Film Oppenheimer - fabuła, obsada i data premiery


Oppenheimer to tytuł filmu biograficznego poświęconego Robertowi Oppenheimerowi, który odpowiadał za konstrukcję pierwszej bomby atomowej. Za jego reżyserię odpowiada Christopher Nolan.

J. Robert Oppenheimer

Oppenheimer - zarys fabuły

Film opowie historię amerykańskiego naukowca J. Roberta Oppenheimera, który miał olbrzymi wpływ na skonstruowanie bomby atomowej. W trakcie II wojny światowej Oppenheimer był dyrektorem naukowym Projektu Manhattan, w ramach którego została opracowana pierwsza bomba atomowa. Stąd naukowiec nazywany jest „ojcem bomby atomowej”.

Oppenheimer - reżyser i twórcy

Film wyreżyseruje Christopher Nolan. Znany z takich produkcji jak Tenet, Dunkierka, Interstellar, Incepcja i Mroczny Rycerz. Za scenariusz odpowiadają Christopher Nolan, Kai Bird i Martin Sherwin. Fabuła będzie zbudowana na podstawie książki American Prometheus: The Triumph and Tragedy of J. Robert Oppenheimer autorstwa Kaia Birda i Martina Sherwina,

Oppenheimer - obsada

W tytułowej roli wystąpi Cillian Murphy. Znany z takich produkcji jak Peaky Blinders, Transcendencja, Czerwone światła i Incepcja. Ponadto w filmie wystąpią Emily Blunt, Matt Damon i Robert Downey Jr.

Oppenheimer - data premiery

Film zgodnie z zapowiedziami twórców ma mieć premierę w 2023 r.

* * *

Kliknij tutaj i zobacz najnowsze informacje, zapowiedzi, zwiastuny i inne przygotowane przez nas materiały ze świata filmów historycznych i kostiumowych.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Komar pisze:

    Oppenheimer był już bohaterem sztuki scenicznej, napisanej przez Heinara Kipphardta. Tytuł sztuki: „Przesłuchanie J.R. Oppenheimera”. Tekst tej sztuki opublikowano w polskim tłumaczeniu w miesięczniku „Dialog”, nr 6, czerwiec 1965, strony: 32 - 91.
    Jak autor pisze we wstępie, „Podstawowym źródłem jest dla autora protokół dochodzenia przeciw J.R. Oppenheimerowi, obejmujący 3000 stron maszynopisu, opublikowany przez Komisję Energii Atomowej Stanów Zjednoczonych w maju 1954.”

Zostaw własny komentarz