Wojenne dziewczyny 4. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 46-50 historycznego serialu TVP


Czwarty sezon serialu Wojenne dziewczyny to ciąg dalszy opowieści o trudnych latach niemieckiej okupacji Polski pokazanej z perspektywy trzech młodych kobiet: Irki, Ewki i Marysi. Stojąc na progu swojego dorosłego życia, muszą zmierzyć się z okrucieństwami II wojny światowej. Serial emitowany jest w każdą niedzielę w TVP1 o godzinie 20:15.

Wojenne dziewczyny / TVP

Szczegóły wkrótce. Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

Wojenne dziewczyny odcinek 46
(niedziela, 31 października, godz. 20:15 TVP1)

Ewka, Marysia i Nitka kontynuują misję w okolicach Hrubieszowa. Z samego rana wybierają się do jednej z wsi i z bezpiecznej odległości obserwują, jak Niemcy wyprowadzają ludzi z domów. Nitka i Marysia postanawiają się ujawnić i dać się aresztować. Liczą, że dostaną się do szpitala, w którym pracuje Andrzej. Do tej samej miejscowości udaje się Meier wraz z operatorem. Planuje nagrać tu materiały do propagandowego filmu. Ogrom bestialstwa hitlerowców przeraża nawet jego.

Wojenne dziewczyny odcinek 47
(niedziela, 7 listopada, godz. 20:15 TVP1)

Ewka dostaje od Leokadii nowe zadanie. Dziewczyna ma pomóc w czasie akcji przerzutu Szczęsnych do Wielkiej Brytanii. Będzie miała również okazję spotkać się z Witkiem, który został przydzielony do eskortowania rodziców. Konspiratorka zarzuca Sońce egoizm i dbanie tylko o własną wygodę. Chłopak, by udowodnić jej, że jest w błędzie, zdradza swoją tajemnicę. W drodze do Wrześni Marysia z Nitką i Zygą zatrzymują się w klasztorze, w którym ukrywa się siostra Marysi, Zoja, wraz z malutkim dzieckiem.

Wojenne dziewczyny odcinek 48
(niedziela, 14 listopada, godz. 20:15 TVP1)

Ewka w towarzystwie Jadwigi Szczęsnej wraca do Warszawy. Dostaje od matki Irki pierścionek, który był w ich rodzinie od pokoleń. Seniorka nie wie o rozmowie dziewczyny z Witkiem. W krypcie kościoła, w którym pochowana jest Irka, Ewka spotyka Olka. Mężczyzna przeprowadza rozpoznanie. Dowództwo wydało bowiem zgodę na odwet za śmierć koleżanki. Marysia i Nitka udają obywatelki niemieckie. Pieszo przekraczają granicę z Rzeszą. Strażnikom mówią, że udają się do Hamburga, w rzeczywistości jednak zmierzają do Wrześni. Chcą się tam dostać do Głównego Urzędu Rasy i Osadnictwa.

Wojenne dziewczyny odcinek 49
(niedziela, 14 listopada, godz. 20:15 TVP1)

Marysia i Nitka przyjeżdżają do Warszawy wraz z polskimi dziećmi. Adoptowały je, podszywając się pod obywatelki Rzeszy. Nie podoba się to Leokadii. Zadaniem dziewcząt było bowiem tylko zrobienie rozeznania w Urzędzie spraw rasy i osadnictwa we Wrześni. Ich działania naraziły na niebezpieczeństwo wiele osób i zagroziły niepowodzeniem całej akcji. Mareczek, młodszy brat Sońki, widzi, jak Niemcy wywożą wszystkich mieszkańców kamienicy, w której zamieszkiwał wraz z matką. Chłopiec przybiega do Teatrzyku i informuje o wszystkim brata. Wychodzi na jaw, że wywózka mieszkańców kamienicy jest niemieckim odwetem za zabójstwo Kurta Lindemanna.

Wojenne dziewczyny odcinek 50
(niedziela, 21 listopada, godz. 20:15 TVP1)

Meier w tajemnicy przekazuje Marysi kadry, które usunął ze swojego filmu. Są na nich Marysia, Nitka i Andrzej. W ten sposób Niemiec stara się udowodnić konspiratorce, że można mu zaufać. Obiecuje również, że zdobędzie jakieś informacje o doktorze Janowskim. Nitka wraz z Zygą zabiera Lusię do swojej rodzinnej posiadłości w Złoczewicach. Sądzi, że tam dziewczynka będzie bezpieczna. Na miejscu przyjezdni zastają Kostka. Na ich widok chłopak zaczyna się podejrzanie zachowywać. Ewka postanawia pomóc Sońce wykupić matkę z Szucha. Potrzebna jest gigantyczna kwota, którą oboje starają się zdobyć ze wszystkich możliwych źródeł.

Streszczenie odcinków 51-55 dostępne jest tutaj.

Wojenne dziewczyny

Trzeci sezon serialu to ciąg dalszy opowieści o trudnych latach niemieckiej okupacji Polski pokazanej z perspektywy trzech młodych kobiet: Irki (Marta Mazurek), Ewki (Vanessa Aleksander) i Marysi (Aleksandra Pisula). Stojąc na progu swojego dorosłego życia, muszą zmierzyć się z okrucieństwami II wojny światowej. Przygotowywane od dzieciństwa do życia według standardów swego środowiska, nagle stają bezbronne wobec potężnych sił zła. Włączają się jednak w dramatyczną walkę przeciwko okupantowi.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

2 komentarze

  1. Urszula pisze:

    To piękne co oglądamy. Dziękujemy za doznania i odczucia jak w realu, oglądając ten fantastycznie dobry serial. Prosimy o więcej.

  2. Romek pisze:

    Kostiumowy film przygodowy o przebojowych laskach zwiazanych z tvp konspiracja.

Zostaw własny komentarz