Kozacka miłość. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 251-260 kostiumowej telenoweli w TVP


Kozacka miłość to rosyjsko-ukraiński serial kostiumowy osadzony w realiach na przełomie XIX i XX wieku. Serial można oglądać na TVP2. Odcinki produkcji są obecnie nadawane od poniedziałku do piątku o godz. 18:45, trwają ok. 45 minut. 

Kozacka miłość / fot. TVP

Szczegóły wkrótce. Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

Kozacka miłość odcinek 251
(poniedziałek, 27 grudnia, godz. 18:45 TVP2)

Goriuchin postanawia dalej prowadzić teatr. Jednak, żeby zaczął on znów odnosić sukces, konieczny jest powrót Gruszeńki. Mężczyzna zamierza więc jej odszukać. Niespodziewanie ona postanawia wraz ze swoim dziadkiem powrócić do teatru oraz do Ustiużyna. Przy okazji odwiedza też Leżniowa, by wyznać mu swoje uczucia. Aleksander jednak mimo to i tak postanawia wyjechać. Rozczarowana Gruszeńka, nie mając innego wyboru, godzi się z jego postanowieniem. Anfisa wychodzi do Goriuchina z propozycją zmiany aktualnego repertuaru teatru. Wręcza mu sztukę pewnego współczesnego autora, która zawiera rolę odpowiednią dla Gruszeńki. Wkrótce rozpoczynają się próby do przedstawienia.

Kozacka miłość odcinek 252
(wtorek, 28 grudnia, godz. 18:45 TVP2)

Wyjazd Leżniowa komplikuje plany Anfisy, która przypuszcza, że może mieć wobec niej złe intencje. Oksana gniewa się na Fiodora, myśląc, że zależy mu bardziej na szkoleniu młodych Kozaków niż na własnej rodzinie. Kuczniew zwraca się do Stiepana z prośbą o opóźnienie procesu Sofii pod pretekstem niepoczytalności kobiety. Stiepan zgadza się na jego ofertę i przekupuje lekarza.

Kozacka miłość odcinek 253
(środa, 29 grudnia, godz. 18:45 TVP2)

Stiepan przebiera się, a następnie zakrada się do celi matki. Obiecuje kobiecie, że postara się jej pomóc. Stan zdrowia Alony pogarsza się. Lekarz nie do końca wie, na co choruje oraz jak ją leczyć. Kolewanow trzyma Marysię pod kluczem. Nie chce, by chrześnica odkryła jego tajemnicę. Anfisa sądzi, że Kuczniew powinien obsypywać prezentami obecne aktorki grające w teatrze.

Czytaj takżeKozacy - geneza, organizacja i historia. Jak powstała Kozaczyzna?

Kozacka miłość odcinek 254
(czwartek, 30 grudnia, godz. 18:45 TVP2)

Choroba Alony wciąż postępuje mimo opieki jej rodziny. Lekarz stwierdza, że kobieta ma ciężkie zapalenie płuc. Wasilij sprzecza się z Duniaszą. Przytłoczony przesadną troską kobiety postanawia wyjechać ze stanicy. Policjanci z Ustiużyna zamieszczają Kiriuszę na liście osób poszukiwanych, chcąc odnaleźć Stiepana. Serafim prosi Gruszeńkę, aby zrezygnowała z grania głównej roli w nowym spektaklu, podejrzewając, że przyniesie jej to nieszczęście. Kolewanow przygotowuje się do wyjazdu. Marysia postanawia skorzystać z zamieszania związanego z podróżą i ucieka przed Lukierią.

Kozacka miłość odcinek 255
(poniedziałek, 3 stycznia, godz. 18:45 TVP2)

Kolewanow chce, by Marysia zabrała Nikołę do Olgi. W zamian obiecuje, że pomoże jej zemścić się na Stiepanie. Prawnik uważa, że Gruszyn powinien oficjalnie stwierdzić, że jego matka ma problemy psychicznie, a następnie całą winę o zabójstwo zrzucić na Marysię. Stiepan powierza Kuczniewowi sprzedaż domu w zamian za świadczenie usługi adwokackiej. Tymczasem ojciec Oksany stara się dogadać z Fiodorem. Jednak rozwścieczony młody ataman każe mu opuścić jego dom. Wasilij bardzo podupada na zdrowiu. Duniasza, nie wiedząc jednak o tym, w dalszym ciągu żywi wobec męża urazę i złość.

Kozacka miłość odcinek 256
(wtorek, 4 stycznia, godz. 18:45 TVP2)

Leżniow uwalnia Łukierię. Następnie dowiaduje się, że Kolewanow ma wyjechać do Ameryki. Tymczasem Tyt upija Goriuchina, a później go okrada. Anfisa postanawia pomóc aktorowi. Ilja odwiedza Alonę. Gdy widzi, że jest ciężko chora, zabiera ją za granicę na leczenie. Fiodor dowiaduje się, że Oskana odeszła. Wybiera się więc do jej ojca. Mężczyzna jednak wygania Sotnika.

Kozacka miłość odcinek 257
(środa, 5 stycznia, godz. 18:45 TVP2)

Tatiana wysyła Fienię na policję po zobaczeniu zjawy. Kolewanow usiłuje przekonać dziewczynę, że tak naprawdę żyje i chce, by zachowała to w sekrecie. Kiriusza zabiera Serafima do miasta po to, by pomógł chorej Alonie. Na miejscu odkrywają, że dom jest jednak pusty, a ona zniknęła. Marysia spotyka Stiepana w domu Kuczniewa. Dowiaduje się od niego, że została oskarżona o zabójstwo. Tymczasem Gładysz uważa, że Kolewanow powinien zobaczyć się z Anfisą.

Kozacka miłość odcinek 258
(piątek, 7 stycznia, godz. 18:45 TVP2)

Olga znajduje w zajeździe Nikołę. On jednak zachowuje się podejrzanie i ma zaniki pamięci. W karczmie zjawia się także Marysia. Informuje Olgę, że Kolewanow jest wszystkiemu winien. Liza otrzymuję rolę w przedstawieniu teatralnym. Gładysz prowadzi przesłuchanie Sofii, w trakcie którego usiłuje dowiedzieć się, gdzie znajduje się jej syn. Serafim zabiera Kiruszę do swego domu, a następnie informuje o tym Koźmę i Lubaszę. Oboje zamierzają zatrzymać chłopca u siebie. Martwią się o chłopca i chcą zaoszczędzić mu cierpienia, ponieważ los Alony jest niewiadomy. Postanawiają powiedzieć mu, że kobieta przysięgała, że po niego wróci. Anfisa spotyka się z Kolewanowem w jego domu.

Kozacka miłość odcinek 259
(poniedziałek, 10 stycznia, godz. 18:45 TVP2)

Nikoła w końcu odzyskuje przytomność. Próbuje sobie przypomnieć, co planuje Kolewanow, jednocześnie nie wierząc w winę swojej siostry. Kuczniew prowadzi przesłuchanie Sofii Gruszynowej. Przy okazji usiłuje wyciągnąć od niej lub od Stiepana pieniądze. Jeszcze tej samej nocy Sofia umiera. Doktor mówi Oldze o pojedynku Karasika z Leżniowem. Wasia w końcu dochodzi do siebie u batiuszki i postanawia wrócić do swojego domu. Wciąż zła na męża Dunia nie wpuszcza go.

Kozacka miłość odcinek 260
(wtorek, 11 stycznia, godz. 18:45 TVP2)

Olga dowiaduje, że Kolewanow ma odegrać złowieszczą rolę w historii maniaka-Bułygi. Żona poszukuje zaginionego Nikoły. Tymczasem Kuczniew w domu matki Stiepana rozgląda się za skrytką. Do cyrkułu przychodzi pismo z decyzją o rozwodzie Marysi i Stiepana. Kolewanow wraz z Anfisą planują następną intrygę. Początkujące aktorki robią sobie nawzajem na złość.

Streszczenie odcinków 261-270 dostępne jest tutaj.

Czytaj także:

* * *

Kliknij tutaj i zobacz najnowsze informacje, zapowiedzi, streszczenia i inne przygotowane przez nas materiały ze świata seriali historycznych i kostiumowych.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. kachna pisze:

    serial tasiemiec ‚ogólnie słaby, taka zapchaj dziura

Zostaw własny komentarz