Wojenne dziewczyny 4. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 51-55 historycznego serialu TVP


Czwarty sezon serialu Wojenne dziewczyny to ciąg dalszy opowieści o trudnych latach niemieckiej okupacji Polski pokazanej z perspektywy trzech młodych kobiet: Irki, Ewki i Marysi. Stojąc na progu swojego dorosłego życia, muszą zmierzyć się z okrucieństwami II wojny światowej. Serial emitowany jest w każdą niedzielę w TVP1 o godzinie 20:15.

Wojenne dziewczyny / TVP

Szczegóły wkrótce. Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

Wojenne dziewczyny odcinek 51
(niedziela, 28 listopada, godz. 20:15 TVP1)

Folksdojcz żąda od Jadwigi i Bronki dwa razy wyższego haraczu za milczenie. Kobiety boją się, by nie wydał ukrywającego się w jadłodajni Jasia. Nitka zachowuje się nieswojo. W końcu postanawia wyznać koleżankom, że Margarethe jest jej daleką krewną. Leokadia uznaje, że to powinowactwo można wykorzystać. Każe dziewczynie obserwować ciotkę. Ewka i Sońka obmyślają plan odbicia matki chłopaka z transportu. W czasie akcji bokserowi puszczają nerwy i nieomal zostaje zdemaskowany przez niemieckich żołnierzy. Ewka dochodzi do wniosku, że muszą poprosić kogoś o pomoc. Ryzykują bowiem życie zbyt wielu osób.

Wojenne dziewczyny odcinek 52
(niedziela, 5 grudnia, godz. 20:15 TVP1)

Marysia i Meier spotykają się w krypcie kościoła, gdzie pochowana jest Irka. Karl przekazuje konspiratorce zdjęcia tajnych niemieckich dokumentów. Informuje także, iż Andrzej ma zostać przeniesiony do ośrodka koło Warszawy. Margarethe organizuje polowanie w rodzinnej posiadłości Nitki w Złoczewicach. Zaproszenie dostaje Martin von Schnitz. Dziewczyny uważają, że to doskonała okazja, by pomścić Irkę. Dowództwo sądzi jednak, że mieszkańców miejscowości mogłyby spotkać represje. Zakazuje wykonania wyroku. Jedynym sposobem na pozbycie się znienawidzonego hitlerowca wydaje się upozorowanie wypadku.

Wojenne dziewczyny odcinek 53
(niedziela, listopada, godz. 20:15 TVP1)

Wojenne dziewczyny odcinek 54
(niedziela, listopada, godz. 20:15 TVP1)

Wojenne dziewczyny odcinek 55
(niedziela, listopada, godz. 20:15 TVP1)

Streszczenie odcinków 56-60 dostępne jest tutaj.

Dziewczyny wojenne

Trzeci sezon serialu to ciąg dalszy opowieści o trudnych latach niemieckiej okupacji Polski pokazanej z perspektywy trzech młodych kobiet: Irki (Marta Mazurek), Ewki (Vanessa Aleksander) i Marysi (Aleksandra Pisula). Stojąc na progu swojego dorosłego życia, muszą zmierzyć się z okrucieństwami II wojny światowej. Przygotowywane od dzieciństwa do życia według standardów swego środowiska, nagle stają bezbronne wobec potężnych sił zła. Włączają się jednak w dramatyczną walkę przeciwko okupantowi.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz