się w kuchni w posiadłości Kolewanowa. Marysia nie umie poradzić sobie z zazdrością wobec Stiepana i Gruszeńki. Planuje umówić się z Bułygą.

Kozacka miłość odcinek 137
(poniedziałek, 12 lipca, godz. 18:45 TVP2)

Karczmarz ucieka się do oszustwa, by dostać pieniądze od matki Muchy. Antonina tworzy portret pamięciowy złodzieja. Policjanci rozpoznają na nim Siemiona. Ilja nie potrafi zwalczyć zazdrości o Alonę. Marysia zmaga się z takimi samymi odczuciami wobec Stiepana. Gruszyn dokonuje aresztowania Pietrowa. Każe mu wydać ukrywającego się przestępcę. Gruszeńka natomiast podejmuje własne dochodzenie.

Kozacka miłość odcinek 138
(wtorek, 13 lipca, godz. 18:45 TVP2)

Marysia dochodzi do porozumienia z Bułygą. Gruszeńka dostarcza Stiepanowi cennych informacji o szaleńcu, jednak zbrodniarzowi mimo to znowu udaje się uciec. Kolewanow porywa Gruszeńkę. Karasik spieszy dziewczynie z pomocą, ale wkrótce trafia ona w ręce Bułygi. W porę na ratunek przybywa Onufrijenko. Pietrow odnajduje rannego Koźmę. Bułyga planuje zagarnąć dokumenty Kozaka, a jego zwłoki zostawić w saniach Ustińji.

Kozacka miłość odcinek 139
(środa, 14 lipca, godz. 18:45 TVP2)

Poproszona przez Anfisę Alona rozmawia z Gruszeńką. Między kobietami dochodzi jednak do kłótni związanej ze Stiepanem. Co gorsza, obecność Skorniakowej w lokalu daje początek niewybrednym plotkom co do powodu jej wizyty. Kuczniew prosi nawet Anfisę o przysługę - chce umówić się z Aloną. Pietrow zabiera Bułygę z miasta saniami Ustińji. Stiepan podejmuje dochodzenie wyjaśniające okoliczności porwania Gruszeńki. Kolewanow uparcie twierdzi, że nie miał z tym nic wspólnego, jednak Ignatij potajemnie go wydaje. Serafim składa wnuczce wizytę. Natrafia tam na Stiepana, co opacznie rozumie. Wskutek tej pomyłki atakuje Gruszyna. Onufrijenko ma zabrać zwłoki z bazaru. Gdy przybywa na miejsce, Koźma niespodziewanie się budzi i usiłuje wstać. Policjant wpada w panikę. W nocy Stiepan zostaje napadnięty w ciemnej uliczce. Ktoś próbuje go udusić.

Kozacka miłość odcinek 140
(czwartek, 15 lipca, godz. 18:45 TVP2)

Siemionow, który ma zabrać zwłoki Koźmy, natrafia na pozbawionego przytomności Stiepana. Natychmiast wzywa pomoc. Policjanci zanoszą kolegę do domu. Serafim raduje się na wieść o prawdopodobnej śmierci ukochanego wnuczki. W efekcie staje się głównym podejrzanym o zamach na jego życie. Pankow oddaje się pijaństwu razem z Jewgienijem. Do Alony dociera wiadomość o napadzie, którego ofiarą padł Gruszyn. Chociaż jest bardzo późno, biegnie na posterunek, by dowiedzieć się, czy mężczyzna przeżył. Tak samo postępuje Gruszeńka, co wywołuje gniew Marysi. Kolewanow wyprawia Ignatija na wieś, twierdząc, że to wyjazd zdrowotny. Ilja zdobywa się na szlachetność i oświadcza żonie, że mogą udać się do Gruszynów, by poznać prawdę o stanie Stiepana.

Streszczenie odcinków 131-140 dostępne jest tutaj.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz