Stulecie Winnych 4. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 46-50 kostiumowego serialu w TVP


Stulecie Winnych to opowieść o losach trzypokoleniowej rodziny Winnych, która zamieszkuje podwarszawski Brwinów. Winni prowadzą zwyczajny żywot, choć w niełatwych czasach - przyszło bowiem im żyć podczas zawieruchy wojennej. Serial można oglądać na TVP1. Odcinki produkcji są obecnie nadawane w niedzielę o godz. 20:15, trwają ok. 55 minut. 

Stulecie Winnych / fot. TVP

Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

Stulecie Winnych odcinek 46
(niedziela, 17 kwietnia, godz. 20:15 TVP1)

Trwa stan wojenny. Rodzina Winnych jest w żałobie. Ponieważ nie działają telefony, bliscy tracą kontakt z Antkiem, Michałem juniorem i Michelle. Dziewczyna trafia do ośrodka dla internowanych. Agnieszka zaczyna traktować Hanię jak własną córkę, przelewając na nią swoją niespełnioną, macierzyńską miłość. Janusz wraca ze Stanów. Stara się pomóc Michelle. Ma przy tym szansę zawalczyć o ich związek.

Stulecie Winnych odcinek 47
(poniedziałek, 18 kwietnia, godz. 20:15 TVP1)

Kasia przyjeżdża z darami do ośrodka dla internowanych, gdzie próbuje odszukać Michelle. Agnieszka jest rozdarta. Z jednej strony martwi się o Michelle i czeka na jej powrót, ale z drugiej nie wyobraża sobie rozstania z malutką Hanią. Jerzyka dręczą wyrzuty sumienia z powodu współpracy ze służbami. Próbuje ją zakończyć, ale nie jest to proste. Małgosia nie radzi sobie z rodzinną sytuacją. Czerwiec oferuje jej swoje wsparcie, ale dziewczyna odmawia. Jednocześnie Borkowska po raz kolejny zawodzi się na ojcu i traci wiarę w jego dobre intencje. W życiu Antka pojawia się Mirka. Mężczyzna może znów wpaść w nałóg.

Stulecie Winnych odcinek 48
(niedziela, 24 kwietnia, godz. 20:15 TVP1)

Antek zostaje niesłusznie oskarżony o posiadanie alkoholu. Ucieka z Monaru, mimo że jeszcze nie skończył leczenia. Jasiek wie, że syn kłamie. Widzi jego zły stan i chce mu pomóc. Basia uświadamia mu, że Antek musi sam sobie pomóc. Agnieszka boi się, iż Michał może zostać w każdej chwili internowany. Myśli, że już nigdy nie będzie miała dziecka. Próbuje jej pomóc Czerwiec - specjalista w leczeniu niepłodności. Gołębianka po raz kolejny nachodzi Janusza i małą Hanię. Znowu szantażuje syna. Przypadkowo spotyka ją Ania. Nie może uwierzyć, że jej była koleżanka, prokurator Hanna Gołębianka, to matka Janusza. Ania kiedyś prosiła ją o uratowanie Pawła, który został uznany za wroga ludu. Sądzi, że teraz Gołębianka mści się za to na Michelle.

Stulecie Winnych odcinek 49
(niedziela, 1 maja, godz. 20:15 TVP1)

Basia dostaje awans i zostaje ordynatorem oddziału w szpitalu. Sfrustrowany Tomek obwinia żonę o swoje niepowodzenia. Mania jest stęskniona za Ryśkiem. Traci nadzieję, że kiedykolwiek się zobaczą. Julian rozpoczyna wdrażanie programu leczenia niepłodności, a Kasia ma szansę zagrać główną rolę w spektaklu. Ich spokój burzy Komornicki, który grozi Małgosi. Czerwiec nakazuje mu trzymać się z dala od rodziny. Od tej pory sprawy zaczynają się komplikować. Julian traci lecznicę, a Kasia rolę w teatrze. Okazuje się, że ktoś donosi na Winnych. Podejrzenie pada na Komornickiego.

Stulecie Winnych odcinek 50
(wtorek, 3 maja, godz. 20:15 TVP1)

26 kwietnia 1986 roku dochodzi do wybuchu w elektrowni atomowej w Czarnobylu. Nad Polskę nadciąga radioaktywna chmura. By chronić bliskich przed skutkami skażenia, Basia podaje im płyn Lugola. Ania pisze książkę na temat losów i sekretów rodziny Winnych. Michał pomaga jej wykonać fotografie. Ignacy ma coraz częstsze zaniki pamięci. Bliscy martwią się o niego. Agnieszka również podupada na zdrowiu z powodu ciągłego lęku o małego Zbysia. Małgosię czekają egzaminy na medycynę. Dziewczyna zaczyna mieć wątpliwości, czy na pewno chce zostać lekarzem.

Streszczenie odcinków 51-55 dostępne jest tutaj.

Czytaj także:

Więcej o serialach historycznych przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz