Najlepsze seriale historyczne na HBO Max. Top 5 seriali, które warto obejrzeć


Interesują Cię najlepsze seriale historyczne, kostiumowe i dokumentalne, które można obejrzeć na HBO Max? Sprawdźcie nasz subiektywny ranking seriali historycznych.

Najlepsze seriale historyczne na HBO Max

Na wodach północy (2021)

Epoka historyczna: XIX w.
Liczba sezonów: 2
Obsada: Jack O’Connell, Colin Farrell, Stephen Graham, Sam Spruell i Roland Møller

Zhańbiony chirurg Patrick Sumner chce uciec przed swoją przeszłością i wyrusza w niebezpieczną podróż do Arktyki, podczas której jego ścieżki skrzyżują się z brutalnym harpunnikiem Henrym Draxem. Piękne plenery, świetna scenografia i kostiumy, a do tego trzymająca w napięciu historia przekonująco przedstawiająca dramat głównego bohatera. Serial powstał na kanwie powieści Ian McGuire’a o tym samym tytule.

Kompania braci (2001)

Epoka historyczna: II wojna światowa
Liczba sezonów: 1
Obsada: Damian Lewis, Matthew Settle, Michael Cudlitz, Neal McDonough i Ron Livingston

Losy Kompanii E, 506 pułku piechoty spadochronowej, 101 Dywizji Powietrznodesantowej Armii USA opowiedziane z perspektywy tych, którzy przeżyli drugą wojnę światową. Serial powstał na podstawie bestsellerowej powieści Stephena E. Ambrose’a. Jeśli podobał Ci się film Szeregowiec Ryan to jest duża szansa, że Kompania braci to idealny serial dla Ciebie. Na HBO Max warto zobaczyć także drugowojenny serial Pacyfik (2010).

Zakazane imperium (2010-2014)

Epoka historyczna: XX w., Stany Zjednoczone
Liczba sezonów: 5
Obsada: Steve Buscemi, Jack Huston, Stephen Graham, Michael Shannon, Michael Stuhlbarg, Bobby Cannavale i Michael Pitt

Zakazane imperium to bez wątpienia jeden z najlepszych seriali gangsterskich, jakie kiedykolwiek stworzono. Opowiada historię polityka, który zarabia wielkie pieniądze na handlu alkoholem w czasie prohibicji oraz rządzi Atlantic City. Koniecznie trzeba obejrzeć dla genialnego aktorstwa i niesamowitej wizualnej otoczki, która mu towarzyszy. Klimat prohibicyjnej Ameryki, a także szczegółowość i złożoność stosunków w Atlantic City została przez reżysera znakomicie wychwycona. Deserem jest ścieżka dźwiękowa przenosząca widza w lata 20 i 30-te XX w.

Rzym (2005-2007)

Epoka historyczna: I w. p.n.e - I w. n.e., Rzym
Liczba sezonów: 2
Obsada: James Purefoy, Ray Stevenson, Ciarán Hinds, Polly Walker, Kevin McKidd, David Bamber i Max Pirkis

Juliusz Cezar po zakończeniu wojny w Galii i jej podbiciu wraca do Rzymu. Polityczne i towarzyskie intrygi starożytnego Rzymu opowiedziane poprzez historię dwóch legionistów: Lucjusza Worenusa i Tytusa Pullo. Pierwszy sezon skupia się na losach Juliusza Cezara, a drugi jego adoptowanego syna Oktawiana Augusta.

Czarnobyl (2019)

Epoka historyczna: XX w., ZSRR
Liczba sezonów: 1
Obsada: Jared Harris, Stellan Skarsgård, Emily Watson, Jessie Buckley, Alex Ferns i Paul Ritter

Serial przedstawia fabularyzowaną historię awarii elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Zaczyna się dosłownie od wielkiego wybuchu niczym, a następnie napięcie stale wzrasta - jak w filmach Hitchcocka. Dokładność oddania szczegółów przyczyn wybuchu w elektrowni, a także prób ukrycia jej skutków dla świata, a wreszcie walki z promieniowaniem czyni ten serial wręcz dokumentalnym. Serial wzbudza skrajne emocje z jednej strony współczucie dla ofiar i bohaterskich ratowników, z drugiej gniew na sposób w jaki władza próbuje zatuszować katastrofę.

Czytaj także:

Więcej o serialach historycznych przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

2 komentarze

  1. Rafał pisze:

    Co za kretyn umieścił kompanie braci w takim rankingu.

    • Anonim pisze:

      Przecież to jest wybitny serial, mnie się podobał. Nie sugeruję się opiniami krytyków, ale ten serial wszędzie jest w topie (i słusznie!)

Zostaw własny komentarz