Wojenne dziewczyny 4. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 41-45 historycznego serialu TVP


Czwarty sezon serialu Wojenne dziewczyny to ciąg dalszy opowieści o trudnych latach niemieckiej okupacji Polski pokazanej z perspektywy trzech młodych kobiet: Irki, Ewki i Marysi. Stojąc na progu swojego dorosłego życia, muszą zmierzyć się z okrucieństwami II wojny światowej. Serial emitowany jest w każdą niedzielę w TVP1 o godzinie 20:15.

Wojenne dziewczyny / TVP

Wojenne dziewczyny odcinek 41
(niedziela, października, godz. 20:15 TVP1)

Wojenne dziewczyny odcinek 42
(niedziela, października, godz. 20:15 TVP1)

Wojenne dziewczyny odcinek 43
(niedziela, 10 października, godz. 20:15 TVP1)

Irka przebywa na Szucha. Dziewczyny przygotowują plan odbicia koleżanki. Ponieważ łapówka nie wchodzi w grę, postanawiają prosić o pomoc Sońkę i szantażować Schneidera. Zamierzają wykorzystać do tego celu zdjęcia oficera, na których narkotyzuje się morfiną. Sońka organizuje w swoim mieszkaniu nad teatrem spotkanie siostrzeńca Schneidera z Ewką i Marysią. Meier negocjuje warunki postawione przez konspiratorki. Chce najpierw otrzymać negatywy, a dopiero potem obiecuje uwolnienie Irki. Kiedy do teatru wkracza oddział żandarmów, sprawy mocno się komplikują.

Wojenne dziewczyny odcinek 44
(niedziela, 17 października, godz. 20:15 TVP1)

Akcja odbicia Irki z rąk Niemców zakończyła się śmiercią dziewczyny. Ewka obwinia o to Nitkę, której w najważniejszym momencie zaciął się pistolet. Szczęśni chcą pochować krewną w grobowcu rodzinnym na Powązkach. Dowództwo ostrzega, że to zbyt ryzykowne. Marysia obiecuje poszukać odpowiedniego miejsca na grób dla przyjaciółki. Jednocześnie zmaga się ze zwątpieniem w sens prowadzenia dalszej konspiracji. Straciła nadzieję na koniec wojny i powrót do normalności.

Wojenne dziewczyny odcinek 45
(niedziela, 24 października, godz. 20:15 TVP1)

Hitlerowcy wkraczają do szpitala w Hrubieszowie. Andrzej, który pozostał tu po wyjeździe Marysi, zostaje ranny. Dowiaduje się, że placówka trafia pod zarząd Niemców, on zaś pozostaje na stanowisku lekarza, by ułatwić kontakt z polskimi pacjentami. Po śmierci Irki Nitka się załamuje. Wyjeżdża do rodzinnego majątku pod Warszawą. Ewka i Marysia na polecenie Kruka i Leokadii jadą do Hrubieszowa na zwiady. Mają ustalić szczegóły wywózek dzieci z Zamojszczyzny.

Streszczenie odcinków 46-50 dostępne jest tutaj.

Dziewczyny wojenne

Trzeci sezon serialu to ciąg dalszy opowieści o trudnych latach niemieckiej okupacji Polski pokazanej z perspektywy trzech młodych kobiet: Irki (Marta Mazurek), Ewki (Vanessa Aleksander) i Marysi (Aleksandra Pisula). Stojąc na progu swojego dorosłego życia, muszą zmierzyć się z okrucieństwami II wojny światowej. Przygotowywane od dzieciństwa do życia według standardów swego środowiska, nagle stają bezbronne wobec potężnych sił zła. Włączają się jednak w dramatyczną walkę przeciwko okupantowi.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz