Stepowa miłość. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 1-10 kostiumowej telenoweli w TVP


Stepowa miłość to rosyjski serial kostiumowy, którego akcja rozgrywa się na przełomie XIX i XX wieku. Serial można oglądać na TVP2. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do piątku o godz. 18:45, trwają ok. 35 minut.

Stepowa miłość / fot. TVP

Stepowa miłość odcinek 1
(środa, 26 stycznia, godz. 18:45 TVP2)

Kozacki oddział Jermołaja zostaje oddelegowany do walki z kontrabandą. Niebawem zatrzymują oni karawanę Gulkhana, będącego synem ważnego tureckiego ambasadora. W trakcie ich potyczki dochodzi do pewnego incydentu. Jeden z Kozaków niespodziewanie spada z konia. Pokrzywdzonym okazuje się Marysia, której odwaga, wdzięk oraz piękno robią piorunujące wrażenie na Gulkhanie. W kobiecie zakochany jest już jednak dowódca oddziału, Jermołaj. Tymczasem Marysi wpada w oko pewien oko tajemniczy janczar, który ją śledzi. Fiodor, usłyszawszy oddane strzały, zjawia się się na miejscu. Ataman poszukuje swojej zaginionej siostry. Wkrótce wychodzi na jaw, że jest nią właśnie Marysia, będąca członkiem oddziału Jermołaja.

Stepowa miłość odcinek 2
(czwartek, 27 stycznia, godz. 18:45 TVP2)

Astrolog, przeczuwając nadchodzące nieszczęście, zwraca się do Mustafy z prośbą o to, by spróbował odwieść syna od jego złowrogiego planu. Gulkhan wyznaje swojemu ojcu, że zamierza wziąć ślub z Marysią. Mężczyzna boi się przepowiedni, według której z żołnierza, którego uda mu się zabić, narodzi się silny władca. Ich rozmowę przypadkiem podsłuchuje obecna żona Gulkhana, Zulejka. Zrozpaczona kobieta chce targnąć się na swoje życie. Udaje mu się jednak na czas powstrzymać Zulejkę od samobójstwa. Ponadto zapewnia ją o swojej miłości. Tymczasem oddział Jermołaja udaje się do stanicy, w którym odbywa się wielka uczta na cześć Marysi. Niespodziewanie przyjęcie zakłóca zgromadzonym rzucony na ziemię turecki nóż. W czasie tego zamieszania janczar znajduje Marysię, informując, że wkrótce wyjdzie za mąż. Nie mówi jej jednak, kto zostanie jej mężem. Następnego dnia w stanicy zjawia się Mustafa w towarzystwie swojego syna. Następnie składają oni oficjalne oświadczyny, by uspokoić zdenerwowanych Kozaków oraz dać Marysi trochę czasu na zastanowienie się. Ponadto dyplomata wychodzi z propozycją urządzenia zawodów. Do pojedynku ma stanąć Jermołaj oraz tajemniczy janczar.

Stepowa miłość odcinek 3
(piątek, 28 stycznia, godz. 18:45 TVP2)

Rywalizacja Altana i Jermołaja w strzelaniu kończy się remisem. Przeciwnicy postanawiają jednak kontynuować zawody, tym razem walcząc na szable. Pojedynek wygrywa Altan. Fiodor ogłasza zakończenie turnieju. Niespodziewanie janczar zostaje zraniony przez Kozaka. Jermołaj orientuje się, że to Altan był wczoraj w stanicy. Ponadto podejrzewa, że planował on porwać Marysię. Podobne przemyślenia ma także Mustafa. Czyni synowi z tego powodu wyrzuty. Prosi jednak Marysie, bo zgodziła się zostać żoną Gulkhana, obiecując jej świetlaną przyszłość. Kobieta odrzuca jednak propozycję mężczyzny, tłumacząc, że jej serce jest już jednak zajęte. Marysia chce wyjść za mąż za kogoś, kogo szczerze darzy uczuciem. Zdenerwowany Jermołaj zamierza zorganizować pościg za Turkami i skrzykuje w tym celu wszystkich Kozaków. Fiodor stara się opanować sytuację. Jermołaj pozostaje niewzruszony i odrzuca wszelkie jego argumenty. Fiodor postanawia więc aresztować go, nie mówiąc o tym kolegom z oddziału.

Stepowa miłość odcinek 4
(poniedziałek, 31 stycznia, godz. 18:45 TVP2)

Fiodor zwraca się do Marysi z prośbą o to, by pomówiła z Jermołajem. Ma nadzieję, że obecność siostry wpłynie pozytywnie na aresztanta. Liczy na to, że rozwścieczony Kozak wreszcie ochłonie. Ona jednak ma zupełnie inne zamiary. Marysia chce skorzystać z łatwowierności zakochanego w niej Jermołaja. Postanawia pomóc mu w ucieczce ze stanicy, a sama wkrótce spotyka się z janczarem. Innym razem Jermołaj wspólnie z oddziałem napada na turecką ambasadę, żądając wydania im Altana. Zdenerwowany Mustafa domaga się od swojego syna wyjaśnień. On jednak wszystkiemu zaprzecza. Gulkhan rozkazuje wezwać janczara, który następnie potwierdza jego wersję zdarzeń.

Stepowa miłość odcinek 5
(wtorek, 1 lutego, godz. 18:45 TVP2)

Zafascynowana Altanem Marysia postanawia się z nim zobaczyć. Niebawem jednak sługa Gulkhana uprowadza odważną Kozaczkę, a następnie więzi w lochu na terenie tureckiej ambasady. Gdy dowiaduje się o tym Zulejka, podejrzewa, że jej mąż jest zainteresowany Marysią. Doprowadza ją to do rozpaczy. Astrolog przeczuwa, że syn Mustafy ma wobec porwanej złe zamiary. Radzi jego ojcu, by kontrolował poczynania Gulkhana. Dyplomata nie wierzy w przestrogę wróżbity. Tymczasem oddział Jermołaja składa Mustafie wizytę. Marysia ma nadzieję, że Kozacy ją niebawem uratują. Niestety oni jednak nie słyszą jej krzyków. Załamana Zulejka postanawia wypić truciznę, a następnie traci przytomność.

Stepowa miłość odcinek 6
(wtorek, lutego, godz. 18:45 TVP2)

Eleni konfrontuje się z Voskarisem, próbując chronić młodego więźnia. Drosso poznaje mężczyznę pochodzącego z bogatej rodziny. Konstantis przedstawia rodzinie ukochaną. Para wyznacza datę zaręczyn. Aggelos mówi Nestorasowi o swojej miłości do Sofouli. Doukas dowiaduje się, że jego sprawa nie będzie rozpatrywana w sądzie. Postanawia wrócić do wioski.

Stepowa miłość odcinek 7
(wtorek, lutego, godz. 18:45 TVP2)

Stepowa miłość odcinek 8
(wtorek, lutego, godz. 18:45 TVP2)

Stepowa miłość odcinek 9
(wtorek, lutego, godz. 18:45 TVP2)

Stepowa miłość odcinek 10
(wtorek, lutego, godz. 18:45 TVP2)

Streszczenie odcinków 11-20 dostępne jest tutaj.

Czytaj także:

* * *

Kliknij tutaj i zobacz najnowsze informacje, zapowiedzi, streszczenia i inne przygotowane przez nas materiały ze świata seriali historycznych i kostiumowych.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

4 komentarze

 1. @polka pisze:

  Czyli czeka nas kolejny serial o podobnej tematyce, z wieloma tymi samymi aktorami. Szczerze mówiąc z trudem docieram do końca „kozackiej miłości” i nie mam chęci oglądać czegoś bliźniaczo podobnego. Naprawdę szkoda płacić abonament za taka ofertę publicznej telewizji...
  Panie Kurski, dlaczego funduje się nam ostatnio wiele seriali produkcji ukraińsko-rosyjskiej???

 2. wiesia pisze:

  super

 3. andy64 pisze:

  Ludzie, wasze wieczne biadolenie. Mamy prawo wyboru, a pilot wykona nasza wole.

 4. Dariusz pisze:

  Akcja „Stepowej miłości” - KONTYNUACJI (!!!) „Kozackiej miłości” toczy się na przełomie XIX i XX wieku, podczas gdy w ok. 6-8 minucie 34-ego odcinka „Kozackiej miłości” na rzekomym grobie Alony są daty życia, czyli 1892-1911. Obie historie nie trzymają się kupy, przynajmniej chronologicznie.

Zostaw własny komentarz