Stulecie Winnych 4. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 51-55 kostiumowego serialu w TVP


Stulecie Winnych to opowieść o losach trzypokoleniowej rodziny Winnych, która zamieszkuje podwarszawski Brwinów. Winni prowadzą zwyczajny żywot, choć w niełatwych czasach - przyszło bowiem im żyć podczas zawieruchy wojennej. Serial można oglądać na TVP1. Odcinki produkcji są obecnie nadawane w niedzielę o godz. 20:15, trwają ok. 55 minut. 

Stulecie Winnych / fot. TVP

Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

Stulecie Winnych odcinek 51
(niedziela, 8 maja, godz. 20:15 TVP1)

Ania czeka na przyjazd Ewy i Stasia. Michał z kolei liczy, że uda im się spędzić tydzień na Mazurach tylko we dwoje. Janusz od 3 lat jest szantażowany i śledzony pomimo zapewnień, że nie ma dostępu do archiwum umorzonych śledztw. Z tego powodu znajduje się u kresu sił psychicznych. W dodatku trudno mu zapanować nad zazdrością. Michał junior startuje do sejmu z listy Solidarności. Może liczyć na pomoc w organizacji wieców wyborczych. Zakochany Wojtek wciąż walczy o względy Michelle. Ula i Jula szykują się do egzaminów maturalnych. Ania opowiada o swojej książce i rodzinie Winnych, która zdołała przetrwać dwie wojny.

Stulecie Winnych odcinek 52
(niedziela, 15 maja, godz. 20:15 TVP1)

Rodzina Winnych przeżywa wolne wybory do Sejmu i Senatu. Wszyscy kibicują synowi Ani, Michałowi, kandydatowi Komitetu Obywatelskiego. Szesnastoletni Stasiek nie może zaaklimatyzować się w Brwinowie. Tęskni za dziewczyną i domem w Izraelu. Ewa martwi się, że chłopak wpadnie w złe towarzystwo. Choroba Ignacego postępuje. Duchowny traci pamięć i orientację. Rozpada się małżeństwo Tomka i Basi. Mężczyzna uważa, że nic już nie łączy go z żoną, nawet dorastające córki. Michał wraca z wakacji. Ma ogromny żal do Ani, że po raz kolejny nie znalazła dla niego czasu. Zbliżają się setne urodziny Władka.

Stulecie Winnych odcinek 53
(niedziela, maja, godz. 20:15 TVP1)

Stulecie Winnych odcinek 54
(niedziela, maja, godz. 20:15 TVP1)

Stulecie Winnych odcinek 55
(niedziela, maja, godz. 20:15 TVP1)

Streszczenie odcinków 56-60 dostępne jest tutaj.

Czytaj także:

Więcej o serialach historycznych przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz