Polska Liga Husarska 2021. Cztery turnieje wyłonią najlepszego husarza |
Polska Liga Husarska to cykl konnych turniejów, których celem jest wyłonienie najlepszego husarza. W ramach tegorocznej, III edycji Ligii odbędą się cztery turnieje husarskie.
Turnieje 2021
- 7-8 sierpnia - Gniewski Turniej Husarski, Vivat Vasa, Zamek w Gniewie;
- 28-29 sierpnia - Ogólnopolski Turniej Husarski o nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego, Zamek w Nowym Wiśniczu;
- 4 września - III Podlaski OTH im. Stefana Mikołaja Branickiego; Dzień Tradycji Rzeczypospolitej; Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej k. Białegostoku;
- 18 września - VII Ogólnopolski Turniej Husarski „O pierścień Lwa Lechistanu – Króla Jana III Sobieskiego”, Zamek w Pułtusku;
- 19 września - Wielki Finał Polskiej Ligi Husarskiej, Zamek w Pułtusku.
Uczestnicy
- Chorągiew Husarska Województwa Kujawsko-Pomorskiego (5 husarzy);
- Chorągiew Husarska Województwa Pomorskiego (6 husarzy);
- Chorągiew Hetmana Wielkiego Tadeusza Antoniego Pagińskiego (4 husarzy);
- Podlaska Chorągiew Husarska (9 husarzy);
- Bractwo Rycerskie Ziemi Ogrodzienieckiej – Dexstrarius (5 husarzy);
- Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej (6 husarzy);
- Małopolska Chorągiew Husarska (7 husarzy).
Polska Liga Husarska
Polska Liga Husarska zrzesza 13 grup husarskich. Ich członkowie biorą udział w turniejach husarskich mających wyłonić najlepszego husarza. Ideą powstania Ligi oprócz indywidualnej rywalizacji była chęć promocji polskiej jazdy rycerskiej i przybliżenie widzom tradycji husarii. Dodatkowo przyczynia się do integrowania środowisk husarskich i fanów tej najpotężniejszej jazdy w XVII-wiecznej Europie.
W tegorocznej, III edycji, udział zapowiedziało 7 chorągwi husarskich, które wystawiły łącznie 42 husarzy. Najmłodszy z nich ma 17, a najstarszy 69 lat.
Kalendarz i mapa wydarzeń historycznych
Zobacz więcej ciekawych wydarzeń historycznych w naszym kalendarzu, w którym zebraliśmy mnóstwo informacji o terminach tegorocznych: rekonstrukcji, turniejów, pokazów, festiwali, zlotów i innych imprez historycznych. Tam też znajduje się udostępniona mapa, na której zaznaczyliśmy lokalizacje wszystkich zebranych przez nas wydarzeń. Dzięki mapie łatwo znajdziesz ciekawe wydarzenie historyczne w Twojej okolicy.
Patronaty i promocja
Wszystkich organizatorów przedsięwzięć historycznych zapraszamy do zakładki patronat medialny. Znajdują się tam informacje o tym jak zgłosić nam historyczne imprezy, które chcielibyście by nasz portal objął swym patronatem medialnym. Niezależnie od patronatu możecie wysyłać nam informacje o imprezach, zdjęcia lub relacje z wydarzeń, które chętnie opublikujemy. O wydarzeniach możecie także powiadomić nas na dedykowanej temu grupie na Facebooku.
Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.
Za mało informacji o Lidze Husarskiej w innych środkach przekazu. Podobnie z innymi imprezami o charakterze historycznym. Fajne imprezy bo na nich bywam ale informacji brak i z tego powodu aż dziw że tylu widzów bywa na tych imprezach.
Nawet w tych zamkach w których są pokazy obsługa słabo zorientowana o godzinach, zakresie imprezy itp.
Marketing do poprawy a nawet nie marketing a dostarczenie zwykłej informacji o bieżących imprezach w sposób dostępny dla szerszej liczby potencjalnych widzów.