Kozacka miłość. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 231-240 kostiumowej telenoweli w TVP


Kozacka miłość to rosyjsko-ukraiński serial kostiumowy osadzony w realiach na przełomie XIX i XX wieku. Serial można oglądać na TVP2. Odcinki produkcji są obecnie nadawane od poniedziałku do piątku o godz. 18:45, trwają ok. 45 minut. 

Kozacka miłość / fot. TVP

Szczegóły wkrótce. Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

Kozacka miłość odcinek 231
(czwartek, 25 listopada, godz. 18:45 TVP2)

Funkcjonariusze policji podejmują decyzję o przetransportowaniu nocą Marysi do Konstantynowa. Tajemnica ta jednak szybko wychodzi na jaw. W ślad za nimi ruszyli nie tylko Kozacy, ale także Koźma oraz Fiodor. W czasie ataku na policje ranny zostaje Koźma. Tymczasem uprowadzenia aresztowanej dokonuje Mucha. Wspólnie uciekają przez las. Niebawem trafiają do cerkwi, w której znajduje się Alona. Mężczyzna zwraca się do niej z prośbą o zajęcie się Marysią, na której Kozacy chcą dokonać samosądu. Tymczasem Ustińja postanawia ukraść Goriuchinowi akt sprzedaży domu. Kobieta obiecuje mu go oddać w zamian za zwrócenie jej pieniędzy. Aktorowi pomaga Gruszeńka. Postanawia oddać za niego całą kwotę.

Kozacka miłość odcinek 232
(piątek, 26 listopada, godz. 18:45 TVP2)

Marysia podejmuje decyzję o powrocie do stanicy i poddaniu się sądowi Kozaków. Koźma prosi starego atamana, by darował jego córce życie. Niebawem za kobietą wstawiają się także Serafim, Alona oraz jej ojciec. Niespodziewanie do zabójstwa Warwary przyznaje się Sofia. Kozacy postanawiają oszczędzić Marysię. Wypuszczają ją, wierząc, że zostanie jednak sprawiedliwie osądzona. Tymczasem Marysia zamierza wziąć całą winę Sofii na siebie.

Kozacka miłość odcinek 233
(poniedziałek, 29 listopada, godz. 18:45 TVP2)

Fiodor uświadamia sobie, że jego miłość do Olgi przynosi mu tylko przygnębienie. Postanawia utopić swoje smutki w alkoholu. Pijany wdaje się w bójkę w herbaciarni Bragina. Z powodu swojego agresywnego zachowania zostaje aresztowany. Ilja wpłaca za Fiodora kaucję, a następnie wraz z Olgą wyjeżdża z miasta. Tymczasem Leżnie opłaca wszelkie rachunki za teatr. Karasik oraz Gruszeńka mają jednak pewne podejrzenia. Wydaje im się, że mecenas ma niecne zamiary. Stiepan zdaje sobie sprawę, że on i Alona nie są sobie pisani. Postanawia zachować wierność Marysi. Fiodor po wyjściu za aresztu rusza za karetą Ilji oraz Olgi. Kobiety jednak nie pozwalają zatrzymać rozpędzonych koni.

Czytaj takżeKozacy - geneza, organizacja i historia. Jak powstała Kozaczyzna?

Kozacka miłość odcinek 234
(wtorek, 30 listopada, godz. 18:45 TVP2)

Gruszeńka składa Goriuchinowi wizytę. Kobieta informuje go, że chce pozostać u niego w teatrze. Tymczasem Alona stara się dyskretnie wspierać Stiepana. Liza martwi się o Alonę. Onufrijenko i Anikiejew na prośbę Karasika sprawdzają, czy Leżniow jest poszukiwany przez policję oraz czy może coś ukrywać. Swoje dochodzenie rozpoczynają od przepytania służby. Marysia domaga się zmiany śledzczego. Ponadto Kuczniew podpowiada Stiepanowi, by zlecił on przeprowadzenie ekspertyzy medycznej, która ujawni niepoczytalność jego żony. Oburzony Gruszyn wypiera taką ewentualność. Tymczasem Duniasza i Waśka dostrzegają Fiodora leżącego w stepie. Chcą mu pomóc, ale uważają, że nie powinni konfrontować się z atamanem w chwili jego słabości.

Kozacka miłość odcinek 235
(środa, 1 grudnia, godz. 18:45 TVP2)

W nocy Waśka i Duniasza postanawiają przewieźć Fiodora do stanicy. Następnie zabierają go do Oksany. Anikiejew dowiaduje się od Leżniowa, że ten pewnego razu prawie zabił człowieka, z którym toczył pojedynek. Tymczasem Gawryła wprawia Fiodora w poczucie winy tym, że mężczyzna nie poświęca uwagi Oksanie. Kobieta bierze męża w obronę. Oboje przejmują się Fiodorem, który od powrotu z miasta dalej nie może do siebie dojść. Karasik robi, co może, by zniesławić Leżniowa przed Gruszeńką. Wstrząśnięta przekazanymi jej informacjami dziewczyna spóźnia się przez to na próbę teatralną, co wywołuje u Maksymiliana złość. Pozostałe dziewczyny z zespołu liczą na zastąpienie solistki. Ponadto dążą do tego, by skłócić Goriuchina z Gruszeńką. Tymczasem Alona w sekrecie przed Stiepanem wybiera się do Marysi. Zwraca się do niej z prośbą o to, by pozwoliła ona Stiepanowi kontynuować śledztwo. Marysia ma dylemat. Z kolei Gruszeńka chce przekonać się, czy wiadomości, które przekazał jej Karasik są prawdziwe.

Kozacka miłość odcinek 236
(czwartek, 2 grudnia, godz. 18:45 TVP2)

Koźma postanawia pojechać do Ustiużyna. Mężczyzna chce być jak najbliżej aresztowanej Marysi. Kobieta jednak nie ma zamiaru rozmawiać o swoich zbrodniach ani ze swoim ojcem ani z mężem. Tymczasem Gruszeńka składa Sofii wizytę w więzieniu.

Kozacka miłość odcinek 237
(piątek, 3 grudnia, godz. 18:45 TVP2)

Stiepan i Koźma są przekonani, że Marysia nie chce z nikim rozmawiać na temat swoich zbrodni, ponieważ kryje kogoś i boi się o życie swoich bliskich. Ignatij postanawia uciec z teatru. Wkrótce Gruszeńka odkrywa, że ma on poważne kłopoty. Wyrusza na poszukiwania. Tymczasem aktorki w dalszym ciągu robią, co mogą, by skłócić Goriuchina z Gruszeńką. Każda z nich chciałaby zastąpić uzdolnioną solistkę. Stiepan spędza kilka nocy z Marysią. Mężczyzna zdaje sobie sprawę, że żona coś ukrywa w kwestii swoich przestępstw. Ponadto Kuczniew podpowiada Marysi, by zaczęła pozorować obłąkanie. Ataman, chcąc znaleźć Fiodorowi jakieś zajęcie, postanawia urządzić szkolenie specjalnie dla młodych kozaków.

Kozacka miłość odcinek 238
(poniedziałek, 6 grudnia, godz. 18:45 TVP2)

Marysia postanawia wyznać Koźmie całą prawdę. Oboje jednak zamierzają wszystko ukryć przed Stiepanem. Leżniow zdaje sobie sprawę, że się zakochał. Tymczasem Karasik czuje się gotów, by poprosić Gruszeńkę o rękę. Ona jednak zwierza się Goriuchinowi, że kocha Leżniowa. Z kolei Fiodor zajmuje się szkoleniem początkujących Kozaków, a Stiepan kolejną noc spędza sam na sam w celi z Marysią.

Kozacka miłość odcinek 239
(wtorek, 7 grudnia, godz. 18:45 TVP2)

Marysi udaje się uciec z aresztu. Następnie Koźma pomaga córce ukryć się przed policją. O wszystkim przypadkowo dowiaduje się Wasilij. Zauważa nawet zniknięcie atamańskiego konia. Lubasza ma podejrzenia, że w sprawę zamieszany być może ojciec uciekinierki. Tymczasem Koźma zwraca się do Alony oraz Stiepana z prośbą, żeby uwierzyli w słowa Marysi w kwestii zbrodni. Skonfliktowany ze starym atamanem Fiodor zamierza wyszkolić młodych Kozaków zaledwie w tydzień.

Kozacka miłość odcinek 240
(środa, 8 grudnia, godz. 18:45 TVP2)

Lebieda postanawia nałożyć na Stiepana areszt domowy, by w ten sposób wyciszyć całą sprawę. Tymczasem Gruszeńka uważa, że Leżniow jest podły, myśląc, że został oczerniony przez Karasika. Zanosi się na pojedynek. Fiodor w dalszym ciągu szkoli młodych Kozaków. Usiłuje dotrzymać obietnicy i zrobić to w zaledwie tydzień.

Streszczenie odcinków 241-250 dostępne jest tutaj.

Czytaj także:

* * *

Kliknij tutaj i zobacz najnowsze informacje, zapowiedzi, streszczenia i inne przygotowane przez nas materiały ze świata seriali historycznych i kostiumowych.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz