Tajemnice miasteczka. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 11-15 kostiumowej telenoweli w TVP


Tajemnice miasteczka to rosyjski serial kostiumowy osadzony w realiach na przełomie XIX-wiecznej Rosji. Serial można oglądać  na TVP1. Odcinki produkcji są obecnie nadawane w sobotę i niedziele o godz. 15:55, trwają ok. 65 minut. 

Kadr z serialu „Tajemnice miasteczka” / fot. TVP

Szczegóły wkrótce. Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

Tajemnice miasteczka odcinek 11
(sobota, 30 października, godz. 15:55 TVP1)

Zostaje zamordowana dziewczyna. Malarz Riepiejnikow uwiecznia na płótnie moment morderstwa. Realistycznie przedstawia ofiarę, natomiast zabójca pozostaje zagadką. Larisa musi zbadać, jak to się stało, że artysta znał tyle szczegółów. Pojawia się pytanie, czy to on był sprawcą, czy tylko świadkiem.

Tajemnice miasteczka odcinek 12
(niedziela, 31 października, godz. 15:55 TVP1)

Przy zwłokach dziewczyny znaleziono wizytówkę malarza Riepiejnikowa. To teraz jedyny trop. Śledczy i policmajster boją się przesłuchać artystę, który jest gościem szwagierki horodniczego. Pomaga im Larisa. Doktor Sztil potwierdza, że ofiara zastała zamordowana i zgwałcona. Kirsanowa zwraca uwagę na cenny kolczyk w jej uchu. Kozłow-Sikorski chce namalować portret Larisy. Tymczasem pani detektyw udaje się do szynku, gdzie od właściciela i barmana uzyskuje wiele szczegółów na temat wydarzeń feralnego wieczora. Razem z Parfionowem idzie do domu horodniczego. Widzi tam niedokończony obraz przedstawiający scenę zabójstwa. Ofiara ma twarz Ksieni, a morderca garbatego kowala. Ariadna otrzymuje od męża akta sprawy Siemibratowa. Pokazuje je siostrze. Agłaja postanawia je wykorzystać w rozgrywce z Kirsanową i Lewickim. Cygan Janko prosi dorożkarza, by zabrał go poza miasto. Jako zapłatę oferuje kolczyk, taki sam, jaki miała w uchu Ksienia. W nocy Riepiejnikow znika z domu horodniczego.

Tajemnice miasteczka odcinek 13
(sobota, 6 listopada, godz. 15:55 TVP1)

Kiriuchin przerywa golenie klienta, Lubyszkina, by zbesztać tragarzy. Gdy wraca do salonu, czeka go makabryczny widok. Chwilę później do zakładu fryzjerskiego przychodzi Hipolit. Widzi tam zabitego Lubyszkina i golibrodę z brzytwą w dłoni. Kiriuchin upiera się, że nie ma nic wspólnego ze zbrodnią. Hipolit chce, by Larysa przyjrzała się sprawie, ale dla niej dowody są niepodważalne. Za jej namową ten sam wciela się w rolę detektywa. Lewicki informuje Lizawietę o spotkaniu Pawła i Larysy. Zaniepokojona kobieta oczekuje, by Lewicki otoczył opieką jej krewną. Mieszczerski chce upłynnić pierścień. Michałycz jest zainteresowany, ale sprzedający nie ma biżuterii przy sobie. Udaje się do kostnicy i, sięgając po nieuczciwe metody, żąda od Sztila wydania pierścienia. Wkrótce dochodzi do wydarzeń, które sprawiają, że Larysa angażuje się w śledztwo. Parfionow tymczasem analizuje fakty i dochodzi do zaskakujących wniosków.

Tajemnice miasteczka odcinek 14
(niedziela, 7 listopada, godz. 15:55 TVP1)

Larysa zapowiada dyrektorce gimnazjum, że zamierza postarać się o przywrócenie do pracy. Chce wyjaśnić, co stało się Asi Siemibratowej. Sprzedawca kwasu informuje Hipolita, co robił Nikita. Ten postanawia śledzić tragarza. Jest świadkiem interesującej interakcji między nim i szewcem. Larysa prosi go, by odnalazł tego drugiego, ale rzemieślnik nie jest chętny do rozmowy... no chyba że przy wódce. Mąż Antoniny powiadamia ją o śmierci jej ojca. Żąda wydania pierścienia. Larysa idzie do zakładu fryzjerskiego. Rozmowa ze sprzątaczką rzuca nowe światło na sprawę. Parfionow analizuje przechowywane w archiwum akta zbrodni popełnionych na łysych ludziach. Oczekuje od Kiriuchina przyznania się do winy. Larysa na własną rękę próbuje ustalić tożsamość sprawcy. Zamierza przeprowadzić pewien eksperyment, który ma pomóc jej w śledztwie. Budzi to zainteresowanie Mirosławskiego.

Tajemnice miasteczka odcinek 15
(sobota, 13 listopada, godz. 15:55 TVP1)

Władysław Podgajewski zostaje posądzony o uduszenie żony. Mimo że od dawna nic ich nie łączyło, kobieta nie chciała dać mu rozwodu. Oskarżony prosi o pomoc petersburskiego adwokata, swojego szwagra, a jednocześnie kochanka żony, Kreszczeńskiego. W noc zabójstwa Podgajewski był w restauracji, jednak kelner nie chce potwierdzić jego alibi. Cała nadzieja w damie w fioletowym kapeluszu, z którą Władysław spędził noc. Do Larisy przychodzi ukochana Podgajewskiego, dla której chciał on się rozwieść z żoną. Pani detektyw udaje się do salonu fotograficznego Arystarcha. Zwraca uwagę na zdjęcia wystawione przy wejściu. Intryguje ją postać na jednym z nich. Lewicki, który został mianowany pomocnikiem prokuratora, proponuje Krapilinowi pieniądze w zamian za wyjazd z miasta.

Streszczenie odcinków 16-20 dostępne jest tutaj.

Czytaj także:

* * *

Kliknij tutaj i zobacz najnowsze informacje, zapowiedzi, streszczenia i inne przygotowane przez nas materiały ze świata seriali historycznych i kostiumowych.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz