Miłość w czasach wojny. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 11-20 kostiumowej telenoweli w TVP


Miłość w czasach wojny to hiszpański serial kostiumowy, którego akcja rozgrywa się w latach 20-tych XX wieku. Akcja serialu toczy się w Północnej Afryce. Serial można oglądać na TVP2. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do czwartku o godz. 21:55, trwają ok. 65 minut.

Miłość w czasach wojny / fot. TVP

Szczegóły wkrótce. Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

Miłość w czasach wojny odcinek 11
(poniedziałek, 8 listopada, godz. 21:40 TVP2)

Do szpitala trafia Ahmed. Chłopiec cierpi na zapalenie opon mózgowych. Placówka zostaje objęta kwarantanną. Damy asystentki uczestniczące w kursie pielęgniarskim nie mogą wyjść z budynku. Porucznik Molina broni blokhauzu w Nadorze. Ponosi ogromne straty, dlatego szuka ochotników. Andrés pragnie dołączyć do walk, ale nie otrzymuje zgody przełożonych. Odwołany ze służby Pedro ma wkrótce popłynąć do Malagi. W liście do matki zdradza, że kocha Veronicę.

Miłość w czasach wojny odcinek 12
(wtorek, 9 listopada, godz. 21:55 TVP2)

Pedro zmienia zdanie w kwestii wyjazdu do Malagi. W ostatniej chwili postanawia jednak wspomóc obronę blokhauzu. Przy przebywającej w szpitalu chorej Magdalenie czuwa Larbi. Tymczasem pośród rannych z blokhauzu znajduje się znajomy pułkownika Marqueza. Żołnierz w ciężkim stanie zostaje poddany operacji. Nie udaje mu się jednak przeżyć. Fidel uważa, że w ogóle nie doszłoby do tego, gdyby poszkodowanych można było poddać leczeniu w szpitalu polowym. Pułkownik postanawia zgodzić się na przeprowadzenie próbnej misji. Na front ma wyruszyć m.in. dr Calderón, Luis oraz trzy pielęgniarki, Veronica, Julia i Matilde. Na ostatnią chwilę Guillermo zastępuje Luisa, chcąc przypodobać się sanitariuszce Veronice.

Miłość w czasach wojny odcinek 13
(środa, 10 listopada, godz. 21:55 TVP2)

Pereda dowiaduje się, że do szpitala polowego ma przyjechać Julia wraz z Fidelem. Informacja ta wzbudza w Andrésie zazdrość. Manuela informuje matkę Magdaleny o tym, że jej córka jest chora i przebywa w szpitalu. W Melilli zjawia się Daniel. Mężczyzna postanawia udawać, że tak naprawdę nie otrzymał listu od Magdaleny. Tymczasem Alejandro próbuje przypodobać się Pilar. Fotograf stara się o jej względy. Wysłana na front ekipa medyczna zajmuje się rozstawianiem szpitala polowego. Wśród rannych zaskoczona Julia znajduje swojego brata. W trakcie operacji nagle rozpoczyna się atak buntowników. Umiera Pedro oraz jedna z trzech pielęgniarek. Pułkownik Marquez postanawia wziąć na siebie całą odpowiedzialność za ich śmierć. Przytłoczony ostatnimi wydarzeniami decyduje się złożyć swoją rezygnację. Z kolei Susana, w obliczu rychłego wyjazdu z Melilli, namawia Fidela na przyśpieszenie daty ślubu.

Miłość w czasach wojny odcinek 14
(wtorek, 16 listopada, godz. 21:55 TVP2)

Daniel postanawia przyznać się Magdalenie, że tak naprawdę otrzymał jej list, w który kobieta poinformowała go o odwołaniu ich ślubu. Mężczyzna tuz po przeczytaniu porwał go na kawałki i postanowił niezwłocznie zabrać ją z Melilli. Dziennikarz z Madrytu, Alejandro Prada, ponownie przyjeżdża do Szpitala Czerwonego Krzyża. Na miejscu próbuje przypodobać się Pilar. Flirtuje z nią, co wzbudza u Luisa zazdrość. Redaktor pisze artykuł o Korpusie Dam, w którym nazywa je aniołami. Nadchodzi dzień pogrzebu Pedro Ballestera, który umarł na froncie. Mężczyzna zostaje pochowany w Melilli w Panteonie Bohaterów, a także pośmiertnie odznaczony medalem dla bohaterów wojennych. Julia przekazuje tę odznakę przygnębionej Veronice. Guillermo postanawia jej się oświadczyć. Z kolei Daniel uważa, że przez Larbiego nie może być szczęśliwy z Magdaleną. Wkrótce wszczyna w szpitalu bójkę ze swoim rywalem. Andrés otrzymuje awans. Ma zostać kapitanem. Ponadto Pereda planuje ruszyć wraz z kolumną wojskową do Nadoru.

Miłość w czasach wojny odcinek 15
(środa, 17 listopada, godz. 21:55 TVP2)

Fidel postanawia zabrać Julię do szpitala polowego znajdującego się w Gurug. W trakcie podróży atakują ich jednak rebelianci, którzy następnie uprowadzają ich do swojego ciężko rannego towarzysza. Fidelowi udaje się uratować życie poszkodowanemu. Gdy jednak Julia odkrywa, ze jest on głównym przywódcą buntu, chce go zamordować. Fidel odwodzi ją od tego pomysłu. Są przekonani, że wkrótce zostaną zabici przez swoich oprawców i została im jedyna noc w życiu. Postanawiają spędzić ją kochając się. Tymczasem za to, że udało im się uratować życie rannemu Krimowi, odzyskują upragnioną wolność. Z kolei Magdalena zamierza wraz z Danielem pojechać do Madrytu. Chce osobiście porozmawiać z rodziną, a następnie z powrotem wrócić do Larbiego. Andrés porzuca zamiar powrotu na front. Postanawia poświęcić czas na pracę w dowództwie. Veronicę odwiedza siostra Gloria. Krewna niebawem zatrudnia się w szpitalnej pralni.

Miłość w czasach wojny odcinek 16
(czwartek, 18 listopada, godz. 21:55 TVP2)

Fidel otrzymuje reprymendę od generała Ibarrę za to, że nie zamordował Abdela Krima. Podczas gdy wszyscy są zajęci celebrowaniem zdobycia przez armię hiszpańską Nadoru, jego ludzie zajmują się ostrzeliwaniem Melilli. Zespół Szpitala Czerwonego Krzyża czuwa cały czas w gotowości. Pomimo tego, co wydarzyło się pomiędzy Fidelem a Julią, mężczyzna bardzo kocha Susane. Przygotowania do ich ślubu trwają. Tymczasem Pilar nie zamierza nigdzie jechać z Alejandrem. Wyznaje Luisowi swoją miłość. Magdalena decyduje się wyjechać z Danielem, ale przyrzeka Larbiemu, że niebawem na pewno do niego wróci. Andrés znajduje w księgach rachunkowych dowództwa wiele finansowych nieprawidłowości. General Ibarra nie zamierza jednak o tym słuchać.

Miłość w czasach wojny odcinek 17
(poniedziałek, 22 listopada, godz. 21:55 TVP2)

Księżna zatrzymuje Julię zmierzającą na spotkanie z Fidelem. Wymusza na niej podjęcie odpowiedniej decyzji. Damaso ma pokazać Andrésowi kwity za posiłki. Jednak, bojąc się, że jego oszustwo może wyjść przez to na jaw, zwraca się do Luisa z prośbą o podpis. Mężczyzna zgadza się, ale w zamian za przysługę, chce poznać prawdę o ciąży Raquel. Tymczasem w Madrycie Magdalena zwierza się swojej matce, że szczerze kocha Larbiego i pragnie jak najszybciej wrócić do Melilli. Ta jednak stawia jej ultimatum. Dziewczyna jest zmuszona zakończyć związek z ukochanym, o czym pisze do niego w liście. Susana zjawia się w szpitalu wraz z zaproszeniem na ślub. Tymczasem Molina zauważa na mieście Julię w towarzystwie Fidela. Andrés po bijatyce z Moliną zostaje zawieszony. Julia postanawia wyznać mężczyźnie całą prawdę, a on następnie informuje o tym Susanę.

Miłość w czasach wojny odcinek 18
(wtorek, 23 listopada, godz. 21:55 TVP2)

Andrés oraz Fidel odpierają atak samotnego strzelca, który niespodziewanie napada na szpital. Gloria wymusza na Guillermie pójście z nią na randkę, chcąc wzbudzić tym samym zazdrość Veronici. Andrés postanawia zakończyć związek z Julią, a następnie akceptuje decyzję o przeniesieniu do Madrytu. Przed swoim wyjazdem wręcza swój raport księżnej, licząc na to, że uda jej się odkryć prawdę. Tymczasem ona kontaktuje się z pułkownikiem, a on z kolei rozmawia z generałem Ibarrą. Dowódca daje jednak Marquezowi jasno do zrozumienia, że jeżeli dalej będzie zagłębiał się w temat, to spotka go coś złego. Magdalena powraca do Melilli. Księżna, będąc pod naciskiem zarówno królowej, jak i rodziny kobiety, nie może zaoferować jej pracy. Fidel i Susana rozstają się. Mężczyzna snuje plany o wyjeździe na Półwysep w towarzystwie Julii.

Miłość w czasach wojny odcinek 19
(środa, 24 listopada, godz. 21:55 TVP2)

Na świat przychodzi syn Raquel. Chłopiec nie jest jednak wcześniakiem. Luis jest przekonany, że na pewno nie jest ojcem tego dziecka. Julia i Fidel planują razem popłynąć do Malagi. Wspólnie ustalają, że spotkają się w porcie. Jednak mężczyzna nie pojawia się w umówionym miejscu. Tymczasem Susana usiłuje popełnić samobójstwo. Zostaje zabrana do szpitala, a następnie poddana operacji. Manuela stara się zatrzymać Fidela przy córce, mówiąc, że Susana spodziewa się dziecka. Księżna zwraca się do królowej z prośba o pomoc w sprawie korupcji w wojsku. Władczyni jednak nie ma zamiaru interweniować i daje jej wolną rękę w decydowaniu o sprawach szpitala. Księżna, korzystając z tego pozwolenia, ponownie przyjmuje Magdalenę do pracy. Z kolei Fidel postanawia rozstać się z Julią.

Miłość w czasach wojny odcinek 20-ost.
(czwartek, 25 listopada, godz. 21:55 TVP2)

Magdalena ponownie zostaje zatrudniona w szpitalu. Ponadto chciałaby wyjść za Larbiego. Raquel zabiera swojego synka i ucieka z nim na nadmorskie urwisko. Rusza za nią Pilar, starając się uratować oboje. Ostatecznie udaje jej się ocalić jedynie dziecko. Tymczasem zazdrosna o Guillermo Gloria chce się zemścić na siostrze. Włącza pusty autoklaw. Gdy Veronica go otwiera, zostaje poparzona w twarz. Susana budzi się po operacji. Wkrótce zostaje poinformowana, że matka zaszantażowała Fidela, mówiąc o jej ciąży. Wkrótce dochodzi do wymuszonego na mężczyźnie ślubu. Jednak w trakcie ceremonii w kościele rozpoczyna się ostrzał Melilli. Pociski trafiają także szpital Czerwonego Krzyża. Ich małżeństwo nie zostaje zawarte, ponieważ wszyscy zgromadzeni natychmiast ruszają na pomoc rannym. Fidel znajduje ciężko ranną Julię. Obiecuje jej, że nigdy więcej jej nie zostawi. Tymczasem choroba księżnej Carmen okazuje się mniej groźna niż podejrzewano.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Teresa pisze:

    Cudny film.

Zostaw własny komentarz