Kozacka miłość. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 121-130 kostiumowej telenoweli w TVP


Kozacka miłość to rosyjsko-ukraiński serial kostiumowy osadzony w realiach na przełomie XIX i XX wieku. Serial można oglądać na TVP2. Odcinki produkcji są obecnie nadawane od poniedziałku do piątku o godz. 18:45, trwają ok. 45 minut. 

Kozacka miłość / fot. TVP

Szczegóły wkrótce. Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

Kozacka miłość odcinek 121
(środa, 26 maja, godz. 18:45 TVP2)

Alona robi wszystko, by Stiepan do niej wrócił. Gruszyn jednak postanawia zostać z chorą żoną. Olga przystaje na warunki Nikoły. Po pożegnaniu z Ilją wraz z mężem udaje się do stanicy. Siemion bez zapowiedzi przychodzi do gospody i rujnuje spotkanie Kolewanowa i Ustińji. Wkrótce potem odkrywa, że to właśnie ona, oficjalnie wdowa nim, jest właścicielką całej ich fortuny. Ta wiadomość to dla niego prawdziwy wstrząs. Oksana prosi Lubaszę, by przepowiedziała jej przyszłość z kart. Okazuje się, że niedługo jej drogę przetnie przerażający człowiek. Pragnąc porozmawiać z Fiodorem, idzie do jego domu. Wówczas atakuje ją Bułyga.

Kozacka miłość odcinek 122
(czwartek, 27 maja, godz. 18:45 TVP2)

Bułyga porywa Oksanę i opuszcza stanicę. Fiodor natychmiast rusza za nim i ratuje dziewczynę. Gruszeńka wraca do Anfisy. Z jej wsparciem próbuje zainteresować sobą Stiepana. Do Serefima dociera informacja, że artystka jest w Konstantynowie. Postanawia przeprawić się do niej przez zaśnieżony step. Ilja cierpi po rozstaniu z Olgą. Tichon zjawia się w Konstantynowie i odnajduje Alonę. Rogożyn udaje się do Kuczniewa. Tam w imieniu własnym i Kolewanowa zajmuje się pewną transakcją finansową.

Kozacka miłość odcinek 123
(piątek, 28 maja, godz. 18:45 TVP2)

Bułyga ucieka ze stanicy. Konstantyn podąża w ślad za nim, zarzekając się, że schwyta dusiciela. Serafim znajduje Gruszeńkę. Gładysz go jednak przegania. Nikoła wraz z Olgą przyjeżdża do stanicy. W rodzinnym domu zastaje Fiodora. Karasik ucieka się do podstępu, by nakłonić Gruszeńkę do spotkania.

Czytaj takżeKozacy - geneza, organizacja i historia. Jak powstała Kozaczyzna?

Kozacka miłość odcinek 124
(piątek, 31 maja, godz. 18:45 TVP2)

Serafim porywa Gruszeńkę i zabiera ją do swojego domu. Na ulicy Stiepan zauważa szal. Dochodzi do wniosku, że w mieście grasuje szaleniec. Urządza więc obławę. Gładysz, sądząc, że Stiepan zamordował artystkę, aresztuje Gruszyna. Marysia wykrada list Karasika. Fiodor daje atamanowi słowo, że odszuka Bułygę i wróci do Oksany.

Kozacka miłość odcinek 125
(wtorek, 1 czerwca, godz. 18:45 TVP2)

Serafim po porwaniu Gruszeńki w dalszym ciągu ukrywa ją w swoim domu. Po stanicy zaczyna krążyć plotka o tym, że czarownik wskrzesił swoją zmarłą dwadzieścia lat temu córkę. Tymczasem Marysia wraz z Aloną usiłują uwolnić aresztowanego przez Gładysza Stiepana. Sotnik znajduje nawet przekonujące dowody przeciwko Karasikowi. Szef policji postanawia więc go aresztować. Niespodziewanie dowiaduje się, że Gruszeńka została porwana przez tajemniczego starca. Z kolei Olga Rogożyna nie potrafi odnaleźć się w stanicy pośród Kozaków.

Kozacka miłość odcinek 126
(środa, 2 czerwca, godz. 18:45 TVP2)

Marysia i Alona wybierają się do Stiepana. Jednak wcześniej Gładysz postanawia zabrać podejrzanego o zabójstwo artystki Gruszyna do stanicy. Serafim ucieka wraz z pojmaną wcześniej Gruszeńką. Jednak po drodze dziewczyna bardzo się rozchorowuje. Czarownik postanawia poszukać dla niej lekarstw i jedzenia. Trafia do karczmy. Tymczasem Alonę niespodziewanie potrąca powóz Marysi. Nieprzytomną dziewczynę znajduje Kolewanow. Decyduje się jej pomóc i zabiera ją do domu.

Kozacka miłość odcinek 127
(poniedziałek, 7 czerwca, godz. 18:45 TVP2)

Serafim odkrywa prawdę o tym, że Gruszeńka tak naprawdę jest jego wnuczką. Chcąc pomóc ciężko chorej krewnej, postanawia opuścić swoją kryjówkę. Tymczasem Stiepan Gruszyn organizuje pogoń, by z pomocą Kozaków wreszcie odnaleźć porywacza. Olga usiłuje uchronić staruszka przed czekającymi go represjami. Z kolei Kolewanow daje Ilii do zrozumienia, że znów mieszka z Aloną.

Kozacka miłość odcinek 128
(wtorek, 8 czerwca, godz. 18:45 TVP2)

Odważna interwencja Olgi powstrzymuje samosąd nad schwytanym przez obławę Serafimem. Kozacy zabierają Gruszeńkę do Lubaszy, natomiast Serafima postanawiają przekazać w ręce Gładysza. Uprowadzona dziewczyna jest w jeszcze gorszym stanie. Bliskiej śmierci wnuczce Serafima może pomóc jedynie dziadek. Gładysz zwalnia więc tymczasowo osadzonego z aresztu i oddaje pod nadzór Stiepana. Gruszeńka ku zdziwieniu wszystkich wstawia się za Serafimem. Tymczasem Lubasza wyjawia wszystkim tajemnicę, że dziewczyna rzeczywiście jest wnuczką starca, o czym poinformowała ją na łożu śmierci matka Gruszeńki. Tymczasem Kozacy wyrażają niezadowolenie z zachowania wiecznie wtrącającej się w ich sprawy Olgi. Staje się to także przyczyną kłótni małżonków, w trakcie której Nikoła traci nad sobie panowanie i znieważa swoją żonę. Przerażona kobieta ucieka z domu. Długo błądzi w stepie aż ostatecznie z wyczerpania upada na ziemię. Kobietę ratuje Stiepan, zabierając ją do matki do Ustiużyna.

Kozacka miłość odcinek 129
(środa, 9 czerwca, godz. 18:45 TVP2)

Wasia i Duniasza przybywają do Konstantynowa. Zamierzają spotkać się z dawnymi znajomymi i zdobyć informacje o losach Alony i Stiepana. Na miejscu niespodziewanie spotykają kulejącą Marysię, którą napastuje nietrzeźwy mężczyzna. Kiedy go przeganiają, kobieta nie tylko odrzuca ich pomoc, ale jeszcze im ubliża. Nikoła rozpaczliwie stara się znaleźć Olgę. Jest przekonany, że uciekła ze Stiepanem - sądzi, że są kochankami. Gruszeńka dochodzi do siebie pod okiem Serafima i Lubaszy. Dziadek tłumaczy wnuczce, dlaczego niegdyś był tak surowy dla córki. Śpiewaczka wypytuje o Stiepana w stanicy. Za radą Kozaków udaje się do domu Grigorija Sotnika. Tam zastaje swojego dziadka, który podobnie jak ona, nie spodziewał się tego spotkania.

Kozacka miłość odcinek 130
(czwartek, 10 czerwca, godz. 18:45 TVP2)

Nikoła usiłuje znaleźć Stiepana. Zamierza się z nim policzyć. Fiodor zabiera do wioski rannego Konstantyna. Ten przed śmiercią udziela błogosławieństwa Oksanie i Fiodorowi. Do Kolewanowa dociera wiadomość o zaginięciu zboża, które zostało wysłane do Petersburga na sprzedaż. Kupiec sądzi, że za ten incydent odpowiada Ilja Rogożyn. Serafim nie pozwala Gruszeńce wychodzić. Zamyka ją, chcąc uchronić dziewczynę przed grzechem romantycznych pokus. Nie powstrzymuje to jednak Fiodora. Mężczyźnie udaje się przedostać do domu czarownika.

Streszczenie odcinków 131-140 dostępne jest tutaj.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz