Tajemnice miasteczka. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 1-10 kostiumowej telenoweli w TVP


Tajemnice miasteczka to rosyjski serial kostiumowy osadzony w realiach na przełomie XIX-wiecznej Rosji. Serial można oglądać  na TVP1. Odcinki produkcji są obecnie nadawane w sobote i niedziele o godz. 15:55, trwają ok. 65 minut. 

Kadr z serialu „Tajemnice miasteczka” / fot. TVP

Tajemnice miasteczka odcinek 1
(sobota, 18 września, godz. 15:55 TVP1)

Larisa Kirsanowa wraca z wojny w Bułgarii, gdzie towarzyszyła żołnierzom jako siostra miłosierdzia. Zamieszkuje u ulubionej ciotki w miasteczku Bogorodsk. Wciąż nie może zapomnieć o dawnym ukochanym. Młoda i wykształcona kobieta szuka pracy w miejscowym gimnazjum. Syn dyrektorki, który jest nauczycielem literatury, obdarza ją uczuciem. Zatroskana o bratanicę ciotka postanawia ją wyswatać. W tym celu organizuje spotkanie z dwoma odpowiednimi kawalerami - sztabskapitanem Kowryginem, który spodziewa się odziedziczyć majątek po dziadku, oraz bogatym sąsiadem Lewickim. Na prośbę krewnej Larisa odwiedza Kowrygina w hotelu. Niestety znajduje tam jego zwłoki. Zarówno śledczy, jak i lekarz twierdzą, że mężczyzna popełnił samobójstwo. Kirsanowa jednak w to nie wierzy. Przekonuje policjantów, że został zamordowany. Tej samej nocy ktoś kradnie pieniądze ze zbiórki na pomnik ku czci bohaterów wojennych.

Tajemnice moasteczka odcinek 2
(niedziela, 19 września, godz. 15:55 TVP1)

Larisa z Lewickim śledzą chromego kupca, który niedługo przed śmiercią sztabskapitana wygrał od niego w karty dużą sumę. W pobliżu miejsca kradzieży zbiórkowych pieniędzy ktoś widział podejrzaną kulejącą osobę. Kupiec idzie do domu pani Karetnikowej. Trop okazuje się fałszywy. Larisa jednak postanawia nie spuszczać kobiety z oczu. Horodniczy Gołochwatow chce, by policmajster jak najszybciej zakończył śledztwo. Ma jednak odsunąć podejrzenie od Karetnikowej, która z rekomendacji naczelnika miasta jest kandydatką na przewodniczącą Towarzystwa Wspomagania Uczestników Kampanii Tureckiej. Śledczy Parfionow zatrzymuje ślusarza Wasyla i siłą oraz szantażem wymusza na nim przyznanie się do winy. Larisa znajduje świadków, którzy mogą za niego ręczyć. Wdzięczna kochanka mężczyzny, pokojówka Karetnikowej, Katia, wyjawia Kirsanowej fakty z życia swojej pani, które okazują się przydatne w śledztwie. Larisa, szukając informacji o Pawle, nawiązuje kontakt z jego bliskim przyjacielem. Pijak i szuler Nikołaj Krapilin odsłania przed nią mroczną stronę narzeczonego. Wkrótce Kirsanowa ustala, że tytoń, który znajdował się w sakwie znalezionej przy sejfie, mógł należeć tylko do jednego człowieka.

Tajemnice miasteczka odcinek 3
(sobota, września, godz. 15:55 TVP1)

Tajemnice miasteczka odcinek 4
(niedziela, 26 września, godz. 15:55 TVP1)

Ze stawu zostają wyłowione zwłoki Anny. Cenna kolia zniknęła. Larisa stara się odnaleźć fiakra, z którym Koływanowa odjechała spod dworca. Pokojówka znajduje w sypialni Anny pierścionek, który miała ona na palcu na przyjęciu. Znaczy to, że po kłótni wróciła do domu. Głównym podejrzanym staje się teraz jej mąż. Bojąc się aresztowania, Koływanow prosi Larisę, by została jego pełnomocnikiem. Parfionow i Kirsanowa postanawiają dowiedzieć się, czy pokojówka nie podrzuciła pierścionka. Nie udaje im się z nią porozmawiać, ponieważ kobieta zostaje zamordowana. Według świadków do posiadłości wchodził Filip Protasow. Mężczyznę zatrzymuje policja. Przez zamieszanie ze śledztwem Larisa zapomina o korepetycjach z Asi. Przeprasza dziewczynkę i odbywa z nią zaległą lekcję. Agłaja stara się w oczach Lewickiego zdyskredytować Kirsanową.

Tajemnice miasteczka odcinek 5
(sobota, 2 października, godz. 15:55 TVP1)

Właściciel ziemski Kalazin zostaje zamordowany. Przybyły na miejsce zbrodni Parfionow nie znajduje jednak ciała, a w mieszkaniu denata nie ma śladów krwi. Na zlecenie Gołochwatowej Larisa podejmuje własne śledztwo. Rozmawia z kucharką Kalazina, od której dowiaduje się, że prowadził on bujne życie towarzyskie. Podejrzewa, że w sprawę może być zamieszana jego kochanka. Siergiej ostrzega kobietę, że to mistyfikacja, którą przygotowała Agłaja wraz z żoną horodniczego, by zniszczyć konkurentkę. Kirsanowa kupuje Asi skórzaną teczkę i przybory do rysowania. Wiadomość o podarku dochodzi do uszu dyrektorki szkoły. Wzywa ona nauczycielkę do swojego gabinetu.

Tajemnice miasteczka odcinek 6
(niedziela, 3 października, godz. 15:55 TVP1)

Tajemnice miasteczka odcinek 7
(sobota, 16 października godz. 15:55 TVP1)

O pomoc zwraca się do Larisy młoda dziedziczka Julia Lipkina. Po długiej nieobecności wraca z zagranicy brat kobiety, którego ta nie widziała od dzieciństwa. Kirsanowa musi zbadać, czy to rzeczywiście jej krewny oraz jaki ma cel, szukając kontaktu z siostrą po tylu latach.

Tajemnice miasteczka odcinek 8
(niedziela, 17 października, godz. 15:55 TVP1)

Lewicki chce, by Larisa sprawdziła, dlaczego Lipkinowie wycofują się ze sprzedaży ziemi. Kirsanowa czuje się obrażona i odmawia. Bierendiejew informuje ją, że zamordowany mężczyzna należał do gangu szulerów, na którego czele stoi niejaki Kuraszow. Larisa dociera do przestępcy. Zmusza go, by wyjechał z miasta. Po wieczorze spędzonym przy kieliszku Hipolit jest przekonany, że Kiryłł Lipkin to jego przyjaciel z dzieciństwa. Larisa nie jest tego taka pewna. Rozmawia z sąsiadką rodziny. Ariadna uzyskuje dzięki mężowi wgląd do akt starej sprawy, która interesuje Kirsanową. Proponuje domorosłej detektyw pewien układ.

Tajemnice miasteczka odcinek 9
(sobota, 23 października, godz. 15:55 TVP1)

Rok 1878. Młoda nauczycielka matematyki, Larisa Dmitriewna Kirsanowa (Olga Lerman), przyjeżdża do powiatowego miasteczka Bogorodsk. Pragnie odnaleźć narzeczonego, szlachcica Pawła Bestużewa (Anton Batyriew), który bez słowa pożegnania odszedł dzień przed ślubem. W Bogorodsku mieszka starsza już matka chłopaka. Larisa ma tutaj ukochaną ciotkę Lizawetę Prokofiewnę (Jewgienija Simonowa). Tymczasem kończy się wojna rosyjsko-turecka. Z Bałkanów wracają żołnierze. Miasto owacyjnie wita bohaterów.

Tajemnice miasteczka odcinek 10
(niedziela, 24 października, godz. 18:45 TVP1)

Streszczenie odcinków 11-15 dostępne jest tutaj.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

2 komentarze

  1. Leszek pisze:

    Z wielką sympatia oglądam nowo emitowany serial Tajemnice Miasteczka, gdzie gra aktorska jest na dużym poziomie, a szczególnie zachwyca mnie Larysa główna bohaterka, która z wyjątkowym wdziękiem rozwiązuje poszczególne wątki kryminalne. Wdzięk i uroda to atuty tej przemiłej Aktorki. Film relaksuje i nastraja pozytywnie. W tym miejscu pragnę nawiązać do serialu tureckiego „ELIF”, w którym na każdym kroku napotykamy postaci z pogranicza ciemnych charakterów , a bohaterowie to przykład klinicznej toksyczności, a tych dobrych jest jak na lekarstwo. Zastanawiam się do kogo był/jest adresowany ten serialowy przekaz ? Piszę o tym, albowiem jeden i drugi serial mówi nam o czymś i w moim odczuciu to nie napięcia psychiczne, lecz dobre momenty i rozwiązania sprawiają radość i wnoszą pozytywną energię i satysfakcję oglądającego, tak to czuję i tak wyrażam. Serial Tajemnice Miasteczka oceniam na 5+

  2. Elka pisze:

    Dobry serial ogląda się z przyjemnością.

Zostaw własny komentarz