Miłość w czasach wojny. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 1-10 kostiumowej telenoweli w TVP


Miłość w czasach wojny to hiszpański serial kostiumowy, którego akcja rozgrywa się w latach 20-tych XX wieku. Akcja serialu toczy się w Północnej Afryce. Serial można oglądać na TVP2. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do środy o godz. 21:55, trwają ok. 65 minut.

Miłość w czasach wojny / fot. TVP

Miłość w czasach wojny odcinek 1
(poniedziałek, 18 października, godz. 21:40 TVP2)

Północna Afryka, rok 1921. Hiszpania walczy o zachowanie kolonii ze zbuntowanymi Riffianami, na których czele stoi Abd el-Krim. Walki kosztują życie tysiące ludzi. Na polecenie królowej Hiszpanii, Wiktorii Eugenii, Czerwony Krzyż nakazuje grupie pielęgniarek utworzyć szpitale na terenie krwawych potyczek. Korpus Dam otwiera w Melilli ośrodek w tymczasowo zamkniętej szkole. Chociaż szpital nie jest jeszcze przygotowany na przyjęcie pacjentów, lekarz, kapitan Fidel Calderón, sprowadza do niego rannych żołnierzy. Od razu też podejmuje się wyjątkowo trudnej operacji. Incydent ten prowadzi do konfliktu między przełożoną Dam, księżną Maríą del Carmen, a pułkownikiem Marquezem, szefem Wojskowej Służby Medycznej. Pielęgniarka Julia Ballester wśród rannych znajduje swojego brata, Pedra. Mężczyzna wtajemnicza ją w historię swojego pułku. Przekazuje również tragiczne wieści o śmierci jej narzeczonego, Andrésa Peredy. Przed swoją śmiercią wdał się w spór z dowódcą, pułkownikiem Silvą.

Miłość w czasach wojny odcinek 2
(wtorek, 19 października, godz. 21:55 TVP2)

Doktor Fidel mówi Julii, że miał pod opieką pacjenta o nazwisku Andrés Pereda w szpitalu polowym Docker. Pielęgniarka natuchmiast tam jedzie. Na miejscu odkrywa, że chory nie jest jej narzeczonym. Ma tylko jego rzeczy i sygnet, które wziął w przekonaniu, że Pereda nie żyje. Pułkownik Marquez musi wyciągnąć konsekwencje wobec Calderóna za jego niesubordynację. Zamierza odesłać go do Madrytu, choć kapitan jest kandydatem na męża jego córki, Susany. Posadę szefa medycznego szpitala ma w tych okolicznościach objąć Luis Garcs. Mężczyzna osiem lat temu porzucił tuż przed ślubem Pilar, jedną z Dam. Dzięki wstawiennictwu księżnej Fidel wraca jednak do służby. Stan Pedra się pogarsza. Konieczna jest operacja. Podczas podróży ambulansem Pilar i doktor Luis zostają napadnięci przez rebeliantów. Tymczasem ranny Andrés wraz z kilkoma innymi żołnierzami pozostaje w rękach buntowników. Komendant Silva przekupuje wrogów i odzyskuje wolność. Trafia do szpitala, gdzie Pedro okrzykuje go zdrajcą. Pilar, która znowu zbliżyła się do Luisa, odkrywa, że ten ma żonę, Raquel. Kobieta jest w ciąży.

Miłość w czasach wojny odcinek 3
(środa, 20 października godz. 21:55 TVP2)

Silva upiera się, że wszyscy żołnierze z jego pułku nie żyją. Pedro oświadcza Julii, że śmierć Andrésa i jego towarzyszy broni to wina dowódcy. Nocą usiłuje zamordować komendanta. Nie tylko Ballester oskarża Silvę o zdradę. Wtórują mu koledzy z oddziału. W efekcie wszyscy mają trafić do aresztu. Jako że jeszcze są ranni, na razie pozostają w szpitalu pod okiem straży. Doktor Fidel sądzi, że księżna ma gruźlicę. Julia zdaje sobie sprawę, że jej brat za napad na dowódcę może zostać rozstrzelany. Łapówkami stara się przekonać Arabów pracujących w porcie, by po kryjomu zabrali go na statek, który zmierza na półwysep. Jej starania spełzają na niczym. Pielęgniarka pada ofiarą kradzieży i pobicia.

Miłość w czasach wojny odcinek 4
(poniedziałek, 25 października, godz. 21:55 TVP2)

W szpitalu umiera żołnierz, który jeszcze tego samego dnia ma być pochowany. Julia wpada na pomysł, by położyć go na łóżku brata i zamiast niego wywieźć karetką Pedra. Pomagają jej Pilar, Magdalena i Larbi. Również doktor Fidel przymyka na to oko. Niestety, próba ucieczki się nie udaje. Pedro zostaje ranny w nogę, traci widzenie i trafia do lochu. Julia zaś traci stanowisko pielęgniarki, a Larbi pracę. Pedro ma czekać na sąd wojskowy. Magdalena odwiedza dom Larbiego, by go przeprosić za to, że wbrew swojej woli został wciągnięty w ten spisek. Kuzyn Larbiego, Abdalla, okrada pokój Dam z kosztowności i leków. Staje się jasne, że Magdalena i Larbi mają się ku sobie, Doktor Felipe interesuje się Julią, a Raquel nie odda Luisa Pilar. Serial wojenny,

Miłość w czasach wojny odcinek 5
(wtorek, 26 października, godz. 21:55 TVP2)

Magdalena informuje Larbiego, że w szpitalu doszło do kradzieży. Mężczyzna znajduje ukradzioną szkatułkę w rzeczach swojego kuzyna. Carmen na próżno usiłuje zmusić pułkownika Marqueza, by pomógł jej w sprawie lekarstw. Mendoza pojawia się w szpitalu. Twierdzi, że członkowie batalionu wcale nie zginęli. Pilar nieumyślnie uświadamia Raquel, że z Luisem planowali ślub. Wstrząśnięta kobieta traci przytomność w korytarzu. Fidel znajduje omdlałą księżną na podłodze. Namawia, by podjęła leczenie. Rozpoczyna się sąd wojskowy nad Pedrem. Zapada surowy wyrok - Ballester ma zostać rozstrzelony. Niespodziewanie egzekucję powstrzymuje rozkaz królowej. W trakcie strzelaniny w dowództwie księżna odnosi rany.

Miłość w czasach wojny odcinek 6
(środa, 27 października, godz. 21:55 TVP2)

Pułkownik Marquez przeprowadza operację księżnej. Odkrywa prawdę o jej chorobie. Na czas niedyspozycji kobiety przejmuje dowodzenie w szpitalu. Od razu decyduje się na kilka zmian. Przede wszystkim chce, by księżna wraz z damami pojechała na półwysep. Królowa jednak nie wyraża zgody na takie rozwiązanie. Raquel odzyskuje siły w pokoju pielęgniarek. Naraża im się swoim zachowaniem. Magdalena i Pilar zwracają się do Larbiego z prośbą o pomoc. Same nie wiedzą, jak odzyskać morfinę. Dzięki artykułowi doktora Calderóna zostaje zorganizowana akcja ratunkowa dla jeńców. Lekarz osobiście się w nią angażuje. Komendant Silva zleca kapitanowi Somarribie zamordowanie Andrésa. Do kantyny przychodzi Romn, były narzeczony Raquel.

Miłość w czasach wojny odcinek 7
(poniedziałek, 1 listopada, godz. 21:55 TVP2)

Magdalena uświadamia sobie, że kocha Larbiego. Zamierza odwołać ślub z Danielem. Księżna nie stosuje się do zaleceń lekarzy. Wraca do pracy. Romn, prawdziwy ojciec dziecka Raquel, zaczyna jej grozić. Kobieta kradnie pieniądze z kuchni. Liczy, że dzięki temu pozbędzie się byłego narzeczonego. Kapitan Somarriba próbuje zamordować Andrésa. W efekcie sam zostaje ranny. Pedro zaczyna widzieć. Księżna zgadza się zatrudnić Larbiego. Pod wpływem pułkownika Marqueza poddaje się prześwietleniu. W końcu wyjawia zespołowi prawdę o swoim stanie zdrowia. Dowództwo nie może nawiązać kontaktu z ekspedycją ratunkową i doktorem Calderónem.

Miłość w czasach wojny odcinek 8
(wtorek, 2 listopada, godz. 21:55 TVP2)

Ku swojemu zaskoczeniu Fidel odkrywa, że człowiek, którego ocalił, to Andrés Pereda. Opowiada porucznikowi, że jego narzeczona wraz z bratem przebywają w Melilli. Magdalena pisze do Daniela list, w którym oznajmia, że nie może zostać jego żoną. Veronica ucieka się do podstępu. Zabiera Pedra z więzienia. Namawia doktora Guillerma, by zoperował Ballesterowi oczy. Pilar orientuje się, że z kuchennej kasetki zniknęły pieniądze. Tłumaczy Luisowi, że Raquel wyraźnie skrywa jakiś sekret. Mężczyzna jej nie wierzy. Fidel, Somarriba i Pereda uchodzą z życiem dzięki działaniom drugiej ekspedycji. Ratunek zawdzięczają Maurowi i Rachidowi. Julia i Susana oczekują ich w dowództwie.

Miłość w czasach wojny odcinek 9
(środa, 3 listopada, godz. 21:55 TVP2)

Chociaż Julia całuje Fidela, nie potrafi porzucić Andrésa. Pułkownik Marquez nie daje wiary słowom Peredy, który twierdzi, że Silva jest zdrajcą i rozkazał kapitanowi Somarribie go zamordować. Niedoszły zabójca zasłania się tym, że niczego nie pamięta. Boi się narazić Silvie. W Melilli zjawia się królową z nową Damą, Fernandą de Agüero. Przedstawia projekty otwarcia przychodni dla ubogich, szpitala cywilnego oraz domu opieki dla ubogich matek. Fidel sugeruje jej także, że przydałoby się zbudować szpitale polowe. Pilar słyszy rozmowę Raquel i Dámasa. W ten sposób odkrywa, że tak naprawdę ojcem dziecka kobiety jest Romn. Pilar zamierza powtórzyć to wszystko Luisowi, ale ten jej nie wierzy.

Miłość w czasach wojny odcinek 10
(czwartek, 4 listopada, godz. 21:55 TVP2)

Romn nie zmienia swojego planu nawet po groźbach Luisa. Dalej zastrasza Raquel i jej ojca. Podczas awantury kobieta niechcący rani go nożem w brzuch. Nieprzytomny mężczyzna pilnie potrzebuje operacji. Fidel prosi Susanę o rękę w trakcie przyjęcia urządzonego na część królowej. Para otrzymuje błogosławieństwo monarchini. Królowa zgadza się, by chorująca Carmen pozostała w Melilli przez kolejny miesiąc. Pedro odzyskuje wzrok. Jako że Andrés zamierza wrócić na front, postanawia do niego dołączyć. Somarriba w końcu przyznaje, że Silva zlecił mu zabójstwo Peredy. W związku z tym komendant ma zostać zaaresztowany. Kierowany żądzą zemsty próbuje zabić Julię. W końcu jednak targa się na własne życie. Pułkownik Marquez zezwala na stawianie szpitali polowych i organizację kursów dla Dam Asystentek. Za szkolenia mają odpowiadać lekarze.

Streszczenie odcinków 11-20 dostępne jest tutaj.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz