Kozacka miłość. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 221-230 kostiumowej telenoweli w TVP


Kozacka miłość to rosyjsko-ukraiński serial kostiumowy osadzony w realiach na przełomie XIX i XX wieku. Serial można oglądać na TVP2. Odcinki produkcji są obecnie nadawane od poniedziałku do piątku o godz. 18:45, trwają ok. 45 minut. 

Kozacka miłość / fot. TVP

Szczegóły wkrótce. Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

Kozacka miłość odcinek 221
(czwartek, 11 listopada, godz. 18:45 TVP2)

Lebieda w trakcie pościgu za Swistunowem oddaje do niego śmiertelny strzał. Uciekinier pada przed przechodzącą akurat tam Marysią, wskazując policjantowi kobietę, jako współwinną zabójstwom. Podejrzana zostaje zabrana na posterunek oraz zatrzymana w kwestii wyjaśnienia sprawy. Tymczasem Alona opowiada Sofii o swoim ślubowaniu. Zamierza resztę swojego życia poświęcić Bogu i zostać mniszką. Sofia, postanawia poprosić ją o pomoc w namówieniu Gruszeńki do zdobycia Stiepana. Alona pisze więc list do Stiepana, który następnie zostawia i wyjeżdża do cerkwi, by tam dopełnić swoich ślubów. Stiepan, Fiodor i Mucha wspólnie szukają Marysi. Fiodor odwiedza zajazd. Karczmarze jednak, zauważając nadjeżdżającego Kozaka, organizują potajemne spotkanie dwojga młodych. Tymczasem zazdrosna Oksana po rozmowie z ojcem także jedzie do zajazdu.

Kozacka miłość odcinek 222
(piątek, 12 listopada, godz. 18:45 TVP2)

Leżniow dowiaduje się, że restauracja Anfisy została kupiona za finanse jego wujka. Zazdrosny mężczyzna rozmyśla nad przejęciem lokalu. Tymczasem Fiodor szczerze przyznaje Oksanie, że nie jest jej wierny, ale tak naprawdę kocha Olgę. Kobieta nie ma innego wyboru, jak tylko pogodzić się z decyzją mężczyzny. Marysia zwierza się Gruszeńce. Siostra jednak nie wierzy w ani jedno jej słowo.

Kozacka miłość odcinek 223
(poniedziałek, 15 listopada, godz. 18:45 TVP2)

Marysia po raz pierwszy w życiu nazywa Koźmę swoim ojcem. Wzruszony mężczyzna postanawia za wszelką cenę bronić oskarżoną córkę. Tymczasem Karczmarz usiłuje wzbudzić zazdrość Oksany. Ma nadzieję, że z pomocą kobiety będzie w stanie zemścić się na Rogożynach. Sofia postanawia powiedzieć Ilji o tym, że Alona postanowiła pójść do klasztoru i poświęcić życie służbie Bogu. Z kolei Fiodor ma pewne podejrzenia. Wydaje mu się, że Stiepana i Gruszeńkę łączy romans.

Czytaj takżeKozacy - geneza, organizacja i historia. Jak powstała Kozaczyzna?

Kozacka miłość odcinek 224
(wtorek, 16 listopada, godz. 18:45 TVP2)

Aresztowana Marysia postanawia przyznać się do winy. Dyktuje policji swoje zeznania. Stary ataman odkrywa, że córka Sotnika najprawdopodobniej miała związek z zabójstwem jego ukochanej żony. Poruszony tym faktem mężczyzna żąda, by oskarżoną koniecznie osądził kozacki sąd. Tymczasem Kiriusza wybiera się do Ustiużyna po Gruszeńkę. W karczmie zdaje sobie sprawę, że nie ma pieniędzy, by zapłacić za jedzenie. Właściciele lokalu postanawiają wziąć go w niewolę.

Kozacka miłość odcinek 225
(środa, 17 listopada, godz. 18:45 TVP2)

Stary ataman żąda sprawiedliwości za zabójstwo żony. Mężczyzna straszy policję buntem Kozaków, jeżeli Marysia nie zostanie uczciwie osądzona za swoje czyny. Niebawem Stiepan przejmuje sprawę Marysi. Tymczasem Karasik, ukrywając to przed Kuczniewem, oferuje Goriuchinowi kupno teatru. Mężczyźnie zależy jednak na czasie. Ilja udaje się na poszukiwanie Alony. Postanawia zrobić wszystko, co w je mocy, by sprowadzić ją z powrotem do Stiepana. Goriuchin zostaje oskarżony o spiskowanie z Anfisą. Aktor nie potrafi jednak udowodnić, że jest niewinny. Podejmuje więc decyzję o szybkiej sprzedaży teatru i wyjechaniu z miasta. Tymczasem Pankow postanawia zacząć zbierać dowody przeciwko winnemu Giriuchinowi.

Kozacka miłość odcinek 226
(czwartek, 18 listopada, godz. 18:45 TVP2)

Stiepan postanawia przyjrzeć się sprawie Marysi. Niebawem dowiaduje się od żony o wielu pomocnych szczegółach odnośnie śmierci Warwary, matki Alony. Tymczasem Fiodor niespodziewanie spotyka Olgę. Usiłuje wraz z nią znaleźć jakieś logiczne usprawiedliwienie dla serii zbrodni, których dopuściła się jego siostra. Karasik za pośrednictwem swojego służącego, Miszki, podejmuje decyzję o kupnie byłego lokalu Anfisy. Goriuchin, po oskarżeniu o zmowę z Anfisą, postanawia wraz z trupą teatralną natychmiast uciec z miasta.

Kozacka miłość odcinek 227
(piątek, 19 listopada, godz. 18:45 TVP2)

Alona dowiaduje się, że szuka jej Stiepan. Kobieta jednak nie jest gotowa na powrót do niego. Gruszeńka składa Goriuchinowi obietnicę, że zrobi wszystko, co w jej mocy, by obronić jego dobre imię. Adwokat szybko zdaje sobie sprawę, że tak naprawdę za aferą z nieruchomością stoi Karasik. Kozacy ogłaszają zgromadzenie. Na zebraniu mają podjąć decyzję, czy Fiodor ma w dalszym ciągu być atamanem. Werdykt okazuje się dla niego pomyślny. Stiepan wybiera się do Serafima, chcąc poznać prawdę o rzekomych zbrodniach Marysi.

Kozacka miłość odcinek 228
(poniedziałek, 22 listopada, godz. 18:45 TVP2)

Serafim zapewnia, że Marysia nie jest winna śmierci Warwary, matki Alony. Ataman przypuszcza, że Stiepan prawdopodobnie celowo przeciąga dochodzenie. Grozi więc, że zleci przeprowadzenie samosądu na Marysią. Tymczasem adwokat planuje zdemaskować Karasika. Z kolei Gruszeńka, chcąc wstawić się za Goriuchinem, rozpoczyna prywatne śledztwo.

Kozacka miłość odcinek 229
(wtorek, 23 listopada, godz. 18:45 TVP2)

Gruszeńka przejmuje się Maksymilianem, który stracił swój lokal. Poruszona sprawą udaje się do Karasika, gdzie otwarcie oznajmia mu, co naprawdę myśli o jego czynach. Przypadkowym świadkiem ich dyskusji staje się Leżniow. Karasik, próbując usprawiedliwić się przed Gruszeńką, zwraca się do Leżniowa z prośbą o to, by to on wziął całą winę na siebie. W ramach rekompensaty daje mu akt własności domu. Następnie, widząc Gruszeńkę, postanawia okłamać ją, mówiąc, że dom został odebrany specjalnie dla Leżniowa. Dziewczyna postanawia uwierzyć Karasikowi. Tymczasem karczmarka staje się jeszcze bardziej zazdrosna o swojego męża. Rozalia przypadkiem spotyka Alonę. Chciałaby ją bardziej poznać. Kobieta jednak jej nie ufa i postanawia zachować jednak dystans. Stiepan informuje matkę o swoich przypuszczeniach. Wydaje mu się, że Marysia dopuściła się zabójstwa Warwary. Sofia postanawia jednak wyznać synowi prawdę. Okazuje się, że to ona zamordowała matkę Alony.

Kozacka miłość odcinek 230
(środa, listopada, godz. 18:45 TVP2)

Streszczenie odcinków 231-240 dostępne jest tutaj.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz